1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 38
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-01-25, 22:21   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,

Ogromnie współczuję, przyjmj moje najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Wielki pokłon dla Ciebie, bardzo dbałeś o mamę, zrobiłeś dla Mamy wszystko co mogłeś i potrafiłeś. Mama na pewno dumna była z takiego syna. Dużo sił Ci życzę.
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-11-23, 19:20   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,

Medycznie to Ty jesteś mistrzem żeby mamie pomóc, ulżyć więc tutaj nie mam co Ci doradzać bo Ty wszystko robisz tak jak trzeba. Jakiś guz w rozpadzie pokazuje badanie, dziwne, że wcześniej był niezauważony skoro opisany jako duża zmiana, w rozpadzie też trochę groźnie brzmi. Pobrano wycinki trzeba poczekać na wynik hist.pat.

A kto nam obiecał, że życie bedzie łatwe, kolorowe i sprawiedliwe?, nikt i zazwyczaj jest trudne, ciężkie i niesprawiedliwe. Każdy z nas stracił kogoś bardzo bliskiego, kochanego, wielu z nas walczy z chorobami w chwili obecnej. Nie ma sprawiedliwości i Ci kochani najlepsi na świecie chorują i Ci co mają wiele złego za skórą. Mama Twoja ma cudowną opiekę, jesteś Jej najlepszym doradzą i na pewno kochanym synem, który robi wszystko żeby Jej pomóc ale niektórych rzeczy nie da się zrobić, są jednak rzeczy niemożliwe do realizacji.

Możesz się żalić, płakać, musisz znaleźć swoje metody na wywalenie z siebie stresu, który męczy Cię od dłuższego czasu ale mama dzięki Twojej sile, dzięki Twojemu uporowi jest jeszcze z Wami a to bardzo dużo.

Trzymaj się chłopaku.
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-18, 20:00   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,
Nie dziwię się lekarzowi bo jak pisałam wyżej wyniki sa mocno niepokojące. Nie wiem co doradzić, otwierać mamę?, sprawdzać ponownie?, nie wiem, nie umiem pomóc. Wyniki tak jakby wskazywały na przerzut, może jakies nowe ognisko, nie wiem.

Powodzenia, już Ty najlepiej zadbasz o mamę i nie odpuścisz.
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-05, 17:49   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,
Przyznam szczerze, że wynik jest trochę niepokojący. Nie jestem w 100 % pewna odpowiedzi ale chyba torbiel nie nacieka, stan zapalny jeśli takowy występuje może tworzyć nacieki.
Jak widać w badaniu porównawczym nie było wcześniej tych zmian jak i nie było powiększonego wezła, to budzi niepokój

Ad 2, węzeł może być powiększony i od raka i od stanu zapalnego jak najbardziej.
Ad 3. nic mi nie wiadomo o tym ale wpisz poprzez wyszukiwarę forumową "bakterią bąblowca" i jeśli u kogoś coś takiego było to pokażą się watki. Ja nie sprawdzałam, co zaraz również uczynię.

pozdrawiam
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-08-11, 08:34   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,

Tak ogólnie odpowiadając na Twoje pytania to wszystko jest możliwe.
1.
To, że się bierze chemię nie znaczy, że w każdym wypadku zmiany znikną. Taki jest cel chemi ale nie zawsze działa tak jak powinna i nawet przyjmując chemię mogą powstawać nowe ogniska.

2. Czy torbiel?, to trzeba ocenić w badaniu, trzeba dokładnie sprawdzić, może to niestety nie być torbiel.

3. Raczej nie sądzę, jesteś dość skrupulatny więc myśle, że lekarze mając tyle badań mamy dokładnie to ocenili.

pozdrawiam
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-02-04, 19:49   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś napisał/a:
ale poprzednie histopatologie BAC jakoby potwierdzają nowotwór złośliwy.

A które niby wcześniejsze badania hist.pat. mówiły, że to zmiana złośliwa?
Tomuś napisał/a:
1. Czy powinniśmy przenieść wątek do forum Nowotwory przewodu pokarmowego?

Na razie nie, trzeba poczekać na wynik hist.pat. czy to jakiś nowy rak, czy coś z poprzedniego, na razie zachowamy ciągłość historii choroby mamy.

Na razie nie odpowiem na inne pytania ponieważ wolę poznać wynik histopatologiczny, nie dlatego, że nie chcę ale po co niepotrzebnie rozpisywać różne metody leczenia jak może się okazać, że jest coś zupełnie innego, poczekajmy na wynik końcowy.

Nie są to dobre informacje bo cały czas stawało na tym, ze jednak torbiel, że jednak stan zapalny ale prawda jest taka, że póki się dokładnie nie przebada konkretnego materiału przez patologa to można gdybać, teraz mam nadzieję, że już będą konkrety.
Tomuś napisał/a:
Modlę się i mam nadzieję, że to tylko jest zapalne

Tego Wam oczywiście życzę ale jak będzie sam wiesz, że może być różnie.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i czekamy z niecierpliwością na wynik.
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-01-18, 13:26   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,

Dużo tych pytań, nie wiem czy uda mi się precyzyjnie odpowiedzieć na wszystko, coś się postaram.
1) Torbiele zazwyczaj są łagodne, są wynikiem jakiegoś stanu zapalnego, mogą z czasem przekształcić się w zmiany nowotworowe ale wtedy zaczynają zmieniąć kształt na bardziej neregularny i rozrastają się ale jest to proces niezbyt częsty.
2)Da się z biopsji cienkoigłowej stwierdzić jak się dobrze trafi ale słabe jest to badanie bardziej skuteczna jest metoda gruboigłowa, nie bawiłabym się w cienkoigłowe.
3) na zmiany łagodne chemii się nie podaje.
4) jeśli złośliwa i nawet mały stopień złośliwości nie ryzykowałabym i chemię przyjęła.
5) tu już widzę, że decyzja zapdła, mają pobrac mamie wycinki operacyjnie, uważam, że słusznie zbyt duŻo niewiadomych i po co truć chemią jeśli okaże się zmiana łagodna.
6) nie znam się, trzeba by było poszukać.
7, 8) trzymałabym się profesora jest najlepszym specjalistą od trzustki.
9) jak wyżej, trzeba poznać czy torbiel nie ma komórek nowotworowych, chyba to jest najważniejsze.
10) wątpię ale może jakieś leki hormonalne byłyby w stanie wysuszyć torbiel, nie jestem pewna na 100 % swojej odpowiedzi ale skoro hormonalnie można leczyć torbiele narządów rodnych to może i w tym wypadku byłaby taka opcja, gdybam.
11) cudów nie zdziałąją a jak już to dopytać lekarza czy w mamy wypadku coś by polepszyło.
12) str.140 http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf
13, 14) patrz pkt 1

powodzenia
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-01-11, 19:14   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Nie takiej informacji się spodziewałam. No nic, teraz nie ma co gdybać tylko trzeba działać. Najlepiej jak da radę to usunąć, tylko jak to będzie wyglądało jak otworzą, czy nie ma wciąż stanu zapalnego bo to trzeba też mieć na uwadze. Załatwiajcie szybko z profesorem plan działania.

powodzenia
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-01-08, 21:47   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,
Nie umiem Ci odpowiedzie na wszystkie pytania, są tak dokładne a ja nie znam się na wszystkim. Myślę, że najlepsza opcją byłoby wyciąć to wszystko i dokładnie przebadać bo mama wciąż przechodzi różne-różniaste badania, które i tak nie dają jednoznacznego obrazu. Umówiłabym się do profesora i szczerze porozmawiała mając te wszystkie wyniki czy to nie byłaby najlepsza opcja.

Zrobisz oczywiście po swojemu bo i tak jesteś mamy najlepszym lekarzem.

pozdrawiam
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-12-29, 20:51   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,
Bardzo dziękuję i Tobie i koleżance nuta, za życzenia skierowane bezpośrednia dla mnie, jest mi ogromnie miło.

Wam również życze wszystkiego dobrego a Nowy Rok żeby był dla Was piękniejszy niż poprzedni i spełniły się Wasze wszystkie marzenia. Tomuś, a dla Twojej mamy dużo sił i zdrowia, niuestająco podziwiam Cię, bo jesteś wspaniałym synem.

Dziękuję :flow:
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-12-18, 20:23   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś napisał/a:
chyba, że to taki długotrwały proces... ja bym zaczął od dobrej diety, tylko jeszcze nie wiem jakiej.


Na pewno dieta jest dobrym pomysłem, poszukaj w internecie, dobry dietetyk a co do stanów zapalnych, owrzodzeń i leczenia tego to bardzo często jest to dość długi proces.

W tym badaniu jakiejś tragedii nie widzę no ale wynik hist.pat. to podstawa.

pozdrawiam
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-11-16, 20:13   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś napisał/a:
2. Robimy badanie EUS z pobraniem materiału

Wiadomo, że takie badanie powinno dać dopiero odpowiedź, badania obrazowe nigdy nie dadzą nam 100 % odpowiedzi.

powodzenia
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-11-14, 21:55   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś napisał/a:
Jak rozumiem nie jest to jednoznaczny wynik i wymaga dalszej weryfikacji

Dalej wiemy, że nic nie wiemy.

Tomuś napisał/a:
Dzisiaj już na szczęście udajemy się do prof. Lampe, może on będzie w stanie pomóc.

Czekamy na wieści.

pozdrawiam
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-10-30, 19:32   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,

Chyba Cię zaadoptuję, ;) jesteś wyjątkowym synem.

Jestem też taka uparta jeśli chodzi o moich bliskich, że trzeba wszystko do końca wyjasnić i wtedy dopiero można spać spokojnie.

powodzenia
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 104173

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-10-26, 06:35   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,
Wyniki z krwi nic niepokojącego nie pokazują, objawy mamy również jak sam to opisujesz ale wciąż jest niepewność i wiesz o tym doskonale, że żadne wyniki obrazowe nie powiedzą nam w 100 % co to jest. W badaniu, które zamieściłeś jest sugestia, że może być to meta, ze znakiem zapytania, jest wciąż niepewność.

Oczywiście konsultujcie dalej.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group