1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6760

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-22, 10:34   Temat: Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
Madzia70,

Muszę powiedzieć Madzia70, że byłam raczej pewna tego co Ty teraz napisałaś tylko zmylił mnie kompletnie wniosek radiologa,
Viola11 napisał/a:
W obrzarze badania bez cech roz siewu procesu npl.


bo skupił się na segmencie 1,2 a właściwie o segmencie 4 napisał
Viola11 napisał/a:
to ognisko guzowate PL zaciagajace oplucna
i to wzbudzało moje ogromne podejrzenia jak napisałam w poście pierwszym.

Tak Madziu masz rację, dostałam zaćmy ;-)) Dziękuję za poprawkę i że jesteś czujna.

Viola szybko do szpitala i szybko diagnozować.
  Temat: Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6760

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-22, 09:50   Temat: Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
Viola11,

Według radiologa nie ma procesu nowotworowego tak jak napisałam ale to jest tylko badanie obrazowe, które coś sugeruje a pewność jest wtedy kiedy będzie zrobione badanie hist.pat., które pokaże czy zmiany są łagodne czy złośliwe, czy mamy do czynienia z rakiem czy też czymś innym. My na tą chwilę możemy tylko gdybać a potrzebna jest w tej chwili dalsza diagnostyka, bo to, że napisane jest, że nie ma choroby nowotworowej nie świadczy, że jej nie ma lub nie świadczy, że jest. Coś jest w płucach, co na pewno budzi jakiś niepokój i musi być do końca wyjaśnione, nawet jeśli to nie rak to na pewno wymaga diagnostyki/leczenia i/lub obserwacji, skoro rośnie to tym bardzie.

Viola11 napisał/a:
ms skierowanie do szpitala ns dalsza diagnozę.


i to jest bardzo dobrze, bo na pewno wszystko zostanie wyjaśnione.
Domyślam się, że rządzi teraz Tobą ogromny stres i obawy ale nic więcej nie da się na tą chwilę powiedzieć. Bądź dobrej myśli, że to nie rak skoro są takie sugestie Radiologa i trzeba cierpliwie poczekać na dalsze wyniki badań.

pozdrawiam
  Temat: Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6760

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-22, 08:50   Temat: Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
Viola11,

Czyli według opisu Radiologa nie jest to proces nowotworowy, czyli super. Czy chory schudł ostatnio?
Mimo wszystko trzeba iść do lekarza najlepiej pulmonologa, żeby dokończyć diagnostykę, bo jednak płuca nie wyglądają prawidłowo i trzeba to wyjaśnić czy to rzeczywiście stany pozapalne, czy gruźlicze czy też inna choroba płuc.

pozdrawiam
  Temat: Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6760

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-22, 07:59   Temat: Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
Viola11,

Zbyt mało danych. Czy tylko to było w opisie TK, jest to cały opis, nie ma jakiś wniosków opisanych przez Radiologa?
Ile lat ma pacjent, czy palił papierosy i z jakiego powodu było wykonane TK płuc?

Na pewno zamieszczony przez Ciebie wynik budzić dość duże podejrzenie. Nowotwór może to być ale czy złośliwy czy łagodny może pokazać dopiero dalsza diagnostyka.

Czy z wynikiem byliście już u jakiegoś lekarza?, czy dostaliście skierowanie na poszerzenie diagnostyki?, jeśli nie trzeba to zrobić koniecznie i nie czekać.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group