1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jądra
marko1

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5746

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-18, 09:56   Temat: Rak jądra
Zbyszek, zawsze podawaj pełne wyniki razem z wartościami referencyjnymi (normami MIN-MAX). Trzeba powtórzyć badania: LDH, AFP, BHCG. Nie ma konieczności bycia na czczo.
Zasady ewentualnego dalszego powtarzania badań, opisał dokładnie vioom

[ Dodano: 2015-04-18, 09:58 ]
Zbyszek, wysłałem PW, odbierz.
  Temat: Rak jądra
marko1

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5746

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-17, 23:05   Temat: Rak jądra
vioom napisał/a:
Witam,

Marko, czy mógłbyś, na przyszłość podawać źródła z których cytujesz fragmenty w swoich wypowiedziach? Absolutnie nie mam nic przeciwko cytowaniu moich wypowiedzi/tekstów ponieważ one są po to, żeby je rozpowszechniać - niech służą dobremu - w takim celu zostały napisane i są powszechnie dostępne. Niemniej jednak źródło by się przydało - tak jest po prostu elegancko i miło dla autora.

Oryginalny tekst z którego pochodzą cytaty w wiadomości powyżej znajduje się tutaj: http://rjforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=192


Witam Pana doktora
Przyznaję się bez bicia, zacytowałem fragment Pana wypowiedzi na forum raka jądra i z pośpiechu nie podałem źródła cytatu.
Przepraszam bardzo i oczywiście obiecuję poprawę :)

Dodam tylko, że mam wielki szacunek do tego co Pan dr robi na forum raka jądra i nie tylko tam. Pomógł Pan już bardzo wielu chorym, nie jednokrotnie ratując życie. I mam nadzieję, że jeszcze sporo osób z takiej pomocy skorzysta.
Osobiście na początku diagnozowania nowotworu (z wielką korzyścią dla mnie) skorzystałem z pomocy forumowiczów i Pana dr na forum:
http://www.google.com/url....91071109,d.d2s

I jestem za to bardzo wdzięczny.

Koniec kadzenia :)

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak jądra
marko1

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5746

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-17, 10:04   Temat: Re: Rak jądra
Witaj Zbyszek
Kiedy jądro było usunięte i gdzie był wykonany zabieg orchidektomii, czy z dostępu pachwinowego, jakie były wcześniejsze objawy, jaki jest wiek syna?
Nie podałeś wartości referencyjnych badań, a to jest ważne.
Przed operacją powinny być oznaczone trzy markery AFP, BHCG, LDH, i powtórzone około tygodnia po operacji.

Pilnie potrzebne skierowania na Tomografię Komputerową klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy małej. Po niezbędne skierowania trzeba udać się jak najszybciej do onkologa, z wypisem ze szpitala po orchidektomii. Na badanie TK w niektórych ośrodkach, trzeba czekać dość długo a więc jak najszybciej już trzeba umawiać termin badania, nawet bez skierowania. najlepiej jak onkolog napisze na skierowaniu "CITO".

Na wyniki badania histopatologicznego czeka się do 4 tygodni.

Bardzo ważne jest szybkie zdiagnozowanie i podjęcie ewentualnego leczenia w referencyjnych ośrodkach zajmujących się leczeniem raka jądra.
Prowadzenie leczenia pacjenta z rozpoznaniem nowotworu jądra powinien objąć wyłącznie onkolog kliniczny posiadający doświadczenie w leczeniu tego rodzaju nowotworów. Leczenie u lekarza nie posiadającego takiego doświadczenia naraża chorego na zmniejszenie skuteczności leczenia, wystąpienie poważnych powikłań a skutki mogą być tragiczne dla pacjenta.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group