1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak przełyku - brachyterapia
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 20005

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-10-22, 07:03   Temat: Re: rak przełyku - brachyterapia
seba79 napisał/a:
Witam!
Mój tata ma raka przełyku (plaskonabłonkowy G-2 naciekający na aortę nie nadający sie do operacjii). Po wizycie w Wielkopolskim Centrum Onkologii zastosowano mu brachyterapię (3 zabiegi, jest już po pierwszym), przyjmuje przecibólowe Ketonal i Tramal i w związku z tym mam pytanko, może ktoś mi pomoże. Ma zawroty głowy. Jakie są szanse na jak najdluższe życie? Może ktoś mi udzieli kilku wskazówek gdzie się jeszcze można ewentualnie udać zeby mu pomóc. Jak narazie ma podjęte leczenie w WCO w Poznaniu.
Pozdrawiam wszystkich zmagających i ich rodziny z tą straszną chorobą.


Witaj,

Myślę, że nikt rozsądny nie powie Ci, ile Tata będzie żył. To kwestia szalenie indywidualna zależna tak od stopnia zaawansowanie choroba, jak i od stanu ogólnego. Jeśli podasz dokładne rozpoznie, to będzie można pokusić się o wskazanie średniej, do której też warto podchodzić ostrożnie.
Po brachyterapii (w ogóle po radioterapii) zawroty głowy, bóle głowy są, niestety, stale towarzyszącym efektem ubocznym.

WCO jest świetnym ośrodkiem. Niemniej, przynajmniej na to wskazują moje doświadczenia z chorobą, warto zawsze weryfikować i konsultować wyniki w różnych ośrodkach. Polecam Ci klinikę prof. Szawłowskiego w Centrum Onkologii w Warszawie.
Zawsze warto próbować - nigdy dość informacji, nowych szczegółów i świeżego spojrzenia.

Trzymam za Was kciuki!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group