1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10384

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-11-03, 22:07   Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
inaid,

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Niestety w tej chorobie tak jest, że jednego dnia możemy się wspólnie śmiać a na drugi dzień wszystko się diametralnie zmienia. Trudno z tym przeciwnikiem wygrać. Niech te pozytywne myślenie o tacie zagłuszy Twój ogromny ból straty.

Życzę Ci siły na dalsze dni bo tych smutnych dni jeszcze dużo zapewne przed Tobą.
  Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10384

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-11-01, 20:43   Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
inaid napisał/a:
Bądź silny, jeszcze silniejszy niż zawsze, mój tato :-*

Ja również życzę tego Twojemu tacie.

pozdrawiam
  Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10384

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-11-01, 19:37   Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
inaid,

Nie rób sobie wyrzutów sumienia. Zawsze chcemy zrobić wszystko jak najlepiej ale nie zawsze tak się stanie. Lekarze też się mogą pomylić, jak jest choroba nowotworowa to w większości zwalamy wszystko na nią a przecież może się przyplątać jeszcze coś innego. Nie wiedziałaś, skąd miałaś wiedzieć.

Na pewno w chwili obecnej stan taty jest bardzo poważny i może się niestety źle skończyć. Jeśli antybiotyk zadziała może jeszcze coś ugracie, trzeba mieć nadzieję.

Trzymaj się :tull:
  Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10384

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-10-22, 23:00   Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
inaid napisał/a:
trzy dni temu Twoje pytanie "w czym możemy konkretnie pomóc" wydawało mi się takie jakieś bezduszne ...


Moja droga, tu jest mnóstwo ludzi w takiej samej sytuacji jak Twoja, ja również przechodziłam to wszystko, pomagamy w każdej wolnej chwili jaką tylko mamy i zadanie konkretnych pyta ułatwia nam pracę, stąd takie moje zapytanie. Zapewniam, że źle odczytałaś moje intencje.

inaid napisał/a:
ja czekałam, żeby mnie ktoś anonimowy na forum przytulił i pogłaskał.

Przytulam do serca i głaskam po głowie ;) , jesteś w odpowiednim miejscu i uzyskasz tutaj i mnóstwo informacji jak i przytulenia od wielu osób, forum służy wsparciu osobom takim jak Ty, opiekującym się osobami z chorobą nowotworową oraz osobom, które same zmagają się z tym strasznym paskudztwem.

Jeżeli chorowałaś na depresję to musisz nabrać mnóstwa sił, uzbroić się w pancerz ochronny bo przed Wami bardzo ciężka droga okupiona silnymi emocjami, wylanymi łzami, potrzeba dużo sił fizycznych i psychicznych. Jeśli wiesz, że możesz nie podołać to już pomyśl czy nie zabezpieczyć się w jakieś antydepresanty bo będzie ciężko.

Przykro mi, że nie mam żadnych pozytywnych informacji ale poczytasz zapewne forum i sama zobaczysz, że rak to trudny przeciwnik.

pozdrawiam :tull:
  Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10384

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-10-22, 21:33   Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
inaid napisał/a:
bo to był pierwszy dzień po informacji od lekarza, która spadła jak grom i którą mi jest zwyczajnie ciężko zrozumieć i ogarnąć.


Normalne, trudno w takich sytuacjach zachować spokój i uspokoić emocje zwłaszcza na początku kiedy się o tym dowiadujemy, zanim zacznie się jakiekolwiek leczenie z czasem musimy zaakceptować ten fakt bo potrzebne są siły fizyczne i psychiczne na ogarnięcie tych wszystkich zawiłości medycznych jak i silnej psychiki żeby to przetrwać.

inaid napisał/a:
gwałtowna była moja reakcja na "opiekę paliatywną" i "hospicjum", bo to były zawsze pojęcia niby znane, ale nas nie dotyczyły.

Jak nie ma potrzeby i nas nie dotyczy to są to dla nas pojęcia dalekie. Jak widać każdego z nas może spotkać taka choroba, gdzie pomoc takich instytucja jest wręcz nieodzowna i nie można się ich bać bo według mnie to przy chorobie nowotworowej gdzie medycyna nie jest w stanie nic już zrobić to pomoc hospicjum zapewnia godne życie bez ogromnego cierpienia.

Cytat:
Na szczęście mam wokół siebie osoby, na których pomoc mogę liczyć.

To jest bardzo ważne.

pozdrawiam
  Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10384

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-10-22, 07:13   Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
inaid,

Nie możemy Ci konkretnie pomóc bo tak jak i Wy i my nic nie wiemy. Nie mamy tutaj wstawionych wyników więc trudno nam cokolwiek doradzić.

inaid napisał/a:
badanie TK jamy brzusznej w środę nic nie wniosło według tego samego lekarza, ale wczoraj mój brat usłyszał, że "w wątrobie jest guz na guzie,

To znaczy, że cokolwiek jest już znane, bo w wyniku TK musiało być napisane jakie guzy, ile guzów w wątrobie, skoro piszesz "guz na guzie", a co jeszcze w jamie brzusznej? wszystkie inne narządy czyste?, jak węzły chłonne?, jak wygląda TK płuc?

inaid napisał/a:
nikt raczej otwierać już nie będzie, tylko opieka paliatywna i może powinniśmy nawiązać kontakt z hospicjum"

Nie wiemy jak rozsiany jest rak i gdzie, jeśli rozsiany to może być tylko leczenie paliatywne? jeśli wynik biopsji z wątroby już będzie to bedzie znamy rodzaj raka i wtedy musicie iść do onkologa, może tacie podadzą chemię paliatywną. Przy rozsianym nowotworze nikt na pewno nie będzie robił operacji bo byłoby to zbyt wyczerpujące dla taty a poza tym raczej lekarz nie dał by rady wszystkiego usunąć.

Przy leczeniu paliatywnym lub jeżeli leczenie jest niepodjęte lub zakończone jak najbardziej hospicjum jest bardzo mądrą decyzją.

pozdrawiam i sił w tej trudnej drodze życzę.
  Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10384

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-10-19, 22:35   Temat: Tata ma 80 lat. Czy będą go leczyć i jak ?
inaid,

Czy masz do nas konkretne pytania?

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group