1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-10, 20:39   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
Coraz gorzej. Lekarz chciał zabrać Teściową do hospicjum w celu podania kroplówki, albo chociaż w domu podać . Żeby się trochę wzmocniła, ale się nie zgodziła.
Jest strasznie nerwowa, często wymiotuje i chyba ją strasznie złości ta choroba.
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-07, 16:12   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
Teściowa jakoś się trzyma. Nie skarży się na bóle, ale jest coraz słabsza. Nie chce też za bardzo pić leków.
Chudnie , bardzo mało je , a ostatnio coraz częściej wymiotuje.
Boję się , że to zły znak i raczysko coraz bardziej się rozwija.


:-(
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-26, 21:15   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
Maganana

Dzięki za odpowiedź .

Pocieszające jest to co napisałaś, że Twojego Tatę nie bolało . Czytałam Twój post mężowi i podniosło go trochę na duchu, że może jego mama też nie zazna cierpienia.

Mojego Tatę bardzo bolało ale Tatuś miał raka płuc.
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-21, 20:47   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
Bardzo dziękuję za informację.
nie są zbyt pozytywne. Jedyna dobra nowina , że nie boli. Jak na razie teściowa, też nie uskarża się na żadne bóle. A wogóle to nie przyjmuje do wiadomości , że ma " jakiegoś guza", mimo że sama wyczuwa to "raczysko" palcami.

Twierdzi, że lepiej się czuje .

Nie wiem czy to się będzie szybko rozwijało ?
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-19, 21:41   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
Mamy wynik badania wycinka : ADENOCARCINOMA TUBULARE G3 M-8140 -3

Czy ktoś może coś bliższego mi powiedzieć na ten temat?
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-16, 21:23   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
Dziękuje za informację . jeszcze nie wiemy jaki typ raka ma teściowa. Czekamy na wyniki .

Na razie czuje się dobrze. Lekko puchną jej nogi. Chyba nie będzie miała chemii ani tp.
Je tylko zmiksowane pożywienie w niedużych ilościach, dużo odpoczywa , śpi.
Czuje się jak na razie dobrze. Nie ma bóli. Tylko rano odpluwa dużo spienionej śliny (?) . Nie wiem czy to normalne.

Tyle wiem z relacji szwagierki, która w tej chwili się nią zajmuje. Teściowa mieszka sama i jest przyzwyczajona wszystko robić po swojemu.

Dzisiaj był lekarz z hospicjum i powiedział, że wystarczy opieka lekarza rodzinnego (dziwne? )
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-13, 21:25   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
Przeczytałam dzisiaj tematy dotyczące umierania z głodu .

I boję się , że to może spotkać moją teściową.
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-12, 21:11   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
TK chyba nie było. A w USG jest tyle ; wątroba o cechach steatozy bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy z polipem w szyjce . Śledziona niepowiększona. Trzustka hyperechogenna. Nerki z niewielkim zastojem moczu. Pakiety węzłów chłonnych w górnej części aorty brzusznej w okolicy żołądka. Aorta brzuszna max 25mm silnie zmiażdżycowana.


Mnie się wydaje , że chyba żadnego leczenia nie będzie.
Teściowa mieszka 250 km ode mnie. Mąż tam był teraz przez tydzień i tylko tyle załatwił ,żeby teściowa była pod opieką lekarza hospicjum.

Dla mnie to taka jakby powtórka: mój Tata miał raka płuc i też nie miał żadnego leczenia.

Czy przy takim nowotworze są silne bóle ?Jak to się szybko rozwija ?

Życie bywa okrutne i przewrotne.
  Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
kruszynka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9619

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-12, 20:05   Temat: Nowotwór żołądka - czy jest bardzo źle?
Rozpoznanie takie : Naciek nowotworowy żołądka ze zwężeniem. Przerzuty do węzłów chłonnych jamy brzusznej. Polip pęcherzyka żółciowego. Choroba niedokrwienna serca. Nadciśnienie, hyperlidemia, cukrzyca t.2.
Wyników z biopsji jeszcze nie ma. Z badania endoskopowego : "tuż poniżej wpustu naciek o typie nowotworowym, obejmujący w górnej częsci trzonu, ścianę tylną i krzywiznę mniejszą, w połowie trzonu przechodzi w okrężne zwężenie z tkanami martwiczymi, światło szpilkowate, nie przepuszczające endoskopu.

Tyle od lekarzy. A chodzi o moją teściową. Bardzo schudła, bolało ją nadbrzusze i wymiotowała. To starsza osoba (80 lat) . Nie zgodziła się na operację. W tej chwili je tylko zupy , żadnych pokarmów stałych.

Co o tym sądzić ? Co będzie dalej?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group