1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9733

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-26, 15:23   Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
jackdev,

Przyjmij najszersze wyrazy współczucia ::rose::
Tato już odpoczywa i już nie cierpi.

Doświadczyłam tego samego u mojej bliskiej osoby w szpitalu, ogromnego cierpienia i licytacji lekarza co do leków przeciwbólowych. Wciąż nie wiem dlaczego tak trudno złagodzić dolegliwości bólowe, cierpienie podczas odchodzenia czy to zła wola szpitali czy niewiedza jak to robić, czy nie wiem co?

Dużo sił Ci życzę, bo trudne chwile jeszcze przed Tobą.
  Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9733

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-21, 17:59   Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
jackdev,

Teraz tatę trzeba postawić na nogi ale czy to się uda lekarzom pokażą najbliższe dni. W chwili obecnej to leczenie chemio/radioterapią nie wchodzi w grę, bo stan pacjenta jest niestety bardzo istotny a tato jest za słaby. Druga sprawa, jeszcze nie ma wyników i trzecia to tato ma zapewne kiepskie wyniki skoro było krwawienie.

Nie wygląda to dobrze, przykro mi, że mam same złe informacje.

Trzymaj się, pozdrawiam.
  Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9733

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-16, 17:17   Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
jackdev,
To, że markery nowotworowe są w normie wcale nie oznacza, że nie ma raka, to tylko badanie dodatkowe ale tylko na tym nie ma co bazować.

jackdev napisał/a:
Tak to duża senność, osłabienie i postępująca żółtaczka.

Nie wiemy jak wysoka jest bilirubina ale skoro mówisz, że żółtaczka postępuje to znaczy, że nie mała i to może być powodem taty osłabienia i senności.

Może protezowanie by tacie pomogło ale bez wyników TK na razie nie można nic wyrokować. Trzeba czekać na dalsze wyniki to teraz najważniejsze.

pozdrawiam
  Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9733

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-10, 19:22   Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
jackdev,

Trzeba zrobić pełną diagnostykę, żeby stwierdzić czy przerzuty czy rak wątroby innej drogi nie ma.
jackdev napisał/a:
Liczę tylko by nowotwór był operacyjny

To już bardziej pokaże wynik TK no i czy nie ma jakiś przerzutów odległych czy też główne źródło raka będzie w innym miejscu a w wątrobie przerzut. Na razie nic nie można powiedzieć o operacyjności.

Zgłaszajcie wszystkie dolegliwości taty, bo może zajdzie potrzeba zrobienia TK płuc, czy też scyntygrafii jak bolą kości a może ogólnie badanie PET, ale to najprawdopodobniej po wynikach biopsji, bo już ona dużo powie.

pozdrawiam
  Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9733

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-10, 17:58   Temat: Rozsiane ogniska nowotworowe na wątrobie w USG
jackdev napisał/a:
dlatego też liczę że może część zmian to zmiany martwicze


Czy mówiąc o zmianach martwiczych masz na myśli stłuszczenie wątroby czy też marskość?
Jeśli tak to w usg powinno to wyjść. Nie chcę być tutaj złym prorokiem ale nie wygląda to dobrze i niestety mogą to być zmiany rakowe tylko czy przerzuty czy też rak wątroby to już po biopsji wynik hist.pat pokaże.

Czy ma tato jakieś inne dolegliwości?, na przykład ze strony płuc? można by było też zrobić diagnostykę, choćby RTG.

A jak wyniki z krwi wątrobowe?

Terminy badań macie bardzo szybkie, to dobrze.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group