1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-10, 16:59   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
sinusoida,

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-07, 19:13   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
sinusoida napisał/a:
nie wiemy czym spowodowane są drgawki, sztywność rąk i podnoszenie rąk do góry

Mogą to być słabe ataki padaczki, albo niepokój wywoływany chorobą, choć bardziej stawiam na padaczkę.

pozdrawiam
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-05, 17:15   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Madzia70 napisał/a:
W stanie Mamy zwiększone poziomy glukozy nie są niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Dokładnie to samo usłyszałam od swojego lekarza i tak jak pisałam wyżej, u nas strasznie niebezpieczne były spadki cukru do 50-40, hipoglikemia, nie zawsze to złapałam i wielokrotnie musiałam wzywać pogotowie żeby ratowali. Cukier 200-250 nie był jakąś tragedią.

pozdrawiam
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-03, 13:41   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
sinusoida napisał/a:
U mamy objawy biorą się z czegoś innego,

U mamy takie skoki cukru są wynikiem choroby nowotworowe, jest wtedy trudniej dopasować insulinę bo to nie sama cukrzyca a jednak problem złożony i ten cukier może tak skakać.

sinusoida napisał/a:
Czy jeśli cukier podskoczy powinienem zwiększyć dawkę insuliny?

Musisz to ustalić z lekarzem. Ja miałam widełki od ilu do ilu podawać insulinę jak tak skakała u mojej mamy. Są też różne odmiany insuliny dłużej działające, krótkotrwałe działanie, ale to zapewne nasza doktor Madzia by wyjaśniła i która u mamy by się lepiej sprawdziła.
Teraz musisz przez parę dni poobserwować, pomierzyć cukier, żeby lekarz miał obraz jak dana dawka insuliny działa na mamę i wtedy ewentualnie skorygować dawki. To tak z moich doświadczeń.

sinusoida napisał/a:
Możliwe, że się podłamała :(

Może się podłamała, może nie chce rozmawiać, może leki Ją spowalniają, może choroba tak postępuje, tutaj jest opcji kilka.

pozdrawiam
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-02, 13:26   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
sinusoida,
W naszym wypadku wysoki cukier nawet ponad 400 nie wywoływał jakiś niepokojących objawów ale spadek cukru do granicy mniej niż 50 powodował całkowitą dezorientację, nie było kompletnie żadnego kontaktu, mama odpływała, charczała i wtedy jeśli jest możliwość podania czegoś słodkiego trzeba to zrobić a jak nie to pogotowie. Są gotowe preparaty w aptece do podania, żeby w razie spadku cukru szybko podać, można też podać szklankę wody z 6-8 łyżeczkami cukru o ile pacjent jeszcze jako tako kojarzy, żeby się nie zakrztusił. To z mojego doświadczenia, może u Was cukier nie będzie tak skakał ale lepiej być przygotowanym na różne akcje.

Mamy stan z Twojego opisu jest już ciężki, przykro mi.

Sił dużo Ci życzę :tull:
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-02, 10:57   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Dokładnie tak, ja mierzyłam codziennie rano przed podaniem insuliny, czasami wieczorem bo u nas spadki były bardzo często w nocy.

Rób tak jak podpowiedziała ciocia lub jak zauważysz coś niepokojącego w zachowaniu to wtedy zmierz cukier, żeby ewentualnie wykluczyć ten kierunek.

pozdrawiam
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-02, 08:16   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
sinusoida napisał/a:
Raz w tygodniu 4 pomiary

Tylko ja tego nie rozumiem. Sama miałam mamę z cukrzycą i rakiem oraz podawałam insulinę i cukier mierzyłam codziennie i uważam, że trzeba mierzyć go każdego dnia.
Może jakaś pomyłka się wkradła.

Kontroluj cukier każdego dnia, to zajmuje małą chwilkę - wykonanie pomiaru a można złapać moment ogromnych spadków czy wzlotów cukru, które są bardzo niebezpieczne, u nas zwłaszcza spadki były tragiczne.

pozdrawiam
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-27, 19:44   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
sinusoida,
To, że jest tyle wyliczonych skutków ubocznych to nie znaczy, że one wystąpią. Firmy farmaceutyczne ubezpieczają się żeby później ktoś nie dochodził o odszkodowanie bo "coś tam" wystąpiło a nie było w informacji o leku/ulotce.
W większości przypadków tutaj na forum, jak są zmiany w OUN jest przepisywany właśnie ten lek.
Trzeba czekać i dać działać lekarzom w szpitalu.

pozdrawiam
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-27, 18:55   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
gaba,
mnie wyprzedziła, bo miałam dopisać, nie godzcie się, żeby mamę zabrać do domu, mama powinna zostać w szpitalu.

pozdrawiam
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-27, 18:50   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
sinusoida napisał/a:
lek na zmniejszenie obrzęku Pabi-Dexakethason. Prawdopodobnie to skutki uboczne tego leku.. Co robić????

Mama ma zmiany w mózgu, ma najprawdopodobniej obrzęk i ten lek jest jak najbardziej na te dolegliwości zalecany.
Nie wiem czy to od tego leku czy jednak postęp choroby, mama powinna przyjmować tego typu leki, poczekaj co powiedzą i zrobią lekarze.

pozdrawiam
  Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 35698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-21, 14:14   Temat: Obustronny rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
sinusoida napisał/a:
Nie zasluguje na to wszystko..


Wybacz, że tak napiszę, nie tylko Twoja mama nie zasługuje ale chyba żaden człowiek nie zasługuje na takie cierpienie.

Walczcie ile się da, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group