1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
majkelek

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-01, 15:08   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
ananav napisał/a:

Pani doktor onkolog powiedziala , ze musi to wszystko zweryfikowac , skonsultowac sie z ordynatorem i w poniedzialek mam przyjsc do niej jakie zapadly decyzje.

Ja jako laik nie wiem jak interpretowac ten wynik... co to jest , skad ? czy to ten sam nowotwor tylko lepiej zbadany niz przed rokiem ? (...i inne sformułowania tego samego pytania)

No to ja kompletnie nie rozumiem kto zlecił podanie chemioerapii, skoro dopiero teraz pojawia się pomysł konsultacji z onkologiem prowadzącym.

Schemat PE jest standardem w I linii SCLC, jednocześnie przy długo trwającej odpowiedzi na leczenie I linii, wydaje się, że nie ma powodu aby próbować czegokolwiek innego, np:
"For patients who relapse ≥6 months after initial treatment, consideration should be given to retreatment with the original regimen." źródło: http://theoncologist.alph.../14/10/986.full

Co do hist-patu, to nie jestem niestety jasnowidzem i nie mam pojęcia jaki esej cytokeratyn (CK) był stosowany w tym przypadku, więc nie potarfię sie na ten temat wypowiedzieć. Natomiast punktowa ekspresja jest cytokeratyn spotykana w raku drobnokomórkowym. Brak ekspresji CD45 oraz ekspresja TTF-1, synaptofizyny oraz Ki67 jest charakerystyczna dla SCLC.
Czy nowotwór 'zmutował'? Skoro doszło do metastazy, to jest na to duża szansa, ale aby to dokładnie ocenić należy wziąć dwie próbki (jedna z pierwszego hist-patu, a druga z obecnego) i porównać. Ja z samego opisu wykonanego przez patomorfologa, rak neuroendokrynny niskozróżnicowany, i z opisu ekspresji cytokeratyn nie jestem w stanie powiedzieć czy sytuacja się zmieniła - może ktoś, kto się lepiej zna jest w stanie podpowiedzieć więcej.

Onkolog prowadzący oceni czy jest sens zmieniać schemat leczenia, ale nie wygląda na to by istniały ku temu bardzo silne argumenty w hist-pacie.
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
majkelek

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-19, 04:40   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
ananav napisał/a:
Mama od ponad tygodnia ma potworne mdłosci, nudnosci, brak apetytu i dwukrotny incydent wymiotow. Podobno praktycznie nic nie je bo na sama mysl o jedzeniu juz jest Jej niedobrze. A i Mama bardzo duzo spi, w nocy okolo 10 godzin i w ciagu dnia kilka drzemek. Ogolnie oslabiona, bole nog i rak - ale to utrzymuje sie od dawna.

Witam serdecznie. Zastanów się proszę czym mogą być spowodowane te nudności i wymioty (czyli wróć pamięcią do czasu kiedy zaczęły się wyraźnie nasilać), może coś istotnego Ci się przypomni. Ponadto, na temat dolegliwości żołądkowych Twojej mamy pisałaś już dużo wcześniej, więc chciałem zapytać czy może w tym czasie ktoś robił Twojej mamie prosty test na helicobacter pylori ?
Jeszcze jedno pytanie - Czy mama kontroluje ciśnienie i tętno (jak rozumiem przyjmuje codziennie leki obniżające ciśnienie)?
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group