1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak prostaty
madzia1971

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5170

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-11-28, 22:09   Temat: Rak prostaty
Witam.
Mój teść jest już po wizycie prywatnej u onkologa jak również po wizycie w DCO we Wrocławiu.
Wszystko biegnie dość szybko bowiem dzisiaj urolog w DCO dał skierowanie na MRI miednicy mniejszej na 13 grudnia oraz na Scyntygrafię kości.
Jesteśmy trochę uspokojeni słowami lekarza ale i tak nadal nie chcę tracić czujności.Powiedziano bowiem że choroba jest bardzo wczesna i do całkowitego wyleczenia.
Wiem jednak że zanim będzie zakończona diagnostyka a potem leczenie nie można niczego lekceważyć.
Dziś teść dowiedział się że być może konieczna będzie operacja a nie tylko same naświetlania.
Nie ukrywam że to Go przeraziło.
Powiedzcie proszę z czym wiąże sie taka operacja? Jakie ryzyko za sobą niesie?No i w jakim czasie wraca się do zdrowia?
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2018-11-29, 21:08 ]
Chciałabym dzisiaj dodać opis wczorajszego badania przez urologa z DCO.
Brzmi następująco;
stercz niebolesny,prawidłowej wielkości,gładki.W płacie lewym ognisko guzowate twarde śr.ok.1,5 cm
w płacie prawym ognisko o znacznie wzmożonej spoistosci śr.ok.1 cm. poza tym stercz elastyczny,oba rowki boczne zachowane.
Proszę wytłumaczcie mi o co chodzi z tą wzmożoną spoistością?czy przy takich opiniach lekarskich mówiących że to się da wyleczyć możliwe jest że mimo wszystko nastąpił gdzieś przerzut?
Czego się spodziewać?
Czytałam że wynik z biopsji może sporo się różnic od histopatologi pooperacyjnej.Martwi mnie to.
  Temat: Rak prostaty
madzia1971

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5170

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-11-22, 17:29   Temat: Rak prostaty
Witam.Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie analizy.
Starałam się w między czasie zgłębić temat i trochę poczytałam
Zastanawiam się jedynie dlaczego w ocenie mikroskopowej podano również skalę Grade 1 ?
Wiem że to również ocena złośliwości nowotworu bowiem mój ojciec choruje na raka pecherza i w jego wynikach mamy do czynienia z Grade 3 .

Co w związku z tym bardziej określa złośliwość?

Jutro mój teść ma prywatną wizytę u onkologa.Mam nadzieję że pan doktor zleci odpowiednie badania.
W DCO we Wrocławiu umówieni jesteśmy za tydzień.Mamy też już kartę DILO.Wiem że działam na różne sposoby ale co do czasu leczenia w DCO bardzo się tego boję.Na wszystko zawsze trzeba czekac.
Na wizytę na termin na badania na wyniki badan.Tak dużo nas choruje że nikt tam nie nadąża .

Dwa lata temu ten czas zabrał mi siostrę.Zmarła w 8 miesięcy od postawienia diagnozy.
Teraz więc chcę się spieszyć by nie było za póżno.

Pytałam mojego teścia o inne badania.Było USG i wszystko było w normie.Nerki,pęcherz jedynie mały wodniak na jądrze.
Poprzednie wyniki PSA były robione we wrześniu 11,4 % PSA 7,120 ng/ml Psa wolny 0,81 ng/ml

Lek który był zażywany to TamisPras 0,4 mg.raz dziennie ale ponoć też był inny.(jakaś mała tabletka- nie pamięta nazwy)..

Mój teść to bardzo pozytywny człowiek.Całe życie zdrowy.Codziennie jezdzi na rowerze dba o siebie.Aż tu nagle taka historia.Mam tylko nadzieję że to go nie złamie.
Wszystkim życzę zdrówka.Dam znać co dalej.
  Temat: Rak prostaty
madzia1971

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5170

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-11-20, 18:49   Temat: Rak prostaty
Witam serdecznie.
U mojego teścia lat 73 stwierdzono raka prostaty.Dzisiaj odebraliśmy wyniki histopatologi.Bardzo proszę o interpretację i pomoc w zrozumieniu tematu.

Rodzaj materiału;1.bioptat stercza strona prawa
2.bioptat stercza strona lewa

Rozpoznanie mikroskopowe
1.Adenocarcinoma Gleason 6 (3+3) grade 1
Utkanie nowotworowe stanowi około 3 % powierzchni bioptatów
2.Adenocarcinoma Gleason 6 (3+3) grade 1
Utkanie nowotworowe stanowi około 10 % powierzchni bioptatów

wynik PSA 8.05 ng/ml

Zastanawiam się co robić dalej?
Lekarz urolog zalecił dalsze leczenie w Centrum Onkologi.Jakie badania powinien teść wykonać w następnej kolejności?
Jak wygląda leczenie przy takich wynikach?
Barzdo proszę o jakąś podpowiedz. Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group