1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rokowania
majkelek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6388

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-18, 11:43   Temat: Rokowania
olga_ napisał/a:
Dziękuję za pomoc, mam jeszcze pytanie odnośnie tego płynu. Czy mogą być jakieś przeciwwskazania do jego uśnięcia? oraz czy odbywa się to w warunkach szpitalnych czy jest to zabieg ambulatoryjny?
Odpowiedzi są w załączeniu. Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rokowania
majkelek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6388

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-17, 10:00   Temat: Rokowania
olga_ napisał/a:
Dziękuję za odpowiedz.
Nie ma za co.
olga_ napisał/a:
tylko nie rozumiem dlaczego w ogóle dostaliśmy skierowanie na radioterapię?
Ja również tego nie rozumiem, z tego powodu dopytywałem. W zasadzie zakrawa to na poważną ignorancję ze strony zlecającego.
olga_ napisał/a:
W swojej konsultacja napisała również "wyniszczenie".
http://pl.wikipedia.org/w...eksja-anoreksja
olga_ napisał/a:
Ile żyją osoby z IV stadium, jak ta choroba będzie teraz przebiegać?
Przebieg choroby to kwestia indywidualna, zresztą tak jak czas przeżycia. Więcej na temat statystyk możesz przeczytać np tutaj: http://www.cancerresearch...for-lung-cancer
W tej chwili najważniejsza jest dobra terapia paliatywna, Twój tata powinien być objęty odpowiednią opieką, np hospicjum domowego. Jednym z elementów takiego leczenia zachowawczego powinien być zabieg polegający na ewakuacji tego płynu (o ile jest możliwy), o którym pisaliśmy, by poprawić jakość oddychania. Uważam, że powinnaś się ponownie zgłosić do lekarza prowadzącego w tej sprawie.
Trzymaj się, pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rokowania
majkelek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6388

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-15, 13:22   Temat: Re: Rokowania
olga_ napisał/a:
Na pierwszej konsultacji Pani onkolog powiedziała że nowotwór jest zaawansowany i rozległy, ja jednak nie mogę wśród tych wypisów znaleźć stopnia zaawansowania. Czy ktoś z was jest w stanie to wyczytać?
IV stadium, wysięk nowotworowy (płyn w opłucnej) to cecha M1a w klasyfikacji TNM.
olga_ napisał/a:
I czy jest coś co możemy jeszcze zrobić, np. czy wątroba mogła się już zregenerować aby spróbować chemioterapii?
Możecie zrobić badanie enzymów wątrobowych, ale moim zdaniem szansa na kwalifikację do chemioterapii jest mała. Co więcej, rak płaskonabłonkowy jest wrażliwy na leczenie chemiczne w około 40%.
olga_ napisał/a:
Oraz czego można się spodziewać po radioterapii? Czy organizm będzie osłabiony?
Radioterapia bez wątpienia działa toksycznie, więc jakieś skutki uboczne będą. Natomiast w tym przypadku jest to najpewniej naświetlanie wysoką dawką (czyli tzw radioterapia paliatywna), które ma na celu złagodzenie objawów ze strony guza, więc należy oczekiwać, że część dolegliwości ustanie.
Skoro włączona jest radioterapia, to rozumiem, że płynu w opłucnej i worku osierdziowym już nie ma?
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group