1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-30, 16:36   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz,

To tylko się cieszyć i kontrolować systematycznie.

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-25, 19:25   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz,

dorota.sz napisał/a:
Wiara czyni cuda......


Żeby wiara czyniła cuda, to chyba większość z nas i naszych chorych byłaby zdrowa. Trzeba w coś wierzyć bo jest łatwiej, trzeba mieć nadzieję bo to pomaga na psychikę no ale jak sama widzisz, mnóstwo na forum cierpienia, którego być nie powinno.

życzę dużo zdrowia i pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-22, 06:44   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz,

Cieszę się razem z Tobą, ale pamiętaj, że dopiero badanie histopatologiczne daje obraz co w sobie nosimy. Radziłabym do końca przebadać zmiany w wątrobie.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-17, 18:37   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz,

Dorotko wiesz jak jest z naszą służbą zdrowia lekarze różnie są hojni, mają ograniczenia i jak pacjent na nic się nie skarży to właściwie nie ma podstaw do badań. Czasami zamiast czekać co lekarz da a czego nie można samemu prywatnie zrobić sobie przynajmniej te podstawowe badania a to z krwi a to usg j.brzusznej, ginekolog, mamografia, to w końcu nasze zdrowie i życie.

Pewnie lekarz chce zobaczyć co masz, jakie badania, wysłuchać, pomacać i wtedy podejmie decyzje jakie badania będą niezbędne, żebyś się np. nie naświetlała za często, myślę że to dobra opcja, musisz komuś zaufać, żeby poznać diagnozę i zacząć leczenie.

Pewnie możesz lecieć, ustal sobie z lekarzem wizytę, terminy badań i jak dobrze się czujesz i nie będzie to kolidowała z badaniami to taki wyjazd wyjdzie Ci dobrze na zdrowiu psychicznym.

Pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-16, 11:08   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz,

Nie chcę Ci tu robić nadziei ani mówić, że będzie źle, bo nie na tym polega to forum. Nikt nie jest w stanie wróżyć z fusów co to będzie. Nie czytaj w necie bo to tylko nakręca niepotrzebnie, rozumiem Twoje nerwy ale trzeba poczekać spokojnie na wyniki. Na szczęście już w poniedziałek masz badania, w środę masz lekarza, nie wiem czy będziesz miała już wyniki z TK ale może ogólnie lekarz już coś powie, zleci jakieś badania, jakiś ogólny zarys będzie. Co do wyników z krwi to nie ma co za bardzo się nimi sugerować, bo na razie wątroba może nie dawać żadnych objawów i wyniki możesz mieć dobre.

Uzbrój się w cierpliwość, choć wiem, że trudno i działaj dalej, pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-16, 09:45   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz,

Na razie podejdź do sprawy spokojne, bo nerwy nie pomogą a jak już coś się wykluło to złym myśleniem nie cofniesz, teraz potrzeba solidnej diagnostyki.

Zrób sobie badania, profil wątrobowy, czyli to co koleżanka wyżej zasugerowała, ALAT, ASPAT, bilirubina, to co wyżej. Później to co zalecone w USG czyli TK.

Mój mąż jest po resekcji wątroby, wszystkie wyniki wskazywały na HCC wątroby, czyli paskudny, okropny rak i dawali mężowi pół roku życia, proponując uporządkować wszystkie sprawy. Rozpoczął leczenie u hepatologa i ten pokierował nas dalej, czyli badania wątroby, później operacja i wycięcie pół wątroby z guzem 5 cm. Po operacji i badaniu hist.-pat zmiana nie okazała się HCC.
Dopiero badanie hist.pat danej zmiany może dać wynik z czym walczymy.

Możesz iść do hepatologa albo od razu do onkologa, warto też szybko zrobić badanie TK wątroby.

Ja musiałam szybko działać, bo nie wiedzieliśmy z czym mamy do czynienia, więc skierowanie na TK wzięłam od rodzinnego a zrobiłam prywatnie, po prostu szybciej to szło. Do lekarza onkologa czy też hepatologa poszłam już z gotowymi wynikami, żeby przyśpieszyć diagnostykę.

Życzę powodzenia, myślę, że znajdziesz tutaj wsparcie i merytoryczne i psychiczne, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group