1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kas_ja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10351

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-09, 19:17   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Witaj,

zarówno w kwestii pytania o możliwość uprawiania sportu jak i wygląd blizny zgadzam się w zupełności z Pablo. Można jeździć na rowerze, pływać, chodzić na aerobic itd w zasadzie wszystko można robić to samo co i przed operacją (a przynajmniej ja nie odczuwam żadnych ograniczeń i oby to tak pozostało ;)
O wygląd blizny także się nie martw po pierwsze dlatego, że ona będzie wyglądać już tylko lepiej i nawet jeśli będziesz miała ślad to niedługo przestaniesz się tym przejmować, a po drugie operowała się Cię bardzo dobra pani doktor, więc musi być dobrze. Na pociesznie dodam, że poznałam ostatnio dziewczynę operowaną 5 lat wcześniej przez tego samego chirurga co Ty i wierz lub nie, ale blizny nawet z bardzo bliska prawie nie było widać.
A jak poza tym się czujesz? Jak samopoczucie psychiczne?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kas_ja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10351

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-30, 17:15   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Cześć :)

Cieszę się, że wszystko się udało i że nie było najgorzej. Co do wapnia to niestety ja jestem rok po operacji i wciąż biorę, dziewczyna, którą spotkałam ostatnio podczas scynfygrafii bierze już piąty rok więc z tym wapniem (i magnezem czasami) to chyba dłuższa przygoda. Ja osobiście za pierwszym razem gdy musiałam odstawić hormon czułam się zupełnie normalnie, za drugim natomiast było i zreszta jeszcze jest dość kiepsko, ale z tego co wiem to zupełnie indywidualna kwestia, więc i tu myślę, że najważniejsze jest pozytywne nastawienie...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kas_ja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10351

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-27, 22:36   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Hej,

Jutro operacja - trzymam kciuki by wszystko się udało no i daj znać jak będziesz już po wszystkim.
Pozdrawiam,
k.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kas_ja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10351

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-06, 14:05   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Martek,

Pablo oczywiście ma rację, ale tak jak mówię nie martw się na zapas. Na pewno wszystko będzie dobrze, w każdym razie ja mocno trzymam za Ciebie kciuki :)
No i oczywiście czekam na dalsze wieści...

Dziś wyjątkowo jestem w temacie, bo właśnie rozpoczęłam tzw. badanie 3 dniowe (scyntygrafię).
Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że nie mogę przytulić mojej kotki, a ona odkąd weszłam do domu wciąż za mną biega i domaga się czułości :(

Pozdrawiam,
Kasia
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kas_ja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10351

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-25, 18:13   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Hej,

Jeśli chodzi o Centrum Damiana to także bym się nie martwiła, jeśli chodzi o tę klinikę to pracują tam Ci sami lekarze którzy operują w CO - między innymi ten który mnie operował. Blizna po operacji jest już praktycznie niewidoczna.

Natomiast co do jedzenia nabiału, coś mi się obiło o uszy że osoby z takim schorzeniem jak my powinny stosować dietę nieskofosforanową (poczytaj o tym w necie) ale ja sie do tego raczej nie stosuję po pierwsze, że żadne z lekarzy mi osobiscie jej stosowania nie zalecił, a poza nie wyobrażam sobie żeby wciąż unikać moich ulubionych produktów :)
A co do wyjazdu nad morze - to chyba chodzi o to że przez okres około roku od operacji nie powinnaś wystawiać blizny na słońce.
To tyle z tego co ja wiem, a na kiedy masz wyznaczony termin operacji?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kas_ja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10351

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-24, 20:24   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Martek,

Nie martw się, ja przeszłam to samo i głos mam taki sam jak wcześniej - to samo koleżnka ode mnie z sali operacyjnej z którą cały czas mam kontakt :)
Miałaśmy operacje w Centrum Onkologii Instytucie w Warszawie.
Trzymam kciuki i pozdrawiam,
Kasia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group