1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dylematy i małe dylemaciki
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10324

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-03-16, 17:29   Temat: dylematy i małe dylemaciki
joan41 napisał/a:
Chce jeszcze zatrzymać jej uśmiechnięte dzieciństwo jak najdłużej.

Choć bardzo chcemy chronić nasze dzieci przed złem tego świata i chronimy to nie damy rady i tak przed wszystkim ustrzec. Ty ochronisz, rodzina ochroni a znajdą się " życzliwi ", którzy doniosą/powiedzą/zapytają jak mama się czuje, jak idzie Jej leczenie.

Ja nie wiem czy tak będzie na pewno ale daje tylko przykład. Ja nie wiem jak przyjęłaby wiadomość o Twojej chorobie córka, zapewne źle, nawet bardzo źle bo już samo słowo rak, zabrało Jej parę bliskich osób i zapewne za chwilę zabierze dziadka. Dla dziecka może nie być zrozumiałe w takiej sytuacji, że te wcześniejsze raki, dziadka rak jest agresywny a mamy nie, że mama to na pewno wyzdrowieje, to może nie być dla 10 - latki do ogarnięcia bo przecież wszędzie słychać ile osób umiera na raka, dorośli i dzieci i co teraz mama ma raka i może umrzeć, dziecko w takiej sytuacji samo dopowie sobie scenariusz i wpadnie w lęk o mamę.
To są tylko moje luźne sugestie, taka nasza tutaj rozmowa, nie wiem sama jak bym postąpiła, zapewne do jakiegoś momentu bym córce nie mówiła o swojej chorobie ale w pewnym momencie bym zdradziła swój sekret właśnie ze względu na to żeby ktoś obcy "nie doniósł" a wtedy dziecko traci zaufanie.

Oczywiście znasz córkę, masz z Nią dobry kontakt i super, to bardzo ważne i musisz sama pomyśleć jak będzie najlepiej dla Twojego dziecka my tylko możemy podpowiedzieć jak to widzimy z naszej strony.

pozdrawiam
  Temat: dylematy i małe dylemaciki
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10324

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-03-16, 12:16   Temat: dylematy i małe dylemaciki
joan41,

Trudne tematy, poczytaj proszę jeden z wielu artykułów jakie się znajdują w necie ale prosto napisany i na pewno wyciągniesz jakieś wnioski, może coś Ci podpowie co ułatwi Twoje dylematy.
https://www.zwrotnikraka....mozemy-im-pomo/

Strasznie Ci współczuję bo znam taką czarną serię zdarzeń z własnego życia.

pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group