1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzuty do mózgu z płuc
marzena66

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 19123

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-01, 06:27   Temat: Przerzuty do mózgu z płuc
martaW32,

Cztery miesiące u mnie to trwało ale nie ma reguły jak u kogo będzie postępowała choroba. Wszystkie leki można podawać w domu, hospicjum powie co i jak, w razie dolegliwości zmieni leki lub zmodyfikuje dawki. Jeśli pacjent nie może już sam łykać leków, hospicjum nauczy robić zastrzyki. Wszystko do opanowania tylko nie każdy ma siłę do takiej opieki. U każdego proces odchodzenia też może być różny, na prawdę nie ma tu gotowego scenariusza. Można wypożyczyć sprzęty z hospicjum niezbędne przy opiece ciężko chorego. Jest zapewniona Ich opieka. To co zrobisz czy HD czy HS musisz sobie przemyśleć, choć chorzy wolą dom ale nie zawsze my jesteśmy w stanie podjąć się takiej opieki.

pozdrawiam
  Temat: Przerzuty do mózgu z płuc
marzena66

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 19123

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-30, 22:00   Temat: Przerzuty do mózgu z płuc
martaW32 napisał/a:
Onkolog mówi, że w takim stanie moja mama nie dostanie chemii i już nic sie dla niej nie da zrobić!?


Mama ma zaawansowaną już chorobę, Jej stan jest bardzo poważny podanie chemii mogłoby Ją zabić. Teraz tylko można zadbać o jakość Jej życia, o zapewnienie komfortu, zabezpieczenie przeciwbólowe. nie wiem czy mama będzie na oddziale ale mogą mamę wypisać i musisz pomyśleć o Hospicjum Domowym czy Stacjonarnym jeśli sama nie jesteś w stanie zająć się mamą.
martaW32 napisał/a:
Jak to tak bez rezonansu, bez żadnych badań?

Takie badania byłby dla mamy ogromnym wysiłkiem a i tak wiadomo, że rak się rozprzestrzenia to po co robić kolejne wyniki, dla ciekawości się ich nie robi a i tak nic nowego już nie wniosą, to też jest normalne przy tak zaawansowanej chorobie.
martaW32 napisał/a:
Czemu nie chcą częściowo
operacyjnie zmniejszyć tego największego góza?

Nie robi się operacji jak choroba jest w takim stanie, mama jest za słaba na operacje, to dla Niej byłoby tylko dodatkowym stresem i potwornym obciążeniem a i nie wiadomo czy przeżyłaby taką operację. Zresztą jaki jest sens usuwać jednego guza jak gdzie siedzi następny.

Pisałam już, że moja mama też miała w płucach i przerzut do mózgu, wylew, ataki padaczki, zajmowałam się mamą w domu. Jak przebiegało u nas? Leżała, karmiłam, myłam, opiekowałam się, mama nie mówiła po wylewnie, roślinka, później bóle, przykurcze, odleżyny, pampersy, cewnik, nad wszystkim trzeba było zapanować. Nie jest to łatwa sprawa zwłaszcza dla jednej osoby, też byłam z tym sama ale jest to możliwe przy pomocy hospicjum.

Musisz sama zdecydować czy dasz radę w takim stanie opiekować się mamą.
  Temat: Przerzuty do mózgu z płuc
marzena66

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 19123

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-17, 06:56   Temat: Przerzuty do mózgu z płuc
martaW32,

Nie miała naświetlania, rak był wszędzie już rozsiany i tak jak napisałam skierowali nas pod opiekę Hospicjum.

Wiem, że to jest ciężki obraz widzieć kochaną osobę taką bezbronną, cierpiąca, niemogącą wydobyć z siebie słowa ale mimo wszystko musisz wytrzymać właśnie dla mamy, Ona nie może widzieć Twoich łez bo będzie się denerwowała a to w Jej stanie niewskazane. Wypłacz się, wykrzycz gdzieś poza Jej wzrokiem. Ja zabrałam mamę do domu, opiekowałam się Nią w domu, z hospicjum załatwiłam łóżko, materac przeciwodleżynowy i były wizyty lekarsko-pielęgniarskie, nauczyli mnie opieki nad taką leżącą osobą.
Jeśli jesteś w stanie mamą się opiekować to zabierz do domu, w domu dla takich osób jest najlepiej, znane miejsca, własne łóżka i znajome twarze, jeśli nie możesz, nie dasz rady to Hospicjum Stacjonarne bo nie wiem jak długo mamę będą trzymać na oddziale i jaki będzie mamy stan.

Moc sił Ci życzę i pozdrawiam.
  Temat: Przerzuty do mózgu z płuc
marzena66

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 19123

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-16, 20:07   Temat: Przerzuty do mózgu z płuc
martaW32,

U nas było podobnie nowotwór w płucach, jamie brzusznej przerzuty w głowie, atak padaczki jeden, drugi a później wylew, też paraliż. W naszym wypadku po tym incydencje mama całkowicie osłabła, była bez kontaktu, nie poznawała, nie ruszała się, nie mówiła, było bardzo źle. Lekarze już niestety nic nie robili, zostaliśmy skierowani pod opiekę HD. Oby w Waszym przypadku był lepszy scenariusz. A Wy jesteście pod opieką hospicjum?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group