1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przerzuty do mózgu
majkelek

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 25645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-18, 11:29   Temat: przerzuty do mózgu
Paulina12, chemioterapię jednoskładnikową stosuje się głównie u pacjentów, u których możliwa jest gorsza tolerancja leczenia dwuskładnikowego (mówimy tu o standardowych schematach w sclc). Karboplatyna jest jedna z opcji, które zostały przebadane http://www.cancernetwork....ell-lung-cancer "Phase I and II trials of carboplatin as single-agent treatment for small-cell lung cancer resulted in overall response rates of approximately 60% for previously untreated patients and 17% for those who had received prior therapy." Jednocześnie, niektóre badania sugerują, że karboplatyna powoduje mniej uciążliwe efekty uboczne i zwykle jest lepiej tolerowana (niż cisplatyna). Chemioterapia zostanie podana po to aby (jak to napisałaś) "zatrzymać chorobę".
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: przerzuty do mózgu
majkelek

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 25645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-13, 11:07   Temat: przerzuty do mózgu
Paulina12 napisał/a:
Drogie Panie, obiło mi się o uszy, że u chorych na nowotwory płuc może występować miastenia? Dokładniej Zespół miasteniczny Lamberta-Eatona, czy ktoś może mi to wyjaśnić? Czy jeśli moja Mama ma słabe nogi, to ten zespół może za to odpowiadać?
Ja co prawda Panią nie jestem, ale pozwolę sobie odpowiedzieć - najwyżej zostanę przez Panie zbesztany za wcinanie się w dyskusję. LEMS jest chorobą autoimmunologiczną i może być wywoływany przez SCLC. Nie ma jednak pewności bez wykonania badań, choćby EMG. W przypadku stwierdzenia LEMS leczenie obejmuje głownie leczenie schorzenia podstawowego (czyli w tym przypadku SCLC) i ewentualnie leczenie immunosupresyjne (czyli np sterydy). Mam zatem wrażenie, że stwierdzenie (bądź nie stwierdzenie) LEMS niewiele zmieni w kwestii terapii, ale proszę wziąć pod uwagę, że specjalistą w tym zakresie nie jestem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group