1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-23, 22:55   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
To super wiadomość :)
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-19, 00:43   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Nikea to super wiadomość :)

Odebraliśmy wyniki badań i klatka oraz miednica mniejsza ok, ale TK jamy brzusznej wykazało:

Obecnie po lewej stronie dolnego odcinka aorty brzusznej oraz w lewym dole pachwinowym, widoczne są pojedyncze, średnicy do ! cm węzły chłonne.

Dodam, że na lewym najądrzu zrobiła mu się torbiel wielkości 0,63 cm3 i bierze już drugą serie antybiotyku (Biseptol) i leku przeciwzapalnego (Naproxen). Czy te powiększone węzły mogą być wynikiem powstania torbieli???

Niestety lekarka prowadząca jest teraz na zwolnieniu i bedzie dopiero za 2 tygodnie a ja juz umieram ze strachu czy to przypadkiem nie przerzut :?ale?:

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-24, 21:21   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Trzymam kciuki aby tak już zostało na zawsze :)
Daj znac jak to LDH
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-24, 20:39   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
nikea1890 to super że udało się Wam wygrać z tym potworem :) U nas niestety (lub na szczęście) należało przeprowadzić RLNP bo węzły chłonne zmniejszyły sie z 7 cm na 4, ale na szczęście wszystkie zmiany były już martwe :)

A jak wyglada u Was sytuacja z płucami????
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-23, 13:23   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Witam serdecznie
Już po kolejnej kontroli i wszystko ok. Markery w normie. Dostał też skierowanie na Tk. A co do PET to p. doktor powiedziała to samo co vioom. Następna wizyta na początku kwietnia :)
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-12-01, 14:52   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Dziękuje Vioom za odpowiedz na Ciebie zawsze można liczyć :)

Nie wiedziałam o tym a powtórzyłam tylko to co mówili lekarze. Zobaczymy co powie lekarz na wizycie kontrolnej ale w takiej sytuacji tego badania nie będzie robił.
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-12-01, 09:57   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Vioom ja się na tym kompletnie nie znam.

Po ostatniej wizycie pani Doktor stwierdziła że na styczniowej wizycie zastanowi się nad badaniem PET w Bydgoszczy, a torakochirurg zasugerował na karcie informacyjnej żeby zrobić PET za około 3 miesiące i stwierdził ze mozna go zrobic we Wrocławiu bo to taki sam Aparat i nie ma różnicy.

Vioom mozesz mi napisac czemu to badanie w tym wypadku jest nonsensem???

Pozdrawiam
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-30, 21:28   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Dzięki Peti za pamięć :)

Tak jesteśmy już po wizycie i na szczęscie zmiany w płucach sa pozapalne :-D
Teraz czekają nas kontrole (najbliższa w styczniu) i w bliżej nieokreślonym czasie badanie PET
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-22, 21:36   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Dzięki Peti za odpowiedz.
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-22, 20:57   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Witam serdecznie

Dawnomnie tu nie było ale długo długo czekaliśmy na wizytę u torakochirurga, który dał skierowanie na TK i oto opis:

W porównaniu z badaniem z dnia 15.07.2010 nastąpiła całkowita regresja guzków śródpłucnych.

Podopłuconowo w obu płucach widoczne są drobne zmiany guzkowe i włókniste, niewidoczne w badaniach poprzednich, na pierwszym miejscu wynikające z różnych faz oddechowych obu badań.

Węzły chłonne prawidłowe.

Co to są te zmiany guzkowe i włókniste??? Czy to są zmiany nowotworowe czy tez pozapalne??? Dodam że około 1,5 miesiąca temu mój partner miał zapalenie oskrzeli czy to moze byc tego przyczyną???

Bardzo prosze o odpowiedz bo wizytę u torakochirurga mamy w czwartek a ja umieram z niepokoju
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-09-15, 12:52   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Witam ponownie
Mam pytanie po jakim czasie najpóżniej od zakończenia chemioterapii powinny być usunięte zmiany na płucach??? Chemioterapia zakończyła się 19.07.2010 a usunięcie węzłów chłonnych było05.08.2010.
Z góry dziękuje za odpowiedz :)
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-08-06, 21:43   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
dziękuje za odpowiedz vioom i c62
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-08-06, 10:19   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Dziękuje za odpowiedz. A po operacji tez miałes chemie i czy węzły chłonne były brane do badania histopatologicznego. A płuca miałes czyste??? Niestety z naszym chirurgiem onkologiem nie da sie rozmawiac bo albo narzeka albo nas zbywa.
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-08-05, 23:06   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Witam mam znowu kilka pytań i bardzo był prosiła o odpowiedz. Jutro odbedzie sie operacja usunięcie węzłow okołoaortalnych. Dzisiaj znowu rozmawialismy z chirurgiem-onkologiem i znowu jestesmy zdezorientowani. Pan doktor stwierdził, że leczenie jest żle prowadzone, że najpierw powinna odbyc sie operacja usuniecia węzłow chłonnych a nastepnie chemia. Jeżeli juz lekarz prowadzący podjął przed operacja chemioterapie to powinien zastosować 5 kursów BEP a nie 3, a zmian w płucach nie trzeba operowac. Kto ma w tym przypadku racje chirurg onkolog czy lekarz prowadzący??? Jak to powinno wygladac w rzeczywistości bo już całkowicie tego nie rozumiemy?! Z góry serdecznie dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
  Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
mama65

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 53284

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-07-27, 22:55   Temat: Rak jądra z przerzutami do węzłów chłonnych i do płuc
Witam serdecznie :) obecnie mój chłopak jest po 3 cyklu BEP i w przyszłym tygodniu ma zaplanowaną operacje usunięcia węzłów chłonnych. TK z tamtego tygodnia wykazało regresje w węzłach chłonnych i obecnie mają wymiary 3,2 x 1,2 x2,0 cm guzki w płucach zmniejszyły się do 4 mm. Pozostałe narządy miąższowe i kości bez zmian meta. Wyniki markerów również w normie LDH 176 U/l b-hcg 1,2 AFP 2,1. Wszystko było w porządku do dzisiejszej wizyty u chirurga onkologa który strasznie nas nastraszył tą operacją. Kazał nam szukać po znajomych dawców krwi bo istnieje bardzo duże ryzyko że się wykrwawi, a na pytanie co bedzie jesli nikogo nie znajdziemy odpowiedział że każdy by chciał brac krew ale oddawac to już nie ma komu :(. Ponadto zdziwił się strasznie że węzły chłonne nie zostały usunięte przed chemoterapia bo pomimo chemii one nadal są strasznie duże i że bardzo często po tej operacji zanika nasienie. Po tej wizycie mój chłopak znowu się załamał totalnie i zapytał się mnie czy przeżyje tą operacje a mnie całkowicie zamurowało. Rozumiem że lekarz powinien przedstawić wszystkie informacje pacjentowi bo każda operacja niesie za soba ryzyko ale chyba nie aż tak drastycznie. Czy mogłby ktoś mi wyjaśnić na czym tak mniej więcej polega ta operacja i czy ryzyko jest tak strasznie duże???Czy faktycznie węzły powinny byc usunięte przed chemią???
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group