1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja wyniku pet
marzena66

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3052

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-09, 19:46   Temat: interpretacja wyniku pet
tomekkk napisał/a:
bronchoskopia nie wykazała przerzutów.

Bronchoskopia nie jest badaniem, które mówi o przerzutach. To badanie, które polega na pobraniu materiału do badań z podejrzanego miejsca i przebadanie go dla postawienia diagnozy i tu macie diagnozę Gruczolakorak, tak wyszło z badania bronchoskopowego.

Czy są przerzuty czy ich nie ma służą badania obrazowe typu TK, MR czy PET, żona miała badanie PET żeby sprawdzić czy przerzuty są i niestety okazało się, że są w węzłach chłonnych śródpiersia i szyi.
tomekkk napisał/a:
Czyli mam to rozumieć, że pomimo tych przerzutów będzie operacyjne usunięcie płuca?

Wydaje się, że zmiana jest operacyjna i jeden płat zaatakowany rakiem czyli lewy mógłby być usunięty ale to jest zależne od lekarza i stanu żony oraz chorób współistniejących, musicie to ustalać z lekarzem bo nie wiem czy przy przerzutach do węzłów lekarz zdecyduje się na operację bo nie będzie ona i tak radykalna a tylko taka daje szanse to po pierwsze. Po drugie, przerzuty są w węzłach chłonnych czyli rak rozsiewa się po organizmie właśnie tą drogą i na tą chwilę mogą już być gdzie indziej mikroprzerzuty ale badania obrazowe jeszcze ich nie pokazują. Jest jak widzisz trochę "ale" więc sprawa operacyjności musi być przegadana z lekarzem.
Ile żona ma lat?

pozdrawiam

[ Dodano: 2017-11-09, 19:48 ]
Już missy, mnie wyprzedziła, jak tworzyłam posta, ma rację bo tak jak napisałam, samo usunięcie guza jest możliwe ale tutaj te węzły chłonne zaburzają wszystko więc lekarz może być na nie jak napisałam wyżej.
  Temat: interpretacja wyniku pet
marzena66

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3052

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-09, 18:51   Temat: interpretacja wyniku pet
tomekkk napisał/a:
Żona jest po bronchoskopii, tam nic nie wykazało.

Chyba coś jednak wykazała bo jest diagnoza Gruczolakorak płuca więc na jakiejś podstawie taką diagnozę ktoś postawił.

tomekkk napisał/a:
Czy to wyklucza wstępne założenia?

Niestety wszystko wskazuje w badaniu PET, że mamy proces nowotworowy w płucu lewem, przerzuty w węzłach chłonnych śródpiersia i przerzuty w węzłach chłonnych szyi.
tomekkk napisał/a:
wstępnie skierowali do operacji i wycięcia

Jeśli jest taka decyzja lekarzy to najlepsza opcja ale później i tak trzeba nastawić się na dalsze leczenie chemioterapię.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group