1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-08-19, 00:49   Temat: Pytanie do onkologicznych.
Oczywiście, że to pytanie nie dawało, nie daje mi spokoju.

I chyba nie chcę na nie odpowiadać. Bo w każdym momencie wracam do punktu wyjścia. Jak to ja? Przecież mam 23 lata, przecież sport, zdrowy tryb życia, żadnych papierosów etc., nigdy na nic nie chorowałem. Takie mniej czy bardziej pozytywne atrybuty można mnożyć, ale w pewnym momencie "Dlaczego ja?" ale równie dobrze: Dlaczego n i e ja?

Wiem, że pytanie siłą rzeczy generuje albo jakąś trudną, przynajmniej dla mnie, do zrozumienia metafizykę, albo pretensje. I jasne - ono krążyło nade mną w tuż przed operacją, podczas chemii, kiedy wygrażanie światu w myślach było jedyną czynnością, na którą miałem siłę. Momentami myślę, że to było głupie i bezproduktywne, ale z drugiej strony - to była (jest?) też jakaś próba przeformułowania pytania "Dlaczego ja?", na pytanie, moim zdaniem, bardziej budujące: Dlaczego jeszcze tego ścierwa nie pokonałem?

Mnie agresja wobec nowotworu zawsze jakoś pozytywnie nakręcała - choć boję się go, wolę walczyć z rakiem niż z jakąś efemryczną siłą, która "wybrała" akurat mnie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group