1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy nie jest nam wstyd?
ksena82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19018

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-26, 16:12   Temat: Czy nie jest nam wstyd?
JustynaS1975 napisał/a:
Ale każdy wybiera taki sposób jaki mu odpowiada. Metodę, która mu pomaga poradzić sobie w trudnej sytuacji.

Ciekawie napisałaś Justyna , jest to prawdziwe, każdy obiera swoją metodę.
Znam ludzi, którzy są "twardzi" i nie chcą się przyznać,że płaczą, a przecież to jest normalne. Ja się przyznaję, że płakałam nieraz i bałam się najgorszego.
Teraz też się boję, ale inaczej.
Moja metoda to "na zdrową" myślę jak zdrowa, chodzę jak zdrowa, czuję się jak zdrowa.
Mnie to pomaga. Strach jest przy każdych badaniach i to normalne.
Ale są moi bliscy, którzy
olaczek napisał/a:
Każda choroba powoduje, że musimy przewartościować swoje życie, od nowa uporządkować priorytety. Odkąd mama jest chora trochę ;) mniej się kłócimy, doceniamy fakt, że wspólnie możemy zjeść obiad czy napić się kawy (wczesniej ciągle gdzieś pędziłam). Mama nauczyła się mowić wprost "innym poświęcasz czas (czytaj: praca) , a mnie nie . Przed chorobą nigdy by tak nie powiedziała. Teraz uczymy się cieszyć drobiazgami. I po trzech latach wybieramy się na wspólne, super wakacje, nawet jeżeli trzeba będzie naruszyć oszczędności. Bo teraz ważne jest dziś, tu i teraz

I pod tym podpisuję się obiema rękami.
Są też Przyjaciele, jest to wspaniałe Forum, razem ze wspaniałymi ludźmi.
Gdybyście wiedzieli, jak weszłam tu pierwszy raz we wrześniu 2010 i płakałam czytając.
I czytałam i płakałam. I jak dużo po kolei mogłam zrozumieć. I ciągle to robię.
DSS jest wielka . Pozdrawiam i dziękuję
Ksena
  Temat: Czy nie jest nam wstyd?
ksena82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19018

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-07, 23:01   Temat: Czy nie jest nam wstyd?
biofanka napisał/a:
Czytając blogi młodych kobiet chorych na raka często spotykam się z opiniami iż diagnoza dała im nową lepszą jakość życia w sensie duchowym ,że więcej z niego czerpią więcej doznają i doceniają więcej niż przed diagnozą.
Mnie diagnoza odebrała wszystko poczucie bezpieczeństwa , radość właśnie z błahych spraw, plany ,marzenia....miast tego ogromny lęk , który nie rujnuje mojego życia w sensie fizycznym lecz tkwi głęboko odbierając wiarę i nadzieje.Bardzo bym chciała się tego lęku pozbyć i nie wiem jak .
Rozmawiałam z psychoonkologiem ,ale niestety była to szarpanina .

To jest właśnie to! Niejednokrotnie (przepraszam)gdy czytałam, przeglądałam, słyszałam o np Amazonkach to wydawało się mi,że to takie wszystko na siłę. Na siłę udowadnianie sobie i innym , że jest i musi być ok. Uwierzcie, że wiele razy daleko jest od ok!! Im więcej tego słuchałam tym bardziej byłam na nie.
Im mniej- tym dla mnie lepiej. Jak pisze Biofanka-ja akurat mam to 2 życie, cieszę się każdą chwilą i nic nikomu nie udowadniam ! Od kilku dni źle się czuję, ale mówię o tym swoim i po prostu odpoczywam. Bo wiem, że jak upały się skończą, to i ja wrócę do formy ... wiem,kiedy nazwać się silną, a kiedy "słabą". Jeżeli są ku temu powody! Pozdrawiam !
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group