1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: pomoc w opisie zdj rtg
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5839

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-13, 06:17   Temat: pomoc w opisie zdj rtg
Madzia70 napisał/a:
i nie chciałam storpedować Twojej wypowiedzi


Madziu, ja nawet tak nie pomyślałam, tylko bardziej mnie zastanawiało dlaczego lekarz napisał diagnozę.
Wiedziałam, że tak mogę wywołać Cię do tablicy :mrgreen: ;) i jako fachowiec/lekarz masz większą wiedzę i wyjaśnisz sprawę jasnowidzenia ;)

W sumie autorka wątku nie powinna pisać, że lekarz stwierdził a lekarz podejrzewa. Jedno małe słowo a jakie znaczenie.

Przynajmniej wywołało burzę mózgów i dyskusję ;)

Pozdrawiam Madziu :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2016-07-13, 22:00 ]
Lekarz wpisał, co wpisał, więc autorka ma prawo myśleć, ze stwierdził ;)

  Temat: pomoc w opisie zdj rtg
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5839

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-12, 17:05   Temat: pomoc w opisie zdj rtg
Madzia70 napisał/a:
A zatem - nie jasnowidz, a lekarz, który w obecnym, złym systemie finansowania służby zdrowia potrafi zadbać o pacjenta.


Madziu z tym jasnowidzem, to nie chodziło mi o złe postępowanie lekarza czy Jego jasnowidzenie, że to rak. Jeden lekarz nie będzie owijał w bawełnę tylko powie, że zmiany mogą sugerować raka, inny przemilczy sprawę, nawet jak buzi badanie jego niepokój ale póki nie skieruje na dalszą diagnostykę czy do specjalisty nie powie pacjentowi nic.

Z tym "jasnowidzeniem" lekarza, chodziło mi o stwierdzenie:

paulaqq napisał/a:
stwierdził D38 (nowotwor o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego, narzadow ukladu oddechowego i klatki piersiowej)
.
Jak na podstawie jednego zdjęcia rentgenowskiego można wywnioskować taką diagnozę, tylko na tej podstawie powiedziałam, że lekarz-jasnowidz.

Oczywiście może niesłusznie to oceniłam i rzeczywiście lekarz po jednym zdjęciu może wydać taką opinię o chorobie, czy tak Madziu?

Lekarzowi należą się oczywiście ukłony, że od razu skierował dalej a nie leczył jakimś antybiotykiem i przedłużał sprawę, bo tak też często bywa, niestety.

To tyle Madziu mojego wyjaśnienia, czy słuszne czy nie, oceń proszę sama :)

pozdrawiam
  Temat: pomoc w opisie zdj rtg
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5839

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-09, 20:10   Temat: pomoc w opisie zdj rtg
paulaqq napisał/a:
na podstawie zdj. lekarz rodzinny stwierdził D38 (nowotwor .........


Na podstawie jednego zdjęcia RTG, lekarz stwierdził nowotwór i to prawie dokładnie jaki? jasnowidz chyba ;)

Można na podstawie zdjęcia podejrzewać nowotwór ale żeby wiedzieć jaki i czy na pewno robi się dalszą diagnostykę i pobiera materiał do badania hist.pat, żeby stwierdzić z czym mamy do czynienia.

Zazwyczaj zdjęcia są opisywane przez radiologów.

Niewiele możemy Ci pomóc. Jeśli lekarz stwierdził po zdjęciu nowotwór to powinien Wam dać kartę DILO (karta przyśpieszająca diagnostykę onkologiczną).

Czy pacjent ma jakieś dolegliwości, co było powodem wykonania RTG?

pozdrawiam
  Temat: pomoc w opisie zdj rtg
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5839

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-09, 19:14   Temat: pomoc w opisie zdj rtg
Na forum nie ma radiologa. Po drugie jesteśmy forum onkologicznym, nie diagnozujemy przez internet od tego są lekarze.

Czy ktoś stwierdził u osoby, której zdjęcie przedstawiasz chorobę onkologiczną?

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group