1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór jelita grubego
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11203

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-06-09, 18:11   Temat: Nowotwór jelita grubego
Wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Nowotwór jelita grubego
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11203

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-01-01, 14:02   Temat: Nowotwór jelita grubego
Basiek jak widzę, strasznie Ci lekarze robią pod górkę. Ja w ogóle nie miałam żadnych dokumentów od onkologa. Lekarz z hospicjum przyjechał, zapoznał się z wynikami a miałam tylko wypis ze szpitala i skierowanie, które świadczyły o chorobie nowotworowej i to wszystko. Hospicjum nie robiło mi żadnych problemów. Przecież na wynikach szpitalnych, badaniach obrazowych jest widoczne, że tato choruje i na co.

Bardzo mi przykro, że musisz się tak zmagać ze służbą zdrowia. Idź z tym co masz, przecież w hospicjum pracują lekarze i znają się na badaniach a skoro dostałaś skierowanie to ktoś je wydał na jakiejś podstawie.
Basiek nie czekaj tylko zanieść skierowanie i wypisy szpitalne, powinni Tatę objąć opieką.

Pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11203

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-28, 13:52   Temat: Nowotwór jelita grubego
Tak jak napisała Ptaszenio, poproś o odmowę na piśmie. To jest przykre, że czasami musimy walczyć z biurokracją zamiast poświęcić ten czas osobie bliskiej. Ja niestety musiałam też skorzystać z takiego sposobu negocjacji, raz jak karetka odmówiła pomocy i raz SOR. Walczysz o osobę najbliższą i nie dawaj się zbyć, tym bardziej, że lekarz z przychodni ma obowiązek wypisać skierowanie.

Co do wątroby to niestety żółtaczka powoduje zatrucie organizmu i może doprowadzić do śpiączki, na pewno pacjent jest bardzo osłabiony, bez sił, apetytu i tato przez wzrost bilirubiny też słabnie plus oczywiście przerzuty na wątrobie.

Dużo siły życzę.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11203

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-27, 17:09   Temat: Nowotwór jelita grubego
Basiek mając komplet dokumentacji szpitalnej i informacje o chorobie nowotworowej, poszłam do lekarza rodzinnego i nawet nie musiałam o nic prosić, lekarz od razu wypisał skierowanie do HD, bo sam powiedział, że nie pomoże w razie bólu.

Piszesz, że tato staje się żółty, skóra, gałki oczne, trzeba by było sprawdzić bilirubinę, profil wątrobowy (badanie z krwi) bo wygląda na żółtaczkę, może coś z wątrobą się dzieje złego.

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór jelita grubego
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11203

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-23, 16:15   Temat: Nowotwór jelita grubego
Basiek rozważ na poważnie i jak najszybciej pomoc hospicjum. Pomogą Tobie i Twojemu tacie. W niektórych hospicjach są kolejki i czeka się długo na pierwszą wizytę więc im wcześniej zapiszesz tym szybciej tą pomoc otrzymasz.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group