1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z przerzutami do mózgu
martoszka

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5896

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-13, 01:04   Temat: Rak piersi z przerzutami do mózgu
Richelieu bardzo dziękuję Panu za odpowiedź, szczerze mówiąc liczyłam na lepsze wieści... :(
jeśli chodzi o przerzuty do płuc, pojawiły się one mniej więcej rok temu, ale tak jak wspomniałam wyżej, sytuacja została opanowana znajoma czuła się całkiem dobrze, przyjmowała chemię w tabletkach... Przepraszam za to, ze niezbyt jasno opisalam tutaj cala sytuacje, ale sama nie znam jej szczegolowo, znajoma leczy się w Niemczech, ale to chyba nie ma jakiegos wiekszego znaczenia. Mialam nadzieje ze przypadku przerzutów do mózgu prognoza będzie bardziej optymistyczna i że zaproponowana metoda działania tj. naświetlanie (radioterapia bodajże) usunie przerzuty i pozwoli jej przeżyć kolejne kilka lat. Bardzo liczylam na to ze naswietlania pomoga jej jakoś wrocic do zdrowia(o ile w ogole mozna uzyc takiego sformulowania w odniesieniu do choroby jaką jest rak), a nie jedynie zlagodza objawy, ew. przedłużą zycie o te kilka miesiecy... bo rozumiem ze realistycznie patrzac to na dluzsze rokowania nie ma co liczyc? :-(
  Temat: Rak piersi z przerzutami do mózgu
martoszka

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5896

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-12, 23:26   Temat: Rak piersi z przerzutami do mózgu
witam,

moja znajoma od 5 lat walczy ze zlosliwym rakiem piersi,
piers miala amputowana,

po 3 latach rak dal przezuty do pluca- sytuacja zostala opanowana,
pozniej znajoma przyjmowana chemie tabletkowa, ogolnie stan jej zdrowia znaczaco sie poprawil.

Ostatnimi czasy zaczela skarzyc sie na problemy z koncetracja, do tego doszly bole glowy i wymioty,
po TK okazalo sie, ze doszlo do przerzutow w mozgu.

Niestety nie do konca wiem jak wyglada sytuacja, bo z wiadomych przyczyn nie mialam okazji rozmawiac z lekarzem prowadzacym,
ale lekarz zaproponowal jej naswietlanie glowy (niestety nie wiem jak sie to fachowo nazywa)
ktore ma trwac przez miesiac czasu, codziennie bo 15min.

Prosze mi powiedziec czy ta metoda polega na leczeniu paliatywnym czy pomoze znajomej przezyc jeszcze przez kilka lat?
slyszalam, ze rak piersi z przezutami do mozgu daje bardzo male szanse na przezycie i bardzo sie martwie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group