1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jestem tu nowa
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-23, 16:02   Temat: Jestem tu nowa
Kate Maj napisał/a:
Nie wiem dlaczego nie mogę wysłać drugiej części wyniku PET,

Jest awaria, nie można wstawić wyników.
Kate Maj napisał/a:
Pomóżcie, moze jest jakis inny sposób zeby pobeac dobry wycinek

Cytat:
Diagnostyka
Do badań stosowanych w diagnostyce raka płuca należą:
- badanie radiologiczne płuc i klatki piersiowej
- badanie tomograficzne płuc
- ultrasonografia węzłów szyjnych nadobojczykowych
- badanie cytologiczne plwociny
- bronchofiberoskopia z pobraniem wydzieliny z oskrzeli i wycinków z guza do badania histologicznego
- badanie popłuczyn z oskrzeli
- biopsja aspiracyjna cienkoigłowa wykonywana przez ścianę klatki piersiowej pod kontrolą TK
lub przez ścianę oskrzeli
- pobranie węzłów chłonnych śródpiersia (mediastinoskopia)
- pobranie węzłów chłonnych nadobojczykowych (skalenobiopsja)
- video-torakoskopia
- diagnostyczne otwarcie klatki piersiowej

http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca.php#menu4

pozdrawiam
  Temat: Jestem tu nowa
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-06, 19:21   Temat: Jestem tu nowa
Kate Maj,

Chyba nie wszystko wstawiłaś. Skoro to badanie PET to powinno być badanie od głowy po miednicę?
  Temat: Jestem tu nowa
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-06, 15:31   Temat: Jestem tu nowa
Kate Maj napisał/a:
przesylam skan.

Gdzie wynik?, jak jest to poprosimy.

pozdrawiam.
  Temat: Jestem tu nowa
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-14, 19:06   Temat: Jestem tu nowa
Kate Maj,

Guz znajduje się w płucu prawym i jest naciekający czy też oparty jak to określił Radiolog sąsiednie struktury.

Są pojedyncze guzki "matowa szyba", niby nie przypominają przerzutów ale do końca nie wiadomo czym są w rzeczywistości. Powiększone węzły chłonne, też nie wiadomo czy nie są już przerzutowe a mogą niestety być.

Reszta wszystko w porządku.
Kiedy macie otrzymać wynik hist.pat. bo to teraz najistotniejsze?

pozdrawiam
  Temat: Jestem tu nowa
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-10, 18:41   Temat: Jestem tu nowa
Kate Maj napisał/a:
Zapisany jest taz na spirometrie i PET, dziwi mnie to , gdyż wcześniej mowiono ze PET potrzebne nie będzie...

Skoro stwierdzono, że rak jest w płucu, oku to najprawdopodobniej chcą lekarze potwierdzić/lub wykluczyć inne miejsca przerzutów, stąd PET.

Trudno wyrokować co tam lekarzom się nie zgadza w wynikach ale lepiej zrobić jedno badanie więcej żeby diagnoza była prawidłowa. Może być również tak, że z bronchoskopii nic nie wyszło i chcą pobrać z węzła, jeśli węzeł budzi jakieś podejrzenie.

pozdrawiam, tato na pewno potrzebuje teraz kogoś kto z Nim będzie, porozmawia czy poda coś dobrego.
  Temat: Jestem tu nowa
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-08, 16:22   Temat: Jestem tu nowa
Kate Maj napisał/a:
może udać się, żeby miał przepustkę na weekend.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań, tata się dobrze czuje i fizycznie i psychicznie to można, tylko ile dni tato jeszcze będzie w szpitalu? co mieli zrobili i zapewne po weekendzie tatę wypiszą to wtedy przepustka nie ma sensu. Porozmawiaj z lekarzem co i jak.

pozdrawiam
  Temat: Jestem tu nowa
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-05, 22:17   Temat: Jestem tu nowa
Kate Maj napisał/a:
A czy może się tak stać , że taką biopsją tylko się rozwścieczy ten nowotwór i szybciej będzie dawać więcej przerzutów?

Nie, biopsja "nie rozwścieczy" i nie da dalszych przerzutów. Żeby ustalić z czym macie do czynienia trzeba najpierw przebadać materiał/pobrać wycinek, inaczej nie ruszy się z dalszym leczeniem.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group