1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
lady_carrot

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-12, 20:00   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Olla86,
Pewnie mogą być, ale nie muszą. Najlepiej byłoby wyciąć w cholerę i przebadać, tylko wtedy będzie jasna sytuacja. Ja też mam dużo znamion na całym ciele, niektóre wyglądają jak książkowy czerniak, a jednak obejrzane pod dermatoskopem nie budzą podejrzeń (zarówno mojego onkologa, jak i prof. Rutkowskiego, u którego swego czasu się konsultowałam). Ja bym wycięła te znamiona, będziesz spokojniejsza. Jutro mam wizytę kontrolną u mojego onkologa i też zamierzam pokazać parę znamion znowu i dopytać czy zostawić czy wycinać. Grunt, że masz bardzo czujnego lekarza - to skarb ;)
  Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
lady_carrot

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14243

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-18, 20:54   Temat: Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Hej Olla86, witaj na forum. Miałaś dość dobre wyniki pierwotne, super, że tak szybko poszłaś do lekarza. Chociaż przykro, że ta sytuacja (choroba) dopadła i Ciebie... Widzę, że coraz więcej młodych osób choruje i strasznie mnie to zasmuca.
Co do znamion... ja też mam ich mnóstwo na całym ciele! Mój narzeczony śmieje się, że jestem ostro popieprzona ;) Zaczęliśmy obracać to w żart, bo na poważnie było ciężko. Też chcę wyciąć kilka kolejnych znamion, mam jedno szczególnie brzydkie na brzuchu. Pamiętaj jednak, że czarny pieprzyk nie zawsze oznacza czerniaka, ale dobrze że zachowujesz czujność. Mój czerniak był różowo-czerwony. W ogóle nie myślałam, że to mógłby być czerniak, a jednak. Najlepiej zawsze iść do lekarza, skonsultować, ewentualnie wyciąć i przebadać.
Czekanie na wyniki trwa różnie. W niektórych placówkach 2 tygodnie, w innych około 4. Musisz niestety uzbroić się w cierpliwość, choć wiem jakie to ciężkie.
Wygadać się czasem dobrze. Lepiej niż tłumić to w sobie. Ja na początku mojej przygody z czerniakiem zdecydowanie wolałam rozmawiać na ten temat z obcymi (tu poznanymi) ludźmi niż z bliskimi. Zawsze możesz tu napisać, ludzie z forum dają niesamowite wsparcie.
Pozdrawiam serdecznie i trzymaj się ciepło :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group