1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 61
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-06, 15:01   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
banialuka, masz rację. Ten wątek pisałam od początku. wpisałam tu również datę śmierci Taty aby inni formuowicze szukający pomocy wiedzieli, że nasza walka się zakończyła. Mimo to dziękuję Wszystkim za wyrazy współczucia. Myślę, że to nie jest żaden problem?
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-05, 14:41   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
13.09.2010 [*][*][*]
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-09-06, 08:51   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Tatko nadal jest z nami :-D leży w szpitalu już tydzień czasu. Lekarz przekonał go do oddziału paliatywnego. Być może dzisiaj go tam nawet przeniosą. Zobaczymy.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-31, 22:26   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
to jest cytat Jusi z postu Umieranie jak rozpoznać, że to już blisko

Cytat:
mogą przestać nerki pracować (czasem wtedy czuć amoniakiem,bo mocznik przedostaje się do krwi ,tkanek i dlatego czuć go przez skórę) i chory nie oddaje moczu-wtedy to już tylko maksymalnie niestety 3 dni zostają.


boję się, mam nadzieję, że zanik moczu jest chwilowy. czy ktoś z Was miał tak że zanikł mocz ale pózniej powrócił?
chyba sama siebie oszukuję :roll:
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-31, 20:41   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
dzisiaj pielęgniarki chciała pobrać mocz do badania. nie pobrała bo go nie było. co to może być? czyżby nerki przestały pracować?
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-31, 10:28   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Tatko jest bardzo zdenerwowany. Mamcia była wczoraj u niego. Strasznie na nią krzyczał. Mówił, że lakarz powiedział mu, że potrzymają go 3 dni i go wypuszczą do domu. Powiedział mamie, że jak wyjdzie to kupują przyczepkę i jadą na wakacje. robi plany na przyszłość.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-30, 09:55   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
jak długo to może potrwać?
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-30, 07:23   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Dziś o 6:00 pogotowie zabrało mojego Tatkę do szpitala. Dusił się. Od 3 dni nie je. Nie może przełknąć. Lekarz stwierdził obrzęk płuc.

Czy to już koniec? tak bardzo się boję.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-25, 11:05   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Dziś spędzilam 45 minut u Pani dr. Wytłumaczyła mi co i jak. Przepisała leki. Pierwszy raz spotkałam się z tym ,żeby lekarz poświęcił tyle czasu.
przepisała mi takie leki:
Polcard 75
Dexamethason 1mg
Prazol 20mg
s.c. Polhumin mix4
Metfarmax 500
Vicard 6,25 mg
Dinver 10mg
Tramal metaral? (nie wiem czy tak dołanie bo nie mogę się rozczytać) 0,1 tabletki to mamy stosować zamiast ketonalu forte.
Tramstec 52,5 mg/4
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-24, 21:35   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
madziorek, Dziękuję bardzo. Do niczego nie zmuszamy Taty.
Rozmawiałam z mamą i ustaliłyśmy, że w piątek zabieram całą dokumentację Taty i jadę do szpitala do dr. Gregorczyka. Ten lekarz jest anestezjologiem w naszym szpitalu ale również zajmuje się leczeniem bólu. Bedę tak długo warowała pod jego drzwiami aż mnie przyjmie.
Później udam się na oddział paliatywny i wszelkimi sposobami będę prosić o przyjęcie Taty |prosi| Mam nadzieję, że moja niewyparzona mordka na coś się przyda.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-24, 11:16   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Katarzynka36, Pomóc pomogli bo Tato lepiej oddychał. Po tym leku moczopędnym wydalił b. dużo moczu. Pytanie na ile ma to mu wystarczyć? |nerwus| Mamy czekać aż się zwolni jakieś miejsce. Ręce mi już opadają.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-24, 10:21   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
kubanetka, Tato dostał furosamid. Lek moczopędny. do tego jakieś dwa zastrzyki i tabletki i na tym koniec.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-24, 09:27   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Wczoraj był lekarz. Stwierdził, że u Taty robi się wodobrzusze.Ciśnienie miał słabe.Serce ledwo pracuje. Wypisał skierowanie do szpitala i zlecienie na przewóz karetką. Przyjechało pogotowie, zabrali Tatę a ok godz 21 Tatko wrócił ze szpitala. Nie ma miejsc. Nie przyjeli go. Stwierdzili, że to nie jest nagły przypadek, jest to choroba przewlekła i musi czekać w domu aż zwolni się miejsce w szpitalu. ::mur::
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-23, 09:16   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Katarzynka36, kolejna noc za nami. Znów Tatko się dusił. Jest poniedziałek. Dzisiaj muszę załatwić lekarza dla taty. Pracuję blisko przychodni także wyskocze na 5 minutek. Tym razem się nie wymiga.

Dziękuję za pamięć.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-21, 19:33   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Grażyna, cukier jest mierzony dwa razy dziennie. insulina również jest podawana dwa razy dziennie. Tato dziwnie wygląda nogi chude(zanikły mu mięśnie) a brzuch ma strasznie duży i buzia i głowa wielka.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group