1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: uzdrowiona z raka płuc
majkelek

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 56743

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-02, 19:31   Temat: uzdrowiona z raka płuc
Ireno, absenteeism ma rację, powinnaś kontrolować swój stan zdrowia znacznie bardziej dokładnie aniżeli tylko przez RTG (i powinnaś mieć dostęp do swoich wyników!). Napisałem trochę na ten temat tutaj http://www.forum-onkologi...p=204844#204844 (informacje są całkiem świeże). Może wydam Ci się wyjątkowo upartym 'wrzodem', ale w tym temacie nie zamierzam zmieniać zdania.

A co do nieprzychylnych wypowiedzi, to chyba nie muszę Ci przypominać, że najczęściej najwięcej mówią Ci, którzy mają najmniej sensownych rzeczy do powiedzenia.

Pozdrawiam serdecznie i proszę, przemyśl to, co do Ciebie tutaj mówimy,
Michał.
  Temat: uzdrowiona z raka płuc
majkelek

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 56743

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-04, 18:18   Temat: uzdrowiona z raka płuc
Irina48, jeśli to co napisałaś jest szczerą prawdą (a nie mam powodu by sądzić inaczej), to bardzo się cieszę z tego, że napisałaś!
Będę jendak z Tobą szczery. Uważam, że popełniłaś błąd pisząc w sposób, który sugerować może, że zostałaś "uzdrowiona" dzięki wspaniałej, nekonwencjonalnej metodzie leczenia - bo to nieprawda, gdyż Twój przypadek jest przykładem na to, że agresywne leczenie onkologiczne może przynieść wspaniałe skutki! Od pierwszego postu w tym wątku wiedziałem, że będą tu kontrowersje, więc nie chciałem się odzywać. Napisałem, bo uważam, że mam Ci coś ważnego do powiedzenia - z tego powodu zalinkowałem takie, a nie inne aktykuły. I tu jest pytanie:
Czy ktokolwiek zadał sobie trud, żeby przeczytać chociaż abstrakty? A może to ja czegoś nie rozumiem i ważniejsze jest domaganie się badań od pacjenta, czy manifestowanie własnego zdania od tego by poradzić osobie z remisją by wykonywała badania kontrolne? Proszę mnie poprawić bo chyba znów czegoś nie rozumiem jeśli chodzi o funkcjonowanie tego forum.

Irino48, rak płuc bardzo długo nie daje żadnych objawów - między innymi z tego powodu zbiera tak straszne żniwo. Wiesz o tym doskonale, bo miałaś z tą chorobą do czynienia. W artykułach zalinkowanych przeze mnie wcześniej (nie miałem czasu na tłumaczenie co w nich jest, ale jeśli masz kłopoty z czytaniem po angielsku, to chętnie Ci pomogę) są wyniki obserwacji przeprowadzonych na grupach pacjentów, u których zanotowano długotrwałą remisję w SCLC. Chodzi o to, że u części pacjentów w okresie kilku lat po leczeniu onkologicznym, pojawił się drugi nowotwór (nie chodzi o nawrót, ale o drugie niezależne(?) źródło nowotworu). Oczywiście jest również procent pacjentów, u których zanotowano późny nawrót choroby podstawowej. Z tych względów uważam, że powinnaś być pod stałą kontrolą onkologa. Nie musisz przecież robić CT kontrastem - może wystarczy RTG, albo inne badanie obrazowe. Proszę Cię, nie rezygnuj z wizyt u onkologa.

Rak płuc jest najczęstszym typem raka - w USA szacuje się, że co roku tę diagnozę słyszy około 230000 osób. Jeśli założymy (całkiem realnie), że 10% - 20% z tych osób będzie miało SCLC, a statystyki przeżywalności są jakie są (to są statsytyki retrospektywne, a onkologia idzie do przodu), to statystycznie rzecz biorąc w Polsce też powinny znaleźć sie osoby, które cieszą się z długotrwałego przeżycia.

Bardzo serdecznie przepraszam osoby poświęcające codziennie swój czas i wkładające mnóstwo serca w pracę na forum za to, że znów czegoś nie rozumiem i nie potrafię się zachować. Niestety, utwierdza mnie to w przekonaniu, że tutaj po prostu nie pasuję.
  Temat: uzdrowiona z raka płuc
majkelek

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 56743

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-04, 01:47   Temat: uzdrowiona z raka płuc
Irina48, bardzo serdecznie gratuluję i cieszę się niezmiernie, że chemio- i radioterapia przyniosła tak wspaniały skutek w Twoim przypadku!
absenteeism napisał/a:
Dlaczego w takim razie sama nie zgłosisz się do onkologa, skoro jesteś pacjentem onkologicznym?
Albo dlaczego onkolog prowadzący Twoje leczenie nie wysyła Cię na badania? Zgłosiłaś się do niego?

Suregruję także byś - nie - rezygnowała - z kontrolnych - wizyt - u onkologa --- najlepiej specjalizującego się w SCLC.
Pozdrawiam serdecznie!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group