1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Woda w prawym płucu,po punkcji duszności i pogorszenie
majkelek

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5476

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-07, 14:33   Temat: Woda w prawym płucu,po punkcji duszności i pogorszenie
Analuk,
Mam jeszcze prośbę, abyś dopisała, bądź załączyła, historię leczenia - w jakich dawkach i w ilu frakcjach stosowana była radioterapia oraz jaki schemat chemioterapii był stosowany (wraz z datami rozpoczęcia i zakończenia, żeby można było odnieść do dat CT). I jeszcze wszystkie wyniki hist-patów.
Na RTG widoczne są zmiany spowodowane uciskiem, nie wiemy jednak co jest źródłem tego ucisku. Szczerze mówiąc, to trochę dziwi mnie to, że u chorej z takim obciążeniem nowotworowym nie wykonano tomografii klatki po odsączeniu płynu.

Czy mama bierze teraz jakieś leki? Czy gorączkuje?

Natomiast ogólnie: Jeśli stan Twojej mamy nadal się będzie pogarszał i będą silne napady duszności, to nie macie na co czekać - zabierzcie mamę do szpitala i szukajcie pomocy.

Trzymaj się,
Michał.
  Temat: Woda w prawym płucu,po punkcji duszności i pogorszenie
majkelek

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5476

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-07, 02:13   Temat: Woda w prawym płucu,po punkcji duszności i pogorszenie
Analuk, postaram sie odpowiedzieć rzeczowo, żebyś nic nam nie umknęło:
1. Jeśli mamy do czynienia z metastazą pierwotnego raka trzonu macicy, to wątek jest w nieodpowiednim dziale i proszę Moderatorów o przeprowadzkę; / na razie nic nie wiemy, więc wątek pozostaje w dziale płucnym, w razie czego przeniesiemy. / absenteeism
2. Nie jesteśmy w stanie nic stwierdzić bez wyników badań i pełnej historii choroby - najlepiej załącz skany z rozpoznaniem, I linią leczenia, leczeniem wznowy oraz najbardziej aktualne wyniki badań, wówczas jest szansa na to, że z większym prawdopodobieństwem będzie można ocenić czy to wznowa czy nie;
3. Brak badania płynu jest dużym błędem - nawet jeśli podejrzewano zapalenie, to trzeba było stwierdzić z jakim patogenem mamy do czynienia. Teraz, wszystkie próby tłumaczenia tego są kompletnie bez sensu, a jednocześnie 'wróżenie' czy mamy do czynienia ze wznową czy procesem zapalnym, bez wykonania odpowiednich badań wydaje mi się bezcelowe. Jeszcze jedno pytanie: Jakie badanie wykonano mamie, by stwierdzić obecność płynu?;
4. Czy jest szansa na leczenie? - Nie wiem, bo nie znamy dokładnej historii choroby;
5. Jeśli Twoja mama odczuwa duszność kiedy leży, to przygotuj Jej miejsce do spania w pozycji pół-leżącej, wówczas łatwiej Jej będzie oddychać;
6. Jeśli znów zbiera się płyn, to trzeba go wyciągnąć i być może wykonać 'talkowanie' aby zapobiec zbieraniu się płynu w przyszłości;
7. Po pierwsze: Strach i panika nie ułatwiają oddychania, trzeba zapewnić chorej osobie spokój. Po drugie natomiast: Jeśli nie będziecie w stanie zapanować nad objawami i stan Twojej mamy nadal będzie się pogarszał, to powinniście pomyśleć o umieszczeniu Jej w szpitalu, aby dojść do tego co jest przyczyną obecnej sytuacji.

Uzupełnij, proszę, historię choroby Twojej mamy, a w tym czasie może ktoś z Twoich okolic będzie Ci w stanie dać dokładny namiar na sprawdzonego lekarza.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group