1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guzek płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6493

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-22, 08:41   Temat: guzek płuca lewego
luk21,
Było to do przewidzenia, ponieważ operacja była radykalna i wszędzie czysto, tak jak pisałam w poprzednim poście. Teraz bądźcie bardzo czujni na wszelkie dolegliwości ale nie wpadajcie również w paranoje, że jakikolwiek objaw to od razu ponownie rak. Trzeba robić systematycznie badania obrazowe, obserwować.

Życzę żeby choroba już nigdy nie wróciła, zdrowia dla mamy, pozdrawiam.
  Temat: guzek płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6493

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-20, 17:11   Temat: guzek płuca lewego
luk21 napisał/a:
Teraz mamy skierowanie do onkologa, żeby ustalił co dalej

Bardzo słusznie. Jeśli onkolog uzna, że operacja była radykalna, wszystkie marginesy cięcia są wolne od raka, węzły czyste to będzie tylko kontrola i badania obrazowe. Jeżeli będzie coś niepokojącego to można zastosować radioterapię przy tym raku, można chemioterapię ale to już onkolog zdecyduje jak będzie wyglądało dalsze leczenie.

pozdrawia,
  Temat: guzek płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6493

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-20, 19:27   Temat: guzek płuca lewego
luk21 napisał/a:
chodzi mi bardziej czy będziemy mogli się z mamą widzieć zaraz po operacji ?

Mama po operacji i tak będzie "nieobecna" bo będzie spała, otumaniona lekami więc kontakt po operacji tak szybko możliwy nie będzie. Nie wiem jakie są zasady w szpitalu w Zakopanym bo to różnie bywa. Ja po operacji męża nie mogłam wejść na Intensywną bo były wyznaczone konkretne godziny i tylko w tych godzinach można było dostać się do chorego. Powiedzą Wam na oddziale o której mama będzie miała operację i jaki jest zaplanowany czas operacji, gdzie mamę po operacji zawiozą a tam już się dalej dowiecie czy będziecie mogli wejść.
luk21 napisał/a:
Jakieś wskazówki ?

Do poczytania http://www.polgrp.org.pl/...iu_dekortykacja

pozdrawiam i trzeba być dobrej myśli.
  Temat: guzek płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6493

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-13, 10:59   Temat: guzek płuca lewego
luk21 napisał/a:
dlaczego jeśli pytam lekarzy wprost czy jest to nowotwór zbywają mnie twierdząc, że jest potrzebna dalsza diagnostyka,

Bo jest potrzebna dokładna/dalsza diagnostyka. To, że zmiana w badaniach wygląda podejrzanie nie musi oznaczać, że tak w rzeczywistości będzie. Sama to przeszłam z mężem.
Proces rozrostowy sugeruje przeważnie zmiany złośliwe ale różne przypadki się zdarzają, to jest tylko obraz z badań, dopiero jak mamy fragment zmienionej tkanki/organu i możemy to dokładnie przebadać jest wtedy pewność co do rodzaju danej zmiany.
U Was nie ma jeszcze potwierdzenia, nie ma procesu rozsianego więc lekarz zachował ostrożność w ocenie.
Jak widzi lekarz pacjenta, gdzie badania mówią o rozsianym procesie nowotworowym to mówi od razu, żeby wykorzystać ten wspólny czas bo może być już krótki i nadziei nie ma żadnej, że to na pewno nie rak.

To, że Ci opisałam różne przypadki, nie znaczy, że u mamy będzie na pewno dobrze, oby było, tego Wam życzę ale radzę nastawić się na tą gorszą opcję, chcę się mylić.

pozdrawiam
  Temat: guzek płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6493

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-12, 21:42   Temat: guzek płuca lewego
luk21 napisał/a:
w opisie klatki piersiowej piszą o płucu ze strony prawej ww wnioskach o płucu lewym,

W płucu lewym jest aktywny metabolicznie guzek i to Radiolog opisał we wnioskach i druga zmiana jest w tkankach miękkich po stronie prawej, która też wymaga oceny ale nie jest opisana we wnioskach.
luk21 napisał/a:
Za tydzień mamy konsultacje z torakochirurgiem co z tym dalej robić czy będą pobierać biopsję czy od razu operacja i wycięcie

Uważam, że biopsję, żeby wiedzieć z czym będą dalej lekarze musieli walczyć.
luk21 napisał/a:
będe na pewno na bieżąco z forum

Czekamy zatem na dalsze informacje i życzę powodzenia. Dobrze, że tak szybko działacie.

pozdrawiam
  Temat: guzek płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6493

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-12, 20:53   Temat: guzek płuca lewego
luk21 napisał/a:
o odczytanie wyniku czy na tej podstawie można stwierdzić czy to jest nowotwór,

Nowotwór jakiś jest tylko pytanie czy łagodny czy złośliwy a to bardzo istotne.
Badanie PET niestety sugeruje
luk21 napisał/a:
w pierwszej kolejności podejrzana o proces rozrostowy

czyli jest podejrzenie niestety zmiany złośliwej.
Bez dalszych badań się nie obejdzie trzeba zrobić dalszą diagnostykę i tylko to powie dokładnie czym jest owa zmiana.
luk21 napisał/a:
oraz napisane na wyniku, że są ogniska w obrębie migdałków podniebiennych.

Rzeczywiście są i dość mocno/wysoko świecą (SUV), zostały określone przez Radiologa jako stan zapalny ale myślę, że należałoby to jeszcze sprawdzić dokładniej czy na pewno to stan zapalny.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group