1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
kmis757

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 27961

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-02, 08:43   Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
kmis757

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 27961

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-22, 16:05   Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
JZ0509 napisał/a:
Co zrobić, chirurg zalecił założenie od razu, żeby nie czekać na ostatni moment, onkolog sugerował jak pokarm przestanie przechodzić?

- Gdy tako przestanie jeść, to organizm wycieńczy się bardzo szybko. Który chirurg podejmie się wtedy zakładania gastrostomii. Czy zatem, gdy było już takie zalecenie chirurga, nie należało poddać się temu zabiegowi, ułatwiającemu przyjmowanie niezbędnego pokarmu. Przyjmowanie pokarmu dożylnie, jest dopiero okropnym przeżyciem dla pacjenta i rodziny.
  Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
kmis757

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 27961

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-19, 16:26   Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
Istnieją tabletki, które nie wolno rozkruszać i takie które można rozkruszać i połykać jako rozdrobnione, które nie maja wpływu na przełyk... W czasie leczenia chemioterapią i radioterapia jest zalecenie, dalszego brania wszelkich leków, przepisanych nam na inne choroby jakie do tej pory leczyliśmy i leczymy. Ja w czasie leczenia onkologicznego, w miarę postępu skutków ubocznych leczenia onkologicznego, tj. narastającej trudności z połykaniem, tabletki na nadciśnienie i te które dostawałem codziennie na oddziale, po prostu rozkruszałem i połykałem, popijając jak kaczka. Musiałem tak pomagać sobie jeszcze około 8 miesięcy po zakończonym leczeniu.
Z tego co słyszę, to przy cukrzycy, pacjenci zażywający tabletki sa tymi z mniejsza cukrzyca, tymi bardziej szczęśliwcami. Powinnaś więc sprawdzić czy tato tak może zażywać tabletki na cukrzyce (rozkruszone), lub skonsultować to z lekarzem i zamienić tabletki na zastrzyki a przede wszystkim zastanowić się co jest wygodniejsze i wskazane u taty.
  Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
kmis757

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 27961

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-18, 18:44   Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
U taty jest zatem stan po przebytej radioterapii i potrzeba wielu miesięcy aby skutki uboczne powoli ustępowały. Tak jak napisałem powyżej, o naszych kłopotach i sposobach radzenia sobie z nimi, znajdziesz w temacie nowotwory przewodu pokarmowego. Nie zaleca się jakiejś szczególnej diety. Tato ma cukrzyce wiec jego styl odżywiania jest uwarunkowany i tą choroba. Poczytaj u mnie jakie zalecenia dają lekarze Wrocławscy, trochę odmiennie to wygląda jak w innych ośrodkach. Najważniejszy to aby nie podrażniać gojących się ścianek śluzówek i przełyku, który potrzebuje wielu miesięcy, czasem lat na zregenerowanie się. Na temat stanu wątroby mam nadzieje, że uzyskasz fachową odpowiedz.
  Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
kmis757

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 27961

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-18, 15:15   Temat: NOWOTWÓR PRZEŁYKU
JZ0509, jak widzę tato jest w trakcie radioterapii i chemioterapii radykalnej. !6 marca czwarta chemioterapia, czyli około 20 cykli 5-cio dniowych naświetleń z dwudniowymi przerwami. Popraw ja jest inaczej. W tej chwili należy skoncentrować się tylko na leczeniu i jakimkolwiek odżywianiu. Tak, tato coraz bardziej odczuwa skutki uboczne leczenia i będzie je odczuwał jeszcze mocniej pod koniec leczenia. To jest stan normalny jaki przechodziliśmy w trakcie takiego leczenia. Narasta suchość w ustach, narasta ból spowodowany odczynami popromiennymi. Teraz skupić się należy nad tym aby tato przeszedł przez to wszystko i przyjął zaplanowane leczenie, tj. chemię ale przede wszystkim zaplanowana ilość radioterapii. Teraz tak naprawdę tato powinien próbować cokolwiek jeść i pić pomimo bólu i tego że w suchym przełyku wszystki pokarm przykleja się do ścianek suchego przełyku, powoduje niesamowite uczucie bólu, zakrztuszanie a nawet trudności z oddychaniem. Wiele o tym pisaliśmy w swych wątkach na nowotworach przełyku. Powiem jedno, pod koniec leczenia, gdy wszystkie skutki uboczne narastają, dla nas jest to walka o przełamanie się i wepchniecie w siebie jakiegokolwiek pokarmu. Stad to powiedzenie lekarzy aby jeść co się lubi a tak naprawdę to próbowanie połknięcia czegokolwiek aby dostało się do żołądka., a są jeszcze odruchy wymiotne po chemii. Nawet Nutridrinki sa często zbyt gęste dlatego dla lepszego prześlizgnięcia się przez przełyk ( nazywam to świadomie) należy rozcieńczać je z woda. Sa preparaty dostępne na oddziale znieczulające przełyk na czas jedzenia i po nie można sięgnąć w miarę potrzeby. Dla mnie szkoła przetrwania było obserwowanie na sali, pacjentów pod koniec ich leczenia, widziałem i uczyłem się od nich jak sobie radzić i co trzeba przejść. Wtedy człowiek miał motywacje do zderzenia się z tym co straszne lecz nie uniknione.
Masz na myśli dożywianie pozajelitowe. Do tego przygotowuje się pacjenta przed rozpoczęciem takiego leczenia jak u taty.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group