1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-16, 07:32   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Emet a jak wyniki z krwi, że tak osłabłeś? co się dzieje? Jedz, wzmacniaj się i działaj u Ciebie czas jest ważny. nie czekaj z Poradnią leczenia bólu, nie wiadomo jakie tam kolejki, lepiej być zapisanym, to że kogoś nie bolało nie znaczy, że jest tak w każdym przypadku, musisz mieć zabezpieczenie.
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-13, 18:06   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Emet proponowałabym poszukać w swojej miejscowości lub gdzieś w okolicy Poradni leczenia bólu. Tam dopasują Ci odpowiednie leki przeciwbólowe i jakby ból był większy/mniejszy będą w stanie najlepiej zmodyfikować Ci leczenie przeciwbólowe.
Lepiej za w czasu być zorientowanym w temacie i zabezpieczonym.

Pozdrawiam
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-12, 18:53   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Emet według mnie nie wygląda to kolorowo w przeciwieństwie do tego co mówi Twój onkolog, przykro mi. Rak wątrobokomórkowy HCC jest dość paskudnym tworem. Poza tym z ostatnich badań wynika, że jest progresja, czyli jest gorzej niż było. Terapię, którą rozpoczniesz to tabletki, będziesz je sobie przyjmował w domu.

Musisz oszczędzać teraz wątrobę, na pewno alkohol odstawić, dieta wątrobowa, ograniczyć smażone, jeść rozsądnie.

Może skonsultuj się jeszcze z jakimś innym onkologiem, chyba że do tego masz zaufanie, my oprócz onkologa chodzimy również do hepatologa (lekarz od wątroby), nie wiem, może warto i u takiego specjalisty zasięgnąć opinii.

Myśl pozytywnie i walcz o swoje zdrowie.
Poczytaj wątki na forum, w których opisane są przypadki HCC, to też rozjaśni Ci jakoś sytuację.

pozdrawiam
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-08, 19:57   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
No niestety nie najlepszy wynik, przykro mi. Jak najszybciej załatwiaj chirurga niech da wytyczne czy operacyjny czy też nie, wiesz już, że nie to pędem do onkologa, żeby wdrożył jak najszybciej leczenie, nie czekaj, nie zwlekaj i zabezpiecz się przeciwbólowo. Działaj na prawdę szybko.

Pozdrawiam
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-17, 17:03   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Wysoki poziom GGTP rośnie w takich stanach jak cholestaza (zatrzymanie żółci przed wypływaniem naturalną drogą do układu pokarmowego), alkoholowe uszkodzenie wątroby, nowotwory, inne uszkodzenia wątroby.

Mój mąż jest po operacji wątroby, miał problemy po operacji - żółtaczka i jego poziom GGTP był pond 500 dostał na to Ursofalk co znacznie obniżyło GGTP ale wciąż ma powyżej normy.
Pozdrawiam
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-05, 17:28   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Emet 25 kwietnia br. zdiagnozowano guza, koniec maja operacja. Uniwersyteckie Centrum Medyczne (Akademia Medyczna Gdańsk) Oddział Chirurgii i Transplantologii.

Pozdrawiam.
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-05, 16:44   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Emet, nie porównywałam wyników, bo się na tym nie znam. Może zapoznaj się z wynikami mojego męża, może coś doczytasz.

Odniosłam się do tego, że chirurdzy, wątrobowcy (hepatolog) mimo wyników TK sugerujących "tragedię" widzieli coś zupełnie innego, były wersje pasożyta, były wersje zatrucia jakąś dziczyzną i stworzyło to w wątrobie zmiany, gdybali.

Operacja i wynik hist.pat. dał dopiero diagnozę, nie robiono żadnej biopsji tylko od razu na stół.
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-05, 15:23   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Emet nie pomogę za bardzo ale może nasze doświadczenie jakoś pomoże Tobie zwłaszcza psychicznie.

U mojego męża również lekarze (kilku) oglądając wyniki twierdzili, że to wygląda na jakiegoś pasożyta w wątrobie, nie odpowiadało im to za nowotworem HCC, które wychodziło z opisu. U męża dopiero wycięcie gada dało odpowiedz, na razie cieszymy się lepszym zdrowiem męża czego i Tobie życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group