1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-31, 22:03   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Witaj
Moniś czemu nic nie odpisujesz.Wysłałam Ci dwa maile.
Napisz jak mama się czuje.Nie znamy się osobiście ale czuje że jesteś mi bardzo bliska. Nasze mamy w podobnym wieku i podobna choroba.Bardzo Wam kibicuje, trzymam kciuki żeby choć Wam się udało.
Napisz do mnie jak bedziesz mogła.
Pozdrawiam
Justyna
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-25, 18:34   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Witaj
Moja mama idzie wolniej z leczeniem.Co trzy tygodnie idzie do szpitala. Jest dopiero po pierwszym cyklu. Moja mama jest zapisana od 11 lat do hospicjum. Porozmawiaj z mamą i może spróbuj zapisać. Każemu hospicjum kojarzy się z umieralnią a tam jest mega pomoc. Moja mama po każdej chemii ma kroplówki na wzmocnienie. Przychodzi do domu lekarz. Pielęgniarka też do domu. W domu ma pobieraną krew do badań. Wczoraj była u niej pani psycholog. Nie wspomnę że ma z hospicjum koleżanki które ja odwiedzają.
Jak byś chciała to podam Ci telefon do mojej mamy.Może pogadają sobie obie i Twoja się przekona do hospicjum. Tam na pewno coś poradzą na te bolące żyły.
Ja polecam. To nie umieralnia a pomoc mam nieocenioną.
Pozdrawiam
Justyna

[ Dodano: 2015-08-25, 18:36 ]
Moja mama zaczyna II cykl 6 września i mie mam pojęcia czemu u nas jest co trzy tygodnie a u Was co dwa.
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-22, 22:53   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Witaj.
Czemu się nic nie odzywasz.Jak tam mama po kolejnej
dolewce ? Wszystko dobrze jest ?
Moja jak na razie rewelacyjnie. Po tych kroplówkach jak nowonarodzona. Biega sama po zakupy.Wrócił jej apetyt a dziś prosiła o umycie okien co też zrobiłam :)
Pozdrawiamy obie sredecznie.
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-15, 20:10   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Cześć
To cudowna wiadomości że, jest w miarę dobrze.
Moja mam po kroplówkach lepiej sie czuje.Ma z powrotem apetyt.
Niestety waga spada juz straciła 10 kilo.
Dolewkę ma we wtorek. Martwie się jak to zniesienie jak po tej była już taka słaba. Też mam trudny czas od poniedziałku wracam do pracy. Jak sie bedzie źle czła to nie wiem co zrobię. Mam już mało urlopu a zwolnienia tez są wiadomo jak trakotowane.
Teraz doczytałam że Twoja mama ma przerwy dwa tygodnie pomiędzy dolewką s kolejną chemią.Moja mama ma mieć trzy tygodnie. Ciekawe od czego to zaleźy.
Pozdrawiam serdecznie.Trzymajcie się. Pa
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-13, 21:52   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Witaj
Bardzo się cieszę, że u Was jest dobrze.To dobra wiadomość że Twoja mama dobrze to znosi.Napisz mi jeszcze jak po dolewce Twoja mama się czuła ?
U nas tez jest w miarę ok.Moja mama juz miała raka wiec jest organizm już osłabiony.Po chemi było dobrze.Dziś sie gorzej poczuła.Zrobiło jej się słabo.Miałyśmy wizyte akurat u onkologa i przepisała lekarka kroplówki na wzmocnienie.Przyjedzie pielęgniarka z hospicjum żeby mama nie wychodziła na te cholerne upały na dwór.
Mogę Ci jesze podpowiedzieć żeby mama piła soki z marchwi i swieżych ważyw.Dużo pomidorów i natki pietruszki niech je.Poza tym ponoc nie powinno sie jeść cytrusów.
Pozdrów mamę od nas.Mojej opowiadam że pisze na forum z dziewczyną której mama jest w podobnej sytuacji. Zawsze pyta o Was co słychać i jak sie mama czuje.
Pozdrowionka
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-12, 22:33   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Witaj
Napisz proszę jak Twoja mama się czuje ? Pisałaś w moim temacie że Twoja mama 12 ma kolejną chemię. Jak to przeszła ? I jak włosy nadal na swoim miejscu ?
Nasze mamy są na podobnym etapie leczenia.Moja jest po pierwszej chemii. 17 sierpnia ma iść na dostrzyknięcie.
Pozdrowionka
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-14, 13:13   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Moja mama ma obciążenie bo wszyscy na raka umierają w rodzinie. Mojej mamy rodzice i oboje z rodzeństwa . Moja mam już miała raka. Jest po amputacji piersi. Przeszła chemioterapię i radioterapię. Niestety miała tez załamanie nerwowe i próbę samobójczą. Jest cały czas pod kontrolą psychiatry i psychologa. Na tych lekach czuje się dobrze.
Z mojego doświadczenia mogę Ci poradzić abyś z mamą poszła do dobrego psychologa. Niestety my jako rodzina chorego nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc. Inaczej się rozmawia z fachowcem a inaczej z własna córką.Moja mama 11 lat jest też pod opieka hospicjum. Tam tez są ludzie którzy, potrafią pomóc nie tylko człowiekowi umierającemu.
Pozdrawiam i czekam na informacje o Ciebie. Ja też się odezwę jak tylko te cholerne wyniki przyjdą. Bo dziś mija cztery tygodnie od operacji i nic.
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-14, 11:22   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Witaj
W tej sytuacji trzeba sobie pomagać. Moja mama jakoś się trzyma. Niestety już to przechodziła więc wie co znaczy chemia i naświetlania. Leczy się dla moich dzieci. Cały czas powtarza, że musi moją córkę zobaczyć jak za mąż wychodzi a ma dopiero 11 lat :)

Pozdrawiam Was gorąco.
Napisz proszę co Wam onkolog ustalił jak chemia będzie podawana i czy trzeba naświetlania ?
  Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
mama_inka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16744

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-13, 17:39   Temat: guz w lewym płucu-proszę o pomoc co dalej?
Moniq7 czytam Twój wątek bo moja mama w podobnej sytacji.Miała podobą wielkość guza.Operację miała 16 czerwca.Ja jeszcze niestety nie mam wyników.Podobnie jak Ty zamartwiam sie o mamy zdrowie.Pozdrów mamę.Niech się nie poddaje.Będzie dobrze.Napisz proszę co onkolog ustalił.Jakie proponuje leczenie.
Pozdrawiam
mama_inka
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group