1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz pod prawym uchem
lewmarek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 42004

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-17, 19:04   Temat: Guz pod prawym uchem
mamanel napisał/a:

Słabo widoczne wnęki to nie to samo co widoczne wnęki. Słabo widoczne albo niewidoczne wnęki oznaczają, że węzeł intensywnie walczy z jakimś problemem - np. stanem zapalnym, procesem nowotworowym.


Być może albo źle przeczytałem co napisała absenteeism, albo sam zastosowałem jakiś magiczny skrót myślowy, w każdym razie chodziło mi o to, że słabo widoczne wnęki jeszcze nie oznaczają procesu nowotworowego i jak najbardziej mogą być wynikiem ,,zwykłego'' procesu zapalnego. A już zębów w szczególności. Mam nadzieję, że już teraz jest wszystko jasne :)

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz odnośnie guzów ślinianki: czytałem, że biopsja węzłów dość często daje wyniki fałszywie ujemne, a jak to się ma do biopsji guzów ślinianki?
  Temat: Guz pod prawym uchem
lewmarek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 42004

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-17, 16:45   Temat: Guz pod prawym uchem
absenteeism napisał/a:
Jeśli w usg węzły mają prawidłowe wnęki, ewentualne powiększenia są symetryczne to (przynajmniej wg mojego lekarza) nie ma się czym martwić.


To i ja się podepnę. Mam niemal identyczny problem: USG wykazało guza ślinianki i dodatkowo powiększony bardzo mocno (27 mm) jeden węzeł chłonny hipoechogeniczny, z ledwo widoczną wnęką, pozostałe węzły w normie. Jestem po biopsji guzka, która pokazała że jest to zmiana łagodna. Teraz zamierzam to cholerstwo usunąć i czekać na wynik histopato.

Natomiast, co ciekawe, węzeł wygląda mi na to, że wrócił do normy po leczeniu antybiotykami (miałem i w sumie jeszcze mam zaczerwienione gardło). Do tego dochodzi właśnie fatalnie rosnąca ósemka, która jak myślę mogła zrobić swoje...

Nie do końca zgodzę się z tym, co pisała absenteeism. Dwóch lekarzy mi powiedziało, że słabo widoczne wnęki oznaczają właśnie proces zapalny jaki się w nich toczy i bez biopsji/badania histopato nie można nic pewnego powiedzieć o węzłach chłonnych (tzn czy są nowotworowe czy nie).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group