1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak pluca
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-25, 20:30   Temat: rak pluca
kasiaamelcia napisał/a:
Mama juz zadzwonila na pogotowie, tate zabrali do szpitala po wykonaniu badan lekarka powiedziala ze tata ma duza niedokrwistosc serca i wysoka kreatyine( mam nadzieje ze dobrze napisalam). Tatus zostal na intesywnej terapii, mam nadzieje ze ten kryzys szybko minie, czy to moze byc skutek uboczny chemii? Jejku jak jest ciezko byc tak daleko od rodzicow, czy ktos moze spotkal sie z takim skutkiem ubocznym po chemii?
Bardzo słuszna decyzja. Wysoka kreatynina może oznaczać upośledzenie pracy nerek. Zarówno objawy związane z sercem, jak i z nerkami mogą być powikłaniem po chemioterapii. W załączeniu praca (po polsku) nt kariotoksyczności, a w linku nt wpływu leczenia onkologicznego na pracę nerek, o tu: http://www.termedia.pl/Cz...reszczenie-6685
  Temat: rak pluca
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-26, 02:17   Temat: rak pluca
Bardzo dziękuję absenteeism za wyprostowanie mojej wypowiedzi ::thnx:: Oczywiście chodziło mi o to, że czasem po prostu nie da się wyjaśnić (w rozsądnym czasie) z jakim nowotworem mamy do czynienia. Z pewnością nie chciałem żeby zabrzmiało to jakby biopsja była zbędną procedurą. Przepraszam za wprowadzanie zamętu.

Jeszcze tylko dorzucę kilka informacji aby wyjaśnić co mną kierowało (to nie jest próba tłumaczenia się ;) ):
1. Coraz liczniejsze są doniesienia o tym, że SCLC powinno się traktować w sposób bardziej zbliżony do NSCLC niż jest to obecnie (w kwestii stagingu jak również operacji) - staging i kilka źródeł na temat resekcji: Mayo Clinic, IJCO, The Annals of Thoracic Surgery oraz bardzo ciekawy komentarz.
2. Nawet jeśli jest to CUP (cancer of unknown primary), to resekcja również nie jest wykluczona (pod kilkoma warunkami), np wg ACS, NCI, czy MS-K CC.

Jeszcze raz przepraszam i serdecznie pozdrawiam :)
  Temat: rak pluca
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-25, 18:05   Temat: rak pluca
kasiaamelcia napisał/a:
Byl 2dni w szpitalu i mial wykonana bronchoskopie, tk klatki oraz usg jamy brzusznej oraz krew. Wszystkie badania wyszly dobrze. Jedynie na prawym pluc jest widoczna zmiana patologiczna o gestosci 35 JH. (...) Mam pytanie czy ktos wie co oznacza takie rozpoznanie , i czy bez biopsji mozna usuwac takiego guza?
D38.1 = "Nowotwór o nieokreślonym charakterze (tchawica, oskrzela i płuca)"
Guz można usuwać bez biopsji. Wcześniej należy upewnić się, że proces nowotworowy ma charakter ograniczony (nie ma metastazy), inaczej takie działanie (przy pierwotnym raku płuca) nie jest praktykowane (gdyż nie jest korzystne dla pacjenta). Czy prócz wymienionych pzez Ciebie badań sa jeszcze jakieś w planach i czy możesz zamieścić wyniki badań w formie skanów?
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: rak pluca
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 10804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-17, 19:53   Temat: rak pluca
Ja myślę, że nadal zasadne jest pytanie
absenteeism napisał/a:
A co to znaczy "leczy się na prostatę" - wykryto tam nowotwór? Czy na przerost prostaty? Jak jest leczony?

Pozdrawiam serdecznie!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group