1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-08-01, 17:17   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
:uhm!:
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-17, 17:37   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85 napisał/a:
Co ja moge dla Niej zrobic ?! Gdzie iść ? Może do rodzinnego ?!


Możesz wezwać lekarza rodzinnego na wizytę domową, ale czy będzie w stanie pomóc? trudno powiedzieć, nieraz lekarz boi się podjąć decyzje. Zawsze możesz zadzwonić po pogotowie to przyjadą i dadzą coś przeciwbólowego.

pozdrawiam
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-01, 20:10   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85 napisał/a:
Są wspomniane na watrobie dwie torbiele i trochę mnie to niepokoi ale skoro lekarka mówi że to nic złego to pewnie ma rację.


I ma rację.
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-26, 18:03   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85 napisał/a:
Czy może to być postępowanie choroby ?


Bez badań obrazowych raczej się tego nie stwierdzi. Jutro ma mama konsylium, niech zgłosi swoje dolegliwości.

Niestety musisz być świadoma, że będą wzloty i upadki.
pozdrawiam.
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-07, 18:04   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85, :uhm!:
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-06, 08:49   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85,

Jest już jakiś dalszy plan leczenia i teraz trzeba zadbać o mamy stan psychiczny i wspierać ile się da. Może mama chce porozmawiać z jakimś psychoonkologiem, podpytaj.
Apetyt słaby, wiadomo po takich przejściach i stresach trudno się dziwić, niech je częściej ale mało i też chyba macie zapisane w epikryzie, że mama musi mieć jakąś dietę, tak myślę.
basik85 napisał/a:
Wierzę że będzie dobrze i modle się o czysty wynik rtg

A my razem z Tobą i nich tak będzie :tull:
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-27, 18:21   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85 napisał/a:
Mamę wypisali wczoraj do domu ale leży bardzo słaba. Chyba się pospieszyli...


Z mojej obserwacji w szpitalach to nie trzymają długo. Porobią wyniki, jak wszystko w miarę dobre, rany się goją, gorączki nie ma to nikt pacjenta nie trzyma. Pacjent dochodzi do siebie w domu a jak coś się złego dzieje, wiadomo że rodzina zareaguje i przywiezie do szpitala ponownie, takie zasady. A jak zbliżają się jakiekolwiek święta to tym bardziej wypisują do domu.

Obserwuj mamę, nie lekceważ żadnych dolegliwości, w domu może mama szybciej się zregeneruje.

Pomyślności.
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-21, 20:01   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85,

Przepraszam :oops: coś mi się "poputało" w mojej głowie :) Przecież mama dopiero parę dni temu przechodziła operację. Trudno rzeczywiście wyrokować czy wyjdzie czy nie na święta. U mnie mąż tak marnie dochodził do siebie po operacji, że miesiąc go trzymali a inni wychodzili bardzo szybko. Wszystko zależy czy nie ma gorączki, jakie są wyniki i ogólnego stanu pacjenta.

Jeszcze raz przepraszam za swoje gapiostwo :) pozdrawiam.
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-21, 16:47   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85 napisał/a:
że może w wigilię Ją wypuszcza ale w tej samej chwili inna lekarka wtracila , że za wcześnie.


Trzeba podejść do tego spokojnie, nic na siłę bo idą święta i mama ma być w domu. Może lepiej, że będzie w hospicjum, tam będzie miała zapewnioną opiekę a Wy z całym świątecznym "majdanem" możecie być z mamą. Będzie mama w dobrym stanie i lekarz pozwoli a mama będzie chciała to zabierzecie do wysprzątanego, świątecznie przygotowanego domu. Teraz po prostu czekajcie co się wydarzy, przecież w każdej chwili można mamę zabrać jak stan będzie zadowalający.

Trzymajcie się.
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-19, 19:58   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85, :okok"
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-18, 23:39   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85,
To dopiero druga doba po operacji, mama może wymiotować po narkozie, to jest za wcześnie na jakąś super poprawę, trzeba czasu, trzeba uzbroić się w cierpliwość, wiem że jest Ci ciężko bo chciałabyś zobaczyć mamę w lepszym stanie ale musi to potrwać.
Zawsze jest lekarz prowadzący i On powinien udzielać Ci informacji o stanie zdrowia mamy, tak przynajmniej było u nas. Często jest kontakt z lekarzem trudny, mają swoje godziny pracy ale wiadomo jak to jest a to operacja a to obchód a to co innego i trudno się do Niego dostać. Podpytaj pielęgniarki, kiedy najlepiej dostać się do lekarza na rozmowę i wtedy próbuj. Ciotka moja była po operacji raka na nadnerczach i też bardzo długo po operacji dochodziła do siebie, dużo zależy od organizmu jak szybko się regeneruje.

Wiem, że Ci ciężko ale trzeba to przetrwać i czekać na poprawę. :tull:
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-18, 22:23   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85,

Może ktoś jest po operacji podobnej do Waszej i Ci odpisze. Mama jest w szpitalu, miejmy nadzieję, że lekarze skoro uspokajają Cię, że tak może być to się nie mylą. Mój mąż jest po operacji wątroby, miał wyciętą połowę( guz wątroby) i pęcherzyk żółciowy (gruczolak) bardzo długo dochodził do siebie, prawie dwa miesiące, codziennie temperatury, osłabienie, wymioty a też nie miał czym bo nie jadł. Może po takich operacjach jeden dojdzie szybciej do siebie inny dłużej. U mamy jest to dopiero parę dni, poczekaj spokojnie, niech organizm się zregeneruje. O każdych dolegliwościach niech mama czy też Ty mówi lekarzowi, trzeba być czujnym ale poczekajcie, może każdy następny dzień przyniesie jakąś poprawę.

Trzymajcie się, pozdrawiam ciepło.
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-17, 17:08   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85,

Nie pomogę merytorycznie ale całym sercem wspieram. Czekamy na wynik hist.pat.
basik85 napisał/a:
Mamę bardzo boli.
, dlaczego nie zgłosi tego lekarzowi. Mój mąż po operacji wątroby miał podawane leki przeciwbólowe przez jakąś pompę i jak nie lekarz to pielęgniarka pytały ciągle czy go boli, trzeba zgłosić lekarzowi.

pozdrawiam
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-15, 21:22   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85 napisał/a:
ale o kciuki


Zaciskamy z całych sił i mocno :tull:
  Temat: Gruczolakorak trzustki G3
marzena66

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 63211

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-25, 18:48   Temat: Gruczolakorak trzustki G3
basik85,

Wyniki z biopsji mogą być gotowe a mogą i nie, na dwoje babka wróżyła. Nie wiem jak podejdzie do tego Wasz chirurg przed operacją u nas nie było żadnego wyniku hist.pat, żadnej biopsji tylko badania obrazowe i męża cieli, bez wyniku "z czym mamy do czynienia ".
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group