1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9493

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-10, 20:46   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Tak chory musi wyrazić zgodę na HD i podpisać kilka dokumentów. Wiem, że panuje przekonanie, że hospicjum to ostateczność, ale to jest złe myślenie. Na pewno wiele osób boi się tej instytucji ale uważam, że jest to wielkie dobro, wielu ludzi, którzy czuwają zarówno nad pacjentem jak i nad rodziną osoby chorej. Ich pomoc jest dla nas wybawieniem i ulżeniem w cierpieniu. Możesz teściowej wytłumaczyć, że w razie jakiś dolegliwości, w razie wypożyczenia sprzętu, jakiś lekarstw, rozmowy i wytłumaczenia zaistniałych dolegliwości będziecie mieli o każdej porze dnia kontakt czy to z lekarzem czy pielęgniarką co mamie w jakimś stopniu ulży. Znacie mamę najlepiej i myślę, że pokierujecie odpowiednio rozmową, żeby przekonać do takiej pomocy.

Pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9493

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-09, 21:50   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Najlepiej zadzwoń tam i wszystko wypytaj także o czas oczekiwania na pierwszą wizytę.

Przychodzi taki moment, że na pewno nie można takiej osoby zostawić samej.

pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9493

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-09, 17:33   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Z tymi zaświadczeniami to jest różnie. W moim wypadku, nie żądali niczego tylko dokumentacje medyczną, że jest to choroba nowotworowa. W innych żądają zaświadczenia, że leczenie zostało zakończone. Tylko tutaj też uważaj bo co innego jest leczenie objawowe a co innego jeśli leczenie jest w toku, to wtedy rzeczywiście nie przyjmą pod opiekę, przy objawowym powinni, chyba nawet muszą, jeśli nie mam racji pewnie ktoś mnie poprawi.

Co do wizyt to na prawdę jest różnie. U mnie była w każdym tygodniu pielęgniarka i lekarz a jak była taka potrzeba to dzwoniłam i przyjeżdżali ponownie. Z tego co wyczytałam na forum to często pielęgniarka jest raz w tygodniu lekarz rzadziej, ale co hospicjum to swoje zasady.

pozdrawiam
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9493

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-08, 21:22   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Wystarczy iść do lekarza rodzinnego, pokazać dokumentację i poprosić o skierowanie do HD.
Później wybierasz hospicjum, nie ma rejonizacji ale jak jest daleko do pacjenta raczej są niechętni do przyjęcia. Ja załatwiałam hospicjum telefonicznie, lepiej pewnie pojechać osobiście z dokumentacją medyczną. W niektórych hospicjach są kolejki do przyjęcia pacjenta w innych wyznaczają szybciutko wizyty. Jeśli obejmą opieką to przyjeżdża lekarz i pielęgniarka, wizyty są różnie też zależne od HD. Można od nich wypożyczać sprzęty potrzebny do opieki nad chorym, poza tym czujemy się bezpieczniej bo mamy zapewnioną pomoc lekarską a to bardzo dużo, leki, nie ma problemu z wypisaniem recepty, to jest komfort psychiczny i dla chorego i dla rodziny. Mamy też do nich numery telefonów i w razie jakiś kłopotów jest jakiś kontakt i pomoc.

Polecam załatwić taką opiekę, jest to nieoceniona pomoc.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group