1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
marzena66

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-31, 17:03   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
Madziu

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Jesteś cudowną osobą, włożyłaś ogrom serca i miłości opiekując się siostrą. Życzę Ci dalszych sił do pokonania kolejnych dni/miesięcy, które będą zapewne jeszcze bardzo trudne.
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
marzena66

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-25, 07:44   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
madzia1971 napisał/a:
Miała być wieziona na Rezonans do Wrocławia ale lekarz zadecydował że stan jest zbyt poważny i nie ma sensu męczyć pacjentki tym bardziej że to nic by nie zmieniło.


Dokładnie Madziu, takie badanie już nic nie wniesie a tylko umęczy siostrę i zestresuje.
madzia1971 napisał/a:
ręce i nogi zaczynają sztywnieć i wyginać się często dochodzi do odrzutów -drgawek nóg

To mogą być słabsze ataki padaczkowe.
Moja mama, też przy przerzutach do mózgu dostawała padaczki ale po podawaniu leków przeciwpadaczkowych te ataki ustąpiły, czy siostra bierze tego typu leki?, jeśli nie podpytajcie lekarza z hospicjum.
Ciśnienie bardzo wysokie, trzeba by było obniżyć, zapisał coś lekarz?

Madziu trudno coś doradzić, bo stan wydaje się bardzo poważny, może to być bliski koniec (przepraszam) a może jeszcze leki, o których pisałam wyżej stan by ustabilizowały na trochę a przede wszystkim poprawiły siostrze jakość życia. Co na to wszystko mówi lekarz z hospicjum, jesteście pod opieką?

Bardzo ciepło pozdrawiam :tull:
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
marzena66

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-24, 22:32   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
madzia1971 napisał/a:
To okrutne co napiszę chciała bym żeby sistra mogła już odejść żeby nie cierpiała tak bardzo


To nie jestMadzia, okrutne, to jest normalne zachowanie, to jest ogromna potrzeba przerwania tej katorgi, tego strasznego cierpienia chorego i całej rodziny. Rozumiem choroby ale nie mogę pojąć dlaczego przy nich chory musi tak okrutnie cierpieć, że odchodzenie jest takie ciężkie.
Cytat:
Czy ktoś odpowie mi na pytanie; JAK DŁUGO JESZCZE???

na to pytanie trudno odpowiedzieć, ale moja mama z przerzutami do mózgu miała krótki czas życia. Zanik mowy ten był bliżej końca u cioci. Nie wiemy jakie inne objawy ma siostra ale może to nie być długi czas.

Dużo sił Wam życzę.

[ Dodano: 2016-03-24, 22:35 ]
madzia1971,

a czy siostra dostaje jakieś leki przeciwlękowe/uspokajające? może one uspokoiłyby siostrę i pozwoliły Jej pospać. W takich sytuacjach sen jest tak ważny, bo się nie czuje i nie boi.
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
marzena66

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-03, 22:37   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
madzia1971,

Z tym jest różnie mama przy przerzutach na płuca nie odczuwała duszności, dziadek przy ogromnym guzie w płucach czuł duszność, był kaszel, czuł bóle. Jak atakuje wątrobę to też mogą być różne objawy. Wątroba zaczyna źle pracować, toksyny zaczynają zatruwać organizm, pojawia się żółtaczka. To tak ogólnie Ci napisałam, bo pytasz o to ale proszę Cię nie wybiegaj w przyszłość bo będziesz się gorzej bała i stresowała. Teraz trzeba zadbać o to co jest w danej chwili czyli wysypka na całym ciele, brak ochoty na jedzenie czy bóle. Jak najszybciej powinniście porozmawiać z lekarzem o tych dolegliwościach, może lek daje jakieś silne skutki uboczne, może trzeba na jakiś czas zmniejszyć dawkę.

pozdrawiam.
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
marzena66

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-03, 19:00   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
madzia1971 napisał/a:
Jeśli guzy będą się powiększać na płucach i wątrobie to czego mam się spodziewać?


Znasz kochana na pewno odpowiedź, jeśli będą się powiększać to znaczy, że lek nie działa tak jak powinien i następuje postęp choroby.
Nie są to dobre wyniki, wiem, że nie na takie czekaliście, bardzo mi przykro.

Trudno cokolwiek napisać pocieszającego, musicie wspierać się wzajemnie, wierzyć, że wyniki kwietniowe może ruszą ku lepszemu. Siostrę mobilizujcie ile się da, żeby się nie poddawała.

Mocno przytulam :tull:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group