1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 67
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-08, 23:28   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Prawie zapomniałam o moim wątku. Chyba dlatego, że minęły już dwa lata od operacji i zdaje się, że wszystko jest dobrze ;)
Kontrola u onkologa we wtorek, a dziś byłam na kontrolnym usg. Załączam wynik, bo choć radiolog mówi, że wszystko ok to po przeczytaniu paru informacji w Internecie, lekko się zmartwiłam.
Na lewej nerce zrobił mi się naczyniakomięśniakotłuszczak. Moje pytanie brzmi więc czy komuś z Was też się to przytrafiło i co mówił na ten temat onkolog. Wizyta niby "zaraz", ale ja z tych niecierpliwych... Ciekawa jestem czy tu wystarczy jedynie obserwacja czy wskazana byłaby jakaś dodatkowa diagnostyka :?ale?:
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-14, 09:32   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Marzenko, właśnie tak - mocz jest ok. Też wstępnie skłaniałam się ku temu, że coś może się tam dziać, bo miałam wielokrotnie problemy z nerkami/pęcherzem, ale nie tym razem.
Sprawdzę sobie jeszcze raz krew za 2 tygodnie, jak będzie kiepskie CRP znowu to po prostu zgłoszę się do swojego prowadzącego onko na wizytę kilka dni wcześniej. Chyba nic więcej mi nie pozostaje - nie wiem czy to może być CRP podwyższone po zapaleniu krtani sprzed 3 tyg? Tyle, że wcześniej byłam całkowicie zdrowa, a stan zapalny w organizmie trzyma się mnie już 3 miesiąc.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-13, 19:01   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66, można powiedzieć, że poszło lekko w górę od ostatniego badania. W połowie stycznia było 10.57, teraz równo równo 15.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-12, 23:56   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Marzenko, od trzech miesięcy OB mam na poziomie 28-31 (norma0-20), natomiast CRP na poziomie 11-15 (gdzie norma to 0-5), czyli teoretycznie odchylenie nie duże, a jednak jakiś stan zapalny toczy się od początku grudnia. Lekarze nie wiedzą co mi jest, bo nie mam żadnych objawów i oprócz zmęczenia nie odczuwam nic dokuczającego. Ogólny rozmaz krwi jest ok, tylko ja jakaś zakręcona, bo lekarz co 2 tyg zleca mi badanie krwi, wychodzi stan zapalny i tworzy się takie kółko, a ja nadal nie wiem co jest grane.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-12, 21:52   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Wróciłam. Za miesiąc kolejna wizyta kontrolna. Wszystko niby ok, ale od 3 miesięcy non stop podwyższone OB i CRP. Niby nie dużo, ale jakieś dziadostwo się doczepiło bezobjawowo niestety, więc jestem lekko zdezorientowana. No i mam powiększony mocno węzeł na szyi od początku grudnia, internista i radiolog twierdzą, że pozapalny. Nikt nie jest w stanie ogarnąć skąd permanentny stan zapalny w moim organizmie :/ Jak wysokie CRP powinno wzbudzać niepokój?
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-12-23, 20:28   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Kochani, zaledwie pare dni temu stuknął mi rok. Niech to będzie optymistyczny wpis :) żyję jak przedtem (niemalże) i mam się dobrze! Rocznica była ciężkim dniem psychicznie, ale przebrnęłam przez to. Mam nadzieję, że każdy kolejny rok będzie coraz lepszy.

Z okazji Świąt, życzę wszystkim czytającym masy zdrowia i spokoju ducha, a także dużo siły ;) Szczęśliwego Nowego Roku! Buziaki :flow:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-01-01, 12:09 ]
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :cmok:

  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-23, 15:01   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Wracam do Łodzi z masą pozytywnej energii :-D Warszawskie CO mnie przeraziło swym ogromem, zgubiłam się i czekałam 5h w kolejce do Profesora. Byłam już trochę zrezygnowana, gdy wchodziłam do gabinetu, ale wyszłam szczęśliwa. Dostałam zalecenie do rehabilitacji z masażem limfatycznym, więc coś w końcu się ruszy z nogą. Wszystkie znamiona, które posiadam są ok - żadne nie budzi niepokoju. Profesor przemiły, odpowiadał cierpliwie na wszystkie pytania. Cieszę się, że spróbowałam, może po rehabilitacji noga będzie bardziej sprawna.

Dziewczyny, pytalam o ciążę. Profesor powiedział, że on zaleca odczekać 2 lata. Został mi jeszcze rok i mogę działać ;)

Buziaki dla Was wszystkich!
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-03, 22:41   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marcelina007,
Chciałabym jednak mniej więcej zaplanować, głównie właśnie z uwagi na historię z czerniakiem. Wytrzymam się chyba jednak jeszcze rok, chciałabym najpierw trochę poprawić kondycję mojej nogi, bo jak zyskam brzucha to chyba muszę mieć silne kończyny żeby tego brzucha przed sobą dźwigać :) Niedługo będę w COI u prof. Rutkowskiego to jeszcze podpytam.

Saovine,
Faktycznie ciężka sprawa, ale jeśli lekarz mówi, że lepiej poczekać to może powinno się posłuchać, będę ten temat jeszcze drążyć ;)
Wizytę w COI mam 23 października więc za 3 tygodnie - jeśli będziesz dostępna w okolicach południa to porywam Cię na kawę (ale Ty wybierasz miejsce, bo aż tak dobrze Warszawy nie znam ;P ).
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-29, 10:58   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marjas42, dziękuję :)
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-29, 09:26   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Dziękuję arawis, ale chyba ciężko będzie się dodzwonić, bo już próbowałam i zajęte ciągle... pozostaje próbować dalej. Sama nie wiem czy jechać, ale z drugiej strony wolałabym zacząć coś robić z tą nogą... już i tak jest "późno", ale jak to się mówi - lepiej późno niż wcale. Nie chciałabym żeby moja kostka puchła tak zawsze, to duże utrudnienie na co dzień :uuu:

PS jak dzwonię na centralę to podają nr (22) 460-00-09... wiecie może na który numer (z tych zamieszczonych przez Asię) najlepiej dzwonić?
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-28, 21:17   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Drodzy,

Dziś skontaktowałam się z profesorem w sprawie mojego obrzęku w kostce. Oddzwonił i powiedział, że jeśli mam ochotę to mogę przyjechać do Warszawy i można wtedy porozmawiać o rehabilitacji, która jak powiedział profesor, jest możliwa.

W związku z tym pytania:
- pod jakim nr można się zapisać na wizytę?
- jak długo czeka się na wizytę do profesora?

W załączniku pokazuję jak może wyglądać kostka, zdjęcie z dziś |wht?!| :|
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-14, 10:51   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
TP53 napisał/a:
Jedni radzą już o ciąży nie myśleć, inni odczekać minimum 3 lata a jeszcze inni minimum 5 lat.

O odczekaniu słyszałam, ale nie wyobrażam sobie, aby w ogóle odrzucić ten pomysł.

TP53 napisał/a:
Może porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem przy najbliższej okazji.

Na pewno tak zrobię, ale do wizyty jeszcze trochę czasu, a temat przyplątał się przypadkiem - ginekolog podpytywał mnie o to kiedy planuję macierzyństwo (bo jestem w idealnym wieku, bla bla), ja bym bardzo chciała za jakiś czas, ale czytałam właśnie, że teorie są różne - ginekolog natomiast twierdzi, że mogę choćby i teraz. Na pewno poruszę ten temat u onkologa ;)

Dziękuję Ci bardzo za podesłane opracowanie - zabieram się za lekturę.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-13, 22:06   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Helloł ;) Melduję się, że przeżyłam wakacje w ciepłym kraju, czułam i czuję się świetnie. Noga wbrew pozorom mi nie dokuczała w ogóle - szczerze mówiąc w Polsce mam o wiele bardziej uciążliwy obrzęk limfatyczny niż w "tropikach" :shock: nie wiem zatem od czego to zależy... tak czy inaczej, zapomniałam praktycznie o tym moim przybyszu z innej planety i cieszę się tym co jest :)

Kolejna wizyta u lekarza w listopadzie. Badań zleconych póki co nie mam, podejrzewam, że dopiero w listopadzie dostanę skierowanie i badania obrazowe będę miała jakoś w styczniu. Czy to nie za długo? Ostatni rentgen płuc miałam w połowie kwietnia.

Mam też pytanie do osób, które mają większą wiedzę niż ja w temacie czerniaków. Gdzieś kiedyś czytałam, że po zdiagnozowaniu czerniaka powinno się odczekać ok 2 lat z zajściem w ciążę, z uwagi na to, że hormony mogą doprowadzić do uaktywnienia się choroby. Nie wiem ile w tym prawdy, a ciekawość mnie zżera, a nie ukrywam, że chciałabym za jakiś czas zostać mamą. Macie jakieś potwierdzone informacje na ten temat?

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje ::thnx::
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-18, 20:28   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54, niestety nadal puchnie, ale po weekendzie wizyta u onkologa i może coś z rehabilitacją się wyjaśni. Będę wiercić dziurę w brzuchu :mrgreen:

Dobra wieść jest taka, że to dziadostwo, które czułam w pachwinie się wchłonęło ;) no i za dni pare wakacje 8-)
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 57430

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-03, 17:25   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54,
Na masaż póki co nie dostałam zgody. Noszę pończochę i staram się trzymać nogę do góry. Masaże najprawdopodobniej zacznę na jesieni, onkolog mówił, że dopóki były jakieś podejrzenia meta (a były), to nie może być masażu. Wizyta już niebawem, może tym razem się uda ;) Problem z nogą jest w pracy. Mam pod biurkiem pudełko, na którym trzymam nogę. Na biurku raczej nie położę, zbyt często mamy wizytacje w biurze.
TP53,
Blizna po wartowniku jest na udzie, trochę niżej niż sama pachwina. Powiększony węzeł znajduje się w dość dużej odległości od blizny. Wyżej, bo trochę nad zgięciem w pachwinie.

[ Dodano: 2017-08-03, 17:33 ]
TP53 napisał/a:
lady_carrot a jak Twoja blizna? Nie robią Ci się czasem zrosty? Jeśli tak to mogą one bardzo ograniczyć przepływ limfy.

Nie, niczego niepokojącego nie zaobserwowałam. Wszystko ładnie się zagoiło.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group