1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chemioterapia po resekcji R0
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-10, 15:01   Temat: Chemioterapia po resekcji R0
chodzi oczywiście o cholestazę tak dla poprawności.

przy cholestazie mamy takie objawy
Cytat:
Objawy
świąd skóry
żółtaczka
zaburzenia trawienia
zaburzenia wchłaniania tłuszczów i witamin A, D i K
powiększenie wątroby
powiększenie śledziony
zmiana zabarwienia stolców
rzadziej: bradykardia, zmiany zwyrodnieniowe narządów miąższowych oraz ksantomaty skórne[


Czy takie objawy występują?

pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia po resekcji R0
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-30, 20:00   Temat: Chemioterapia po resekcji R0
paradox984 napisał/a:
czy spotkał się ktoś z oznaczeniem / symboliką AMS jako określenie właśnie tego miejsca?

Niestety ja tego nie wiedziałam i zazwyczaj lekarze nie opisują takimi skrótami tylko jak jest guz, wznowa, naciek to jest to napisane dokładnie, gdzie, w którym miejscu i gdzie nacieka/na jakie okolice.
paradox984 napisał/a:
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć, czy w przypadku mojego taty leczenie nanoknife miałoby sens?

W takich wypadkach jeśli nie ma gdzie indziej zmian przerzutowych to może cudowny lekarz od trzustki prof. Lampe by coś zadziałał, jest w dziedzinie trzustki specjalistą najwyższej klasy, musielibyście najlepiej tego lekarza pytać. Tam gdzie inni lekarze już się poddają On działa.
Przeczytaj http://www.gazetawroclaws...erali,id,t.html
paradox984 napisał/a:
Jeżeli chodzi o konsultację przypadku taty to już wstępnie zaplanowałem terminy u innych lekarzy.

Zawsze lepiej porównać opinie lekarzy czy to do leczenia czy też braku możliwości leczenia.
paradox984 napisał/a:
jakie badania kliniczne ma Pani na myśli? Może mogłaby mi Pani coś zasugerować... naprowadzić?

Badania kliniczne to inaczej to http://www.onkonet.pl/dp_badania_kliniczne.php
O takie badania należy pytać lekarza prowadzącego, bo jedne badania się kończą, inne już się zaczęły a tu chodzi o to, czy jakieś się za jakiś czas zacznie i tato np. spełniałby kryteria żeby na takie badania się "załapać"
Tutaj trochę informacji o badaniach klinicznych w różnych ośrodkach w kraju, mogą nie wszystkie być wypisane ale można dzwonić, popytać
https://pto.med.pl/badania_kliniczne
i tutaj
http://immuno-onkologia.p...pia-nowotworow/

pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia po resekcji R0
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-30, 14:20   Temat: Chemioterapia po resekcji R0
paradox984 napisał/a:
Proszę o objaśnienie, co oznacza skrót AMS?

Niestety nie wiem, a nie jest to związane z tymi znacznikami i skrót AMS dot. właśnie tego?, może ktoś inny podpowie.
paradox984 napisał/a:
Dlaczego w najnowszym tomografie nie ma nawet słowa o nacieku przylegającym do tetnicy krezkowej górnej?

Skoro nie ma takiego opisu to znaczy, że chemioterapia i/ lub radioterapia mogła te zmiany cofnąć.
paradox984 napisał/a:
Proszę o szczerą informację co wynika z morfologii? j

Nic złego, morfologia jak na takie leczenie jest dobra, odchylenia od norm są dosłownie minimalne.
paradox984 napisał/a:
W jaki sposób leczyć tatę (nie ukrywam iż lekarz prowadzący ze szpitala w którym tata się leczy wprost nam powiedział, że ich pomysły i możliwości już się wyczerpały).

Lekarz najlepiej wie ile tato mógł przyjąć chemioterapii ile przyjął dawek naświetlania i niestety ale w pewnym momencie u każdego mogą się skończyć metody leczenia. Może tato mógłby jeszcze skorzystać z jakiś badań klinicznych, może spróbujcie zasięgnąć informacji u innego lekarza.

pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia po resekcji R0
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-20, 17:11   Temat: Chemioterapia po resekcji R0
paradox984 napisał/a:
Czy mam rozumieć że wszystko jest już ok?

Na tą chwilę obraz jest stabilny, nic złego się w badaniu nie pokazało, tylko się ciszyć.
paradox984 napisał/a:
Czy powinniśmy profilaktycznie wykonać jeszcze jakieś badania, a jeśli tak to jakie?

Za parę dni macie wizytę u onkologa i myślę, że tam uzyskacie najlepsze informacje na co macie zwrócić uwagę w najbliższym czasie, jakie wyniki zrobić i kiedy. Najlepiej zapisz sobie pytania do lekarza i zadaj wszystkie, żeby niczego nie przeoczyć a przede wszystkim nie zaniedbać. Na pewno tato będzie miał kontrolne badania wyznaczone przez onkologa.
pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group