1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-27, 15:13   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
Niestety wklejam tu swojego posta poniewaz po napisaniu wiadomosci do moderatora nie otrzymalam zadnej odpowiedzi od 2 tygodni.Jak moge usunac konto na tym forum?
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-14, 12:05   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
Witajcie jesteśmy przerażeni i smutni , mysleliśmy ,że będzie szło pomału z górki i jakoś to wszystko uda sie przezwyciężyć.Tata jest u kresu załamania psychicznego jak można mu pomóc? jak pomóc mamie która każdego dnia dzwiga to wszystko ?Czy sądzicie ,że psycholodzy mają jakiś wpływ na ludzi chorych na nowotór żeby dać im nadzieje na lepsze jutro i na walke .Pozdrawiamy doradzcie cos prosze.
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-08, 23:22   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
marysia5 jutro juz tam bedziemy dzwonic, dziekujemy Ci bardzo za pomoc .
Zyczymy rowniez wszystkiego dobrego :)
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-08, 20:58   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
ewelutka moim zdaniem takze dlatego dziwie sie , bo stawiaja taka diagnoze krotkoterminowa i jak czlowiek ma zyc z taka swiadomoscia??Jak mamy zbierac sily do walki i do taty powrotu do zdrowia ,cieszyc sie wspierac jesli slyszymy odpowiedz na taty zycie!!
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-08, 17:50   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
Sytuacja miała miejsce około rok temu temu kiedy to tata sądził,że coś go podrażniło w podniebienie albo sucharki z dżemem ,które lubiał podjadać od czasu do czasu albo gorąca kawa ,ale niestety minęło kilka dni plamka zaczęła sie powiększać i kiedy zaglądnął do buzi zobaczył ,,coś,, czarnego na podniebieniu i pokrytego zęba kolorem czarnym.Udał sie do stomatolooga gdyż sądził ,że może to być zapalenie zęba.Po oglądnięciu powyższego stomatolog stwierdził,żę to żadna zmiana dentystyczna i uwaza ze to wyglada na cos powazniejszego , odesłał go do lekarza chirurga szczękowo twarzowego.Tam z kolei nie wiedzieli co to jest i mijały miesiące wizyta od lekarza do lekarza nic nie wskazywała.A plama się powiększała i narośl obejmowała kolejne zęby.Tata zaczął narzekać na spadek kondycji ( kolarz) ,to pod pachami go boli ,to z tyłu głowa , chodził ciagle i kaszlał aż wkońcu wziął sprawy w swoje ręce . Trafił najpierw do Szczecina ,ale tam był zbyt odległy termin wiec udał sie za znajomością kolegi do Poznania tam pobrano wycinek tego,,dziada,, ,porobili inne badania przyszly wyniki po 3 tygoniach rodzice stawili sie w Klinice i okazało się,że jest to czerniak podniebienia twardego stadium trzecie z przerzutami na wezły chłonne.I co??Wielki szok,niedowierzanie.Pierwsze leczenie rozpoczęło się 8 miesięcy od powstania pierwszych objawów ( 10 czerwca 2013).Lekarz na podstawie wyników powiedział,żę jeśli tata nie podejmie sie operacji za 3-4 miesiące może umrzeć , jeśli zabieg się uda bez komplikacji i będzie wracał do zdrowia być może jest szansa na życie do końca roku kalendarzowego ,maksymalnie jeden rok!!!

Z chęcią bym wysłala dokładny opis wyników taty, tak jak widzę że każdy z Nas formuowiczow prosi o interpretacje wyników,ale niestety tata tego nie chce Nam rodzinie pokazać jednak wyniki są wiarygodne ponieważ mama mi potwierdziła i zreszta to jest oczywiste.

Obecnie tata przebywa w Wielkopolskiej klinice onkologii jest po bardzo poważnej operacji usunięcia 3/4 jamy ustnej ,wezlow chlonnych .Niestety bardzo goraczkuje .Lekarz tuz po operacji wyslal wyniki do kolejnej analizy ,tyle co wiem.Czyli do badania poszlo to ,co zostalo usuniete.Nie wiem jak po fachowemu to sie nazywa i obce sa mi nowotwory dlatego szukalam jakiegos forum ,gdzie bede mogla porozmawiac z ludzmi ,ktorzy przeszli przez te powazne schorzenia.Mam nadzieje ,ze udalo mi sie wyjasnic Twoje powyzsze pytania anutka.
Pozdrawiam
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-07, 16:04   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
Anutka .My trochę zawirowania wprowadziliśmy ,bo konto założył mój maż i tak razem siedzimy zależy kto trzyma kompa i pisze ,raz w osobie żeńskiej a raz w męskiej , czujemy sie jak jedna całość ,wylewamy to c chcemy powiedzieć na głos.Przepraszam:)
Teraz czekamy juz na te wyniki ,które poszły z wycinka po operacji.Bo przed operacja miał także pobrane i zdiagnozowali właśnie czerniaka podniebienia twardego.Jak Tata usłyszał wyrok zapytał ile zostało mu czasu ,lekarz powiedział ,że dają 20% czy teraz już po operacji te kryteria mogą się zmienić??
Dziękuje Wam za korespondecję ,lżej jest kiedy się czyta słowa kogoś ,kto przeszedł i przechodzi ten sam temat.Nie poddajemy się i walczymy cały czas ,ale to takie trudne w życiu codziennym.
Pozdrawiam i Wam wszystkim rowniez zycze wiary,siły i pogody ducha.
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-07, 11:17   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
Nigdy nie musiałam zaglądać w głąb tych nieprzewidywalnych chorób ponieważ w rodzinie wszyscy byli zdrowi .Nie mogę poradzić sobie z myślą,że spotkało to właśnie mojego tatę .Człowiek 47 lat , wysportowany, zdrowy jak koń , pełny energii ,marzeń pasji i tyle planów na życie. Dzieci do wychowania jeszcze zostały dwie małe córki ,a tu diagnoza wywraca człowiekowi świat do góry nogami.Zdaje sobie sprawę ,że nie tylko mnie dotyka ta smutna wieść.Jest Nas mnóstwo.Pracowałam z tata na codzień w jednej firmie ,byliśmy zawsze nierozłączni ,mieliśmy ta sama pasje-rowery.Teraz stoję obok całego przebiegu choroby i nie wytrzymuje widząc jak cierpi.
Druga rzecz jaka mnie nurtuje to nie pojmuje w ogóle chorób nowotworowych.Skoro zdiagnozowali u taty czerniaka w jamie ustanej wycięli go i wycięli również węzły chłonne na szyi ,gdzie były przerzuty to dlaczego wciąż ta choroba jest nieuleczalna?Dlaczego ona siedzi w organizmie ?
Pozdrawiam
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-06, 16:46   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
chyba nie ma tutaj ludzi z tym rodzajem schorzenia , no szkoda .
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-01, 19:49   Temat: czerniak jamy ustnej
Witam jestem tu nowy, szukam kogos kto zmaga sie z czerniakiem zlosliwym jamy ustnej albo podniebienia twardego.Chory jest moj tata - nie ja , szukam pomocy - chce porozmawiac z ludzmi doswiadczonymi z tym przypadkiem .Wiem,ze to bardzo rzadki przypadek 2% ludzkosci .Sciskam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-07-01, 20:23 ]
Masz już swój wątek - nie ma potrzeby zakładać kolejnego, dotyczącego tego samego tematu.
Jeśli szukasz wsparcia psychologicznego - daj znać, założymy Ci odpowiedni wątek.


  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-01, 16:09   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
Hej tata przebywa w Poznaniu Wielkopolskie Centrum Onkologii ,jest leczony , na chwile obecna 26/06/2013 po operacji usuniecia czerniaka zlosliwego z jamy ustnej oraz wezlow chlonnych szyi.

[ Dodano: 2013-07-01, 16:12 ]
lekarze beda chcieli uzupelnic ubytki w jamie ustnej dlatego wspomnialam o rekowalenscencji,co do leczenia chemio czy radio terapia jeszcze nie wiadomo nic.
  Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
maniek1983

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-01, 15:42   Temat: ,,Walka o jutro,, czerniak
Witajcie u mojego taty zdiagnozowano czerniaka zlosliwego podniebienia twardego stopien trzeci z przerzutami na wezly chlonne szyi jak sie okazuje sa jakies zmiany na nerce -czekamy na wyniki.Moj tata zapalony kolarz , nigdy nie poddajacy sie czlowiek ,walczacy zawsze do konca.Okaz zdrowia , nie chorowal na nic nigdy ,lekkie przeziebienia dwa razy do roku. Z choroba zmaga sie od roku jak sie okazuje tylko nie wiadomo w ktorym momencie powstaly przerzuty.Obecnie jest kilka dni po ciezkiej i skomplikowanej operacji usuniecia podniebienia ,szczeki rzuchwy oraz zebow z jednej strony . Jest karmiony sonda nosowo zaoladkowa i ma w krtani rurke intubacyjna. Jesgo stan jest stabilny, zbiera sily na powrot do zdrowia i calkiem mu sie to udaje z czego jestesmy bardzo szczesliwi. Martwimy sie jak wiele czasu mu zostalo ?Czy po wycieciu tego,,dziada,, ma szanse na dlugie lata zycia? Nie wiemy jak sobie poradzic z tak szokujaca dla nas diagnoza o jego chorobie. Mam mnostwo pytan , na ktore probuje sobie odpowiedziec ,ale sie nie udaje ....!!
P.S- gdzie mozna szukac wsparcia finansowego dla chorego na nowotwor ?Potrzebna jest dluga i kosztowna rekowalenscencja.
Pozdrawiam wszystkich czytajacyh i prosze wybaczyc moja prostote.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group