1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
mamanel

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-12-03, 21:52   Temat: Re: Guz płaskonabłonkowy
gunia26 napisał/a:
Mój mąż zachorował w 2006 roku, guz pojawił się w policzku,początkowo myślałam ,że jest spuchnięty od zęba, niestety to był rak złośliwy płaskonabłonkowy.Przeszedł operację na Śląsku, miało być wszystko ok, został guz wycięty w całości, węzły były czyste, miał nie dawać przerzutów.Przeszedł radioterapię pomyślnie.Myślałam, że ten koszmar już do nas nie wróci.W 2009 roku zrobiło się coś na szczęce, okazało się że to nawrót choroby.Wycięto połowę szczęki i podniebienia miekkiego,znowu był naświetlany i to 2 razy dziennie.Lekarz powiedział, że 3 lata są najgorsze, jeżeli te 3 lata przeżyje będzie wszystko Ok.Powiedział jeszcze że to nie był przerzut ale nowy rak.Nie wiem co o tym myśleć,żyjemy wszyscy w strachu, w maju dopiero minie rok od tego 2 razu.Czy ktoś coś takiego przeżył.Bardzo proszę niech ktoś się do nas odezwie, czy ma jakieś szanse?

Cytat:
Te zęby wszystkie się rozsypały po radioterapii którą przeszedł w zeszłym roku.

Już po jednej radioterapii mogą pojawiać się problemy z zębami. Twój mąż był naświetlany już dwukrotnie, stąd tak duże skutki uboczne.

Cytat:
Jest pod stałą opieką okologa więc myslę, że będzie wszystko dobrze, tyle że strachu związaną z tą chorobą już chyba się nie pozbędziem

To, że mąż jest pod stałą opieką onkologa, jest najważniejsze. Twój mąż zachorował w krótkim czasie na 2 różne rodzaje nowotworów głowy i szyi, więc jest zrozumiałe, że boicie się nawrotu choroby. Niestety nikt nam, pacjentom onkologicznym, nie daje gwarancji, że dane leczenie zakończy sie pełnym sukcesem ani że nie zachorujemy na kolejny nowotwór. Dlatego towarzyszy nam obawa przed chorobą. Warto jednak aby ten strach nie był najważniejszą sprawą w codziennym życiu. Póki co, mąż odczuwa skutki uboczne leczenia radykalnego. Nie ma powodu, by zamartwiać się na zapas.
Głowa do góry :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
mamanel

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-11-27, 09:50   Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
Najprawdopodobniej jest to efektu uboczny radioterapii. Lekarz prawdopodobnie zdecydował o usunięciu wszystkich zębów ze względu na ich zły stan a być może ze względu na paradontozę? Trudno jest mi zgadywać. Najlepiej byłoby zapytać stomatologa dlaczego usunął tyle zębów naraz i jak długo potrwa proces leczenia.
Z pewnością macie wyznaczoną wizytę kontrolną? Warto skorzystać z okazji i zapytać o to czy i kiedy jest możliwa odbudowa braku zębów.

Dla przykładu takie kompleksowe leczenie prowadzi Wojewódzkie Centrum Stomatologii w Warszawie: http://www.wcs.org.pl/index.php?wybor=por_chirurg
  Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
mamanel

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-01, 21:51   Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
Witaj,
Jednym z ważnych zadań przed radioterapią jest wyleczenie zębów.
Jak rozumiem, nie zostaliście o tym powiadomieni?
Po radioterapii kluczową rolę odgrywa właściwa higiena jamy ustnej - wiem, że jest to utrudnione, bo sama mam z tym kłopot.
Możesz przejrzeć ten wątek:
http://www.forum-onkologi...jonie-vt748.htm

Ja ze swoimi problemami chodzę do specjalisty stomatologa ze specjalizacją w dziedzinie endodoncji i periodontologii (prywatnie).

W Warszawie jest Wojewódzkie Centrum Stomatologii www.wcs.org.pl które zajmuje się takimi skomplikowanymi przypadkami. Nie wiem czy w Waszej okolicy jest takie centrum?
  Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
mamanel

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-23, 08:30   Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
Życzę Wam wygranej!
Pozdrawiam,
mamanel
  Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
mamanel

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-15, 13:34   Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
Bardzo proszę kompetentną osobę o rozszyfrowanie opisu histopatologicznego _littleflower_
Gunia, na pewno dobrą wiadomością jest to, że udało się zachować radykalość zabiegu - to znaczy, że z badania histopatologicznego wynika, że wycięto całość guza.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
mamanel

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-06, 22:41   Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
Dobrze, że wszystko napisałaś, z pewnością wkrótce odpowie Ci ktoś kto zna się dobrze na opisach histopatologicznych.
Czasem trzeba poczekać na fachową odpowiedź, ale warto.
Również życzę zdrowia! <uscisk>
  Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
mamanel

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 28228

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-05, 22:15   Temat: Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
Witaj gunia! Przykro mi z powodu problemów zdrowotnych Twojego męża.
Jeśli możesz, to napisz jaki jest opis histopatologiczny wyciętego guza.
Jeśli masz jakieś inne istotne wyniki badań to również warto je przytoczyć. Wtedy łatwiej będzie udzielić Ci konkretnych informacji - bo rokowania mogą są różne w różnych rodzajach raka i jego stopniach zaawansowania.
Jak rozumiem mąż ma radioterapię radykalną?
Pozdrawiam,
mamanel
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group