1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rozmowy z dziećmi
kuna13

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-10-05, 20:51   Temat: rozmowy z dziećmi
Powiedziałam córce w miniony poniedziałek, dzieci jednak są niesamowite, dorośli kombinują, cudują a tu po prostu trzeba prosto z mostu i już. Rozmowa odbyła się w drodze ze szkoły do domu i zaczęłam od tego, że jestem na zwolnieniu lekarskim a nie jak dotąd na urlopie ( musiałam wytłumaczyć co to znaczy zwolnienie :) ) a potem powiedziałam , że w środę jadę na zabieg bo mi się " coś" zrobiło na cycuszku, zapytała tylko czy doktor zrobi mi zastrzyk i czy jej potem pokarze to coś, po zabiegu padło pytanie czy następnego dnia będę już zdrowa....i tu nie uświadomiłam jeszcze dziecka ponieważ sama nie wiem co i jak dalej będzie mnie czekać....napisała dla mnie wierszyk opatrzony ilustracją a zaczyna się tak: Kochana mamusiu chcę, żebyś była zdrowa....
  Temat: rozmowy z dziećmi
kuna13

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-09-22, 12:13   Temat: rozmowy z dziećmi
plamiasta napisał/a:
ja znalazłam parę książek w internecie na temat dzieci i raka http://merlin.pl/Moja-mam...t/1,568972.html


...szkoda, że ta książka nie ma innego tytułu....
  Temat: rozmowy z dziećmi
kuna13

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-09-21, 18:04   Temat: rozmowy z dziećmi
i jeszcze plusem jest to, że w moim zachowaniu nic się nie zmieniło, normalnie chodzę, uśmiecham się, nie płaczę( w jej obecności :) ), nic mnie nie boli, tyle tylko, że jestem w domu a nie w pracy i tylko to może jak na razie wydawać Jej się nieco dziwne, chociaż do tej pory mówiłam, że jestem na urlopie... zobaczymy jak to będzie, trzymajcie kciuki....chociaż chwilami mam wątpliwości, czy jeszcze nie poczekać....ale mieliśmy już taką sytuację, że kolega zapytał mojego męża o moje samopoczucie w obecności córki ...więc to chyba już czas...tym bardziej, że ja nie mieszkam w bardzo dużej miejscowości ...
  Temat: rozmowy z dziećmi
kuna13

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-09-21, 15:29   Temat: rozmowy z dziećmi
postanowiliśmy dziś porozmawiać z córką( 7 lat), tzn więcej będzie mówił mąż...ustaliliśmy, że powiemy , że mama miała coś na piersi i lekarz usunął, a teraz będę musiała jeździć na kontrolę, i mam nadzieję, że na razie wystarczy...bez używania słów: szpital, guz, wyciąć,
chciałabym mieć to już za sobą i mam nadzieję, że to nie odbije się negatywnie na Małej
  Temat: rozmowy z dziećmi
kuna13

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-09-08, 19:40   Temat: rozmowy z dziećmi
akos6 napisał/a:

Może zaczekaj troszkę... spróbuj najpierw sama "oswoić temat". Jeśli będziesz wiedziała więcej na temat czekającego Cię leczenia będzie łatwiej odpowiedzieć na pytanie dziecka.


tak to dobra rada, bo jeszcze w zasadzie nie wiem kiedy zacznę leczenie i jak ono będzie wyglądało, wstępnie mam mieć radioterapię, ale to przecież zależy od wyniku ( poszerzenie i wycięcie węzła wartowniczego) więc w zasadzie nic nie wiem..........
  Temat: rozmowy z dziećmi
kuna13

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-09-08, 17:27   Temat: rozmowy z dziećmi
no właśnie: odpowiednio do wieku dziecka....nie wiem jak i ile jej powiedzieć i kiedy, czy jeszcze poczekać.....kurcze jakie to trudne.....
  Temat: rozmowy z dziećmi
kuna13

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-09-07, 16:56   Temat: rozmowy z dziećmi
Witam,
jestem tu " nowa", o swojej chorobie dowiedziałam się 23 sierpnia 2012 ( rak piesi), mam 7,5 letnią córeczkę, jeszcze nic jej nie powiedziałam ( dwukrotny jednodniowy pobyt w szpitalu sprytnie ukryty) i nie wiem co mam robić...córka jest bardzo wrażliwym i mądrym dzieckiem, czasem wydaje mi się, że Ona rozumie zbyt dużo jak na swój wiek, od poniedziałku będę na zwolnieniu , na razie powiedziałam, że jestem na urlopie...z jednej strony chciałabym oszczędzić jej stresów związanych z moją chorobą a z drugiej strony tak ciężko mi nie mówić jej prawdy, jedni radzą powiedzieć inni nie mówić....co ja mam zrobić, co ewentualnie powiedzieć...wynik z SNB i BCT za ok 2 tyg czekać do tego czasu czy rozmawiać już....nie wiem kompletnie co robić...............................................
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group