1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Fibromatosis agressive
majkelek

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 176338

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-03-28, 04:31   Temat: Fibromatosis agressive
m4niac napisał/a:
Ale nadal z tego wynika że takie leki jak pazopanib i sofarenib są po za naszym zasięgiem bo chodzi o pieniądze albo trzeba urodzic się w niemczech czy francji .Lek jest zarejestrowany w UE do leczenia raka wątrobowokomórkowego oraz raka nerkowokomórkowego więc prędzej w RPA go podadzą na fibromatoze niż u nas.

Jak na mój chłopski rozum, to wynika z tego, że kwestia badań klinicznych jest w Polsce bardzo zaniedbana - polecam lekturę.
m4niac napisał/a:
Tu jest jeszcze pewien medykament tranilast może majkelek skomentuje ale lek też nie należy do tanich. http://www.jmedicalcasereports.com/content/4/1/384

Ja nie jestem lekarzem, więc do analizowania artykułów, w których opisany jest pojedynczy przypadek nadaję się jak Nergal do śpeiwania kolęd.

Moge jedynie powiedzieć tyle, że opisany jest przypadek chorego z guzem w klatce piersiowej. Pacjent odmówił poddania się leczeniu operacyjnmu i chemicznemu oraz ponownej biopsji. Tak jak pisałeś, zastosowano u Niego tranilast i w zasadzie w ciągu ponad dwóch lat uzyskano remisje całkowitą. W pierwszej biopsji nie uzyskano jednoznacznego wyniku co do mikrobiologii nowotworu, dopiero przy drugiej biospji zdecydowano się na postawienie diagnozy "desmoid tumor". Dużą wadą tego artykułu jest konsekwentne unikanie oznaczania poziomu ekspresji potencjalnych celów terapeutycznych. Zatem wniosek jest taki: Wiemy, że w tym jedym przypadku to działa, ale nie wiemy z jakiego powodu. Nie ma więc powodu by generalizować (rozumowanie indukcyjne jest zawodne).

Znacznie lepiej, w mojej opinii, ujete jest zagadnienie pokrewne do tego, o którym mówisz, w artykule przeglądowym http://ar.iiarjournals.or...1.full.pdf+html Tutaj znaleźć można dość szerokie spektrum wyników badań klinicznych, jak i analiz laboratoryjnych mających na celu ocenę potencjalnej skuteczności leków z tej samej grupy. Osobiście polecam artykuł http://lifescienceglobal....rticle/view/469 w którym znaleźć można wyniki analiz mechanizmów działania wybranych substancji na nowotworowe komórki macierzyste. To niestety na chwilę obecną jedynie teoria, ale kto wie, co bedzie możliwe za kilka lat.

Pamietajmy jednak, że w terapii celowanej ważne jest by ustalić cel terapeutyczny, bo inaczej nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy dany lek ma szansę pomóc choremu. Obecnie dąży się - moim skromnym zdaniem całkiem słusznie - do personalizacji terapii.

Pozdrawiam bardzo serdecznie!
  Temat: Fibromatosis agressive
majkelek

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 176338

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-03-26, 04:47   Temat: Fibromatosis agressive
No tak http://www.plosone.org/ar...al.pone.0037940 - nefopam. Chyba na podstawie badań prowadzonych in vitro na komórkach pobranych od pacjentów, albo modelu mysim nie da się wysnuć daleko idących wniosków na temat terapii, prawda? Zresztą autor artykułu sam o tym wspomina w video zamieszczonym na YouTube (5:30 - 5:55), prawda?

Imatinib - inhibitor PDGFR, CD117:
-- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16505440 (3 spośrów 19 pacjentów miało częściową odpowiedź na leczenie)
-- http://annonc.oxfordjourn...onc.mdq341.full (z 40 pacjentów po trzech miesiącach u jednej osoby zanotowano całkowitą, a u trzech osób częściową odpowiedź)
-- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17453242 (nasi też tu byli :) )
-- http://www.gisg.de/index.php/gisg-studien (jak rozumiem Gleevec jest w fazie testów w AF)
Najciekawsze jest jednak to, że nikt nie wie z zahamowaniem jakiej kinazy jest związana odpowiedź u nielicznych pacjentów.

Sorafenib - inhibitor PDGFR, VEGFR, Raf:
-- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21447727 (26 pacjentów - 24 podlegało ocenie - całkowitą odpowiedź zanotowano u 25%, a częściową u około 70%; wynik świetny, ale próba bardzo niewielka i brak oceny celu terapeutycznego)

Pazopanib - inhibitor VEGFR, PDGFR i CD117:
-- http://www.e-cancer.fr/re...de?idFiche=1797 (dopiero trwa rekrutacja)

Próba Sirolimus'u została przerwana http://clinicaltrials.gov/show/NCT01265030 (wydaje się, że z przyczyn niezależnych).

Celować trzeba w coś - strzelanie na oślep może pogorszyć sprawę:


Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Mam nadzieję, że osoby posiadające na tym forum ponadprzeciętną moc sprawczą będą na tyle miłe, iż poprawią moje błędy i umożliwią "widzialność" filmów, które starałem się umieścić (niestety jestem łamagą i nie dałem rady). Przepraszam za kłopot.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group