1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-05, 13:51   Temat: lopenka - komentarze
Witaj Basiu,
Fajnie, że tu zaglądasz - pewnie pusto i cicho bez Taty- jakoś tak dziwnie, nie??
Mam nadzieję, ze uda się Wam postawić Tacie pomnik do 1 listopada, byłboy super, ale jeśli nie będzie to najważniejsza i tak bedzie Wasza obecność z nim w Jego miesjcu spoczynku.

Jak tak czytam te wszystkie wpisy o odchodzeniu bliskim to jestem przerażona - czasem nie potrafię się cieszyć z dni danych nam jezcze, tylko zadręczam sie myślami jak to będzie jak Tata będzie w stanie terminalnym i jak to będzie jak Jego już z nami nie będzie. Okropne to wszystko jest.

Trzymaj sie Basiu dzielnie!!!
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-09-15, 11:34   Temat: lopenka - komentarze
Trzymaj się Lopenko kochana.....

Tato Lopenki śpij w pokoju....
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-31, 20:58   Temat: lopenka - komentarze
Lopenko, z tego co się tu naczytałam to tak może byc,
ale ja nie jestem lekarze:(

Trzymaj się dzielnie,

Jutro pierwszy dzień córy w szkole, prawda??? Niech będzie szczęśliwa w tym dniu:)
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-31, 12:28   Temat: lopenka - komentarze
Przechodzenie na drugą stronę to wielka tajemnica - nie wiem czy ktoś jest w stanie pojąć jakie emocje targają chorego:(
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-31, 11:17   Temat: lopenka - komentarze
Mój tata też na mamę krzyczy, a najgorsze, że mama sama nie wytrzymuje tego napięcia i też pokrzyczy. Czasami dochodzi już do stanu podłamania - muszę jej jak mantrę powtarzać, że tata jest chory, że jest zdenerwowany, bo to on jest chory i on staje z ciężką nieuleczalną chorobą twarzą w twarz i ma prawo czasem się wykrzyczeć - okropne jest to że dostaje się najbliższej osobie, ale musimy to przetrwać.

Może Twój tata nie chce myśleć o odejściu - nie pogodził się - rozmawialiście z Tatą o tym co może nadejść??

Ja zawsze daje mojemu tacie mówić co chce - ostatnio zacząl mówić o śmierci - mama, do której nie dochodzi to że tata odejdzie, nigdy nie chce z nim rozmawiać na ten temat - zawsze mówi Tacie, że on ją przeżyje i niech nie mówi takich rzeczy:)
Namawiam ją żeby nie uciekała od tego tematu skoro sam tata to porusza.... A ona się boi.......nie chce przyjąć do wiadomości......

Ostatnio rozmawialiśmy z tata o mieszkaniu i o tym, czy mama da radę się sama utrzymać, tata się martwił że mama sama nie da rady ze swoich pieniędzy - uspokoiłam go mówiąć, że nigdy z bratem mamy nie zostawimy w potrzebie...


Trzymaj sie Lopenko dzielnie!!!!!!
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-30, 21:31   Temat: lopenka - komentarze
Lopenko droga,

wierzę, że ootrzymasz siłę, która pozwoli Ci zmierzyc się z ciężką sytuacją!!!

Ale nawet najsilniejsze osoby muszą płakac, krzyczec.....Więc płacz Lopenko jak masz tylko ochotę, płaczcie razem nawet....

Ściskam Cię mocno
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-26, 13:06   Temat: lopenka - komentarze
Napewno córka sobie poradzi:)
Pewnie już wszystko kupione i nie może się doczekać pójścia do szkoły!!!

lopenka napisał/a:
chory nie może znieść tego, że jest uzależniony od innych,że inni chodzą kiedy on nie może


Tak mi się wydaje, że to jest całkiem naturalne, że niektórzy w ten sposób przeżywają chorobę, w taki sposób, że nie akceptują swojej sytuaji i rozpaczliwe szukają sposobu na wyładowanie swoich emocji. Zazwyczaj w takich chwilach jest tylko wokół rodzina cały czas, nie ma innych osób. Chory ma rzadko okazję, żeby się odstresować, więc najczęsciej cierpi własnie rodzina.... Niektórzy potrafią zachować spokój i nie pokazywać jak im cięzko. Lekarze teraz wszystkie stany nazywają po imieniu- jeśli mają ochotę to niech nazywają.

Uważam, że w takich chwilach każdy ma prawo do własnego sposobu przeżywania, można jedynie chorego zapewnić o swoim wsparciu i być z osobą mimo wszystko.

U mnie jest również problem akceptacji choroby i niewładności - tata mężczyzna głowa domu a tak chory .....
Trzeba być bardzo silnym, żeby to
wszystko przejść godnie z uśmiechem, nie każdy tak umie.
Dlatego moim skromnym zdaniem nazwałabym to szczególnym stanem a nie chorobą.
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-25, 12:49   Temat: lopenka - komentarze
To super:)
Ty masz szczególnie trudniej, bo nie ma Hospicjum, które bardzo w takich sytuacjach pomaga.
Ale jesteś dzielna, że nawet z tym brakiem, sobie poradzisz:)
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-25, 11:16   Temat: lopenka - komentarze
Super!!!!! Bardzo się cieszę, malutki kamień z serca spadł....

Gzie złapałaś tą lekarkę?
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-24, 23:01   Temat: lopenka - komentarze
Brawo Lopenka, Postawa godna naśladowania:)

JEstem z Tobą całym sercem!!!!

Tylko tyle i aż tyle możemy dac swoim bliskim w tych momentach,

Spokojnej nocki
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-24, 15:26   Temat: lopenka - komentarze
Lopenko, błędami w pracy się nie przejmuj, jeśli masz w porządku kierownictwo to powinni to zrozumieć. Jak ja się dowiedziałam o diagnozie od razu powiedziałam szefowi - a moja przełożona, której podlegam zachowała się wspaniale. Wydaje mi się, że wzięła część obowiązków na siebie i zwolniła tempo pracy - jestem im wdzięczna za to.

Także, w pracy pewnie wszyscy zrozumieją. A rozumiem jak ciężko jest w pracy wytrzymać, sama brałam pięć głębokich oddechów zeby zacząć pracę, a potem 10 minut pracowałam, żeby znowu na 20 minut wpaść w stan oddosobnienia......
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-24, 12:04   Temat: lopenka - komentarze
Praca w tym momencie jest najbardziej zniewalająca - chcemy być z bliskimi a tu trzeba w pracy być - bo trzeab pieniązki zarabiac. Ja pracuje w innym mieście i szlak mnie trafia, jak nie mogę być z rodzicami. Nie wiem co będzie potem , jak z tatą będzie gorzej. Tak więc doskonale Cię Lopenko rozumiem - pewnie nawet nie możesz się dobrze skupić w pracy. Nuestety tylko słownie mogę Ci pomóc, inaczej nie mogę..... Ale modlę się codziennie o Was, żebyście mieli siłę na pomaganie tacie.....Na wspieranie iebie nawzajem.

Lopenko, a próbowaliście się dostać na ten oddział paliatywny,żeby Tatę tam obejrzeli i mu pomogli???
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-24, 10:05   Temat: lopenka - komentarze
Bardzo mi przykroLopenko,
Wyobrażam sobie jakie nerwy Cię dopadają, ale tylko spokój może tutaj pomóc.
Czy tacie nie pomogli w ogóle w związku z tym wodobrzuszem??? Z ciśnieniem?? J asię mało na medycynie znam, ale chyba powinni w jakiś sposób pomoc tacie. A wiecie kiedy sie może zwolnić miejsce?
Jak się czuje tata???
Pozdrawiam i życzę dużo siły
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-23, 13:08   Temat: lopenka - komentarze
Rozumiem,

To w takim razie, żeby czas do wizyty lekarskiej szybko zleciał i żeby zlecił coś co pomoże Twojemy Tacie,

Ściskam mocno
  Temat: lopenka - komentarze
kubanetka

Odpowiedzi: 265
Wyświetleń: 58024

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-23, 10:16   Temat: lopenka - komentarze
Lopenka, a nie myśleliście o zapisaniu Taty do Hospicjum domowego?? Nie wiem gdzie mieszkacie i czy Wasze miejsce zamieszkania obejmuje jakieś Hospicjum, ale napewno byłoby Wam łatwiej.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group