1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21523

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-16, 23:03   Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
aw.1979,

Bardzo mi przykro, przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21523

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-09, 03:44   Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
aw.1979 napisał/a:
Myśleliśmy, że to już koniec bo nie było z nią kontaktu. Po podaniu kroplówki w piątek i sobotę odzyskała świadomość


Pewnie się odwodniła (nie chciała jeść, pić). Miałam tak samo z mamą parę razy, po kroplówkach wracała do żywych.
aw.1979 napisał/a:
W hospicjum niestety nic nie wskurałam

To jest smutne, bo potrzebujecie na już pomocy, a jakieś inne hospicjum?
aw.1979 napisał/a:
Ma straszne bóle kostne a najgorzej jest przy zmianie pampersa, krzyczy że boli choć naprawdę ledwo co ją dotykamy.

Oj jak ja to znam i pamiętam. Takie same bóle mieliśmy, dosłownie dotknąć nie można było, nawet delikatnie bo od razu niesamowity ból, zwłaszcza ręki i nogi. Nawet myślałam, że mama złamała sobie w jakiś sposób tą rękę i nogę, zrobiliśmy prześwietlenie i nic, wszystko dobrze a bóle były tragiczne, widocznie tak choroba, przykurcze mięśni dają się we znaki.
aw.1979 napisał/a:
Nie wiem ile to jeszcze potrwa, wiem że nie powinnam tego pisać, ale modlę się żeby już nie cierpiała

Normalne, nikt tak nie powinien cierpieć, wielu z nas miało/ma takie myśli.

Trzymaj się :tull:
  Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21523

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-04, 23:30   Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
aw.1979,

A próbowałaś zadzwonić do hospicjum i wręcz wybłagać wizytę. Ja też czekałam długo na pierwszą wizytę i w pewnym momencie już tak nie miałam siły na wszystkie objawy, że zadzwoniłam do nich z płaczem, że jestem bezradna, mama cierpiąca, ja bez pomocy i przyjechali na drugi dzień. Nie mogłam patrzeć na cierpienie a sama bez fachowej opieki nie byłam w stanie pomóc, więc telefon mój musiał być tak przekonujący a ja tak rozżalona, że Ci wspaniali ludzie zareagowali na moje błagania.
Musisz coś zadziałać, może wytłumacz Jej, że jak nie chce to nie będą Jej badali ale żeby tylko ocenił jakiś lekarz co się dzieje i Jej ulżył, tak może przekonaj do wezwania pogotowia.

pozdrawiam.
  Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21523

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-02, 17:43   Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
aw.1979 napisał/a:
teściowa zaczęła mieć w nocy dziwne drgawki, stęka i rozmawia sama ze sobą albo z kimś.


A nie ma jakiś bóli, skoro stęka? można się z Nią porozumieć? Drgawki mogą być spowodowane padaczką.
aw.1979 napisał/a:
czy to mogą być przerzuty do mózgu?

Mogą być przerzuty a może być wyniszczenie i postęp choroby, bez badań obrazowych trudno powiedzieć czy coś złego dzieje się w głowie. A ma teściowa jeszcze jakieś inne objawy typu splątanie, mylenie faktów, dni, osób?

pozdrawiam.
  Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21523

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-26, 14:55   Temat: Rak szyjki macicy zaawansowany
aw.1979 napisał/a:
Zastanawiam się czy zapisać teściową do poradni paliatywnej, leki przeciwbólowe które teraz ma (ketonal, apap) przestają działać i samopoczucie psychiczne fatalne :(


Zawsze warto wcześniej zabezpieczyć się w tej chorobie bo nie wiadomo kiedy uderzy mocniej. Czasami kolejki też są długie więc lepiej być przygotowanym. Ból jak się rozszaleje trudno go późnej opanować.

pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group