1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-30, 08:13   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-20, 21:24   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,
Niewiele piszę w Twoim wątku ale czytam cały czas i mocno wspieram myślami.

pozdrawiam ciepło, trzymaj się dzielnie.
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-12-14, 19:53   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,
Trzymaj się i tak jak wszyscy piszą, to bardzo byłby zły pomysł gdyby partner wrócił do domu, tam ma opiekę a Jego stan już jest bardzo ciężki, przykro mi.

Mocno przytulam i życze sił, bo przed Wami bardzo trudne dni.
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-12-01, 23:08   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80 napisał/a:
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim w przypadku DRP? Możecie mi przybliżyć ten temat?

Ale co konkretnie chcesz wiedzieć?
Może to Ci wystarczy jeśli nie to musisz konkretnie pytać.
Cytat:
Leczenie nawrotów drobnokomórkowego raka płuca
Leczenie chorych z nawrotem DRP po wcześniejszej CTH lub RCTH zależy od skuteczności
postępowania pierwszej linii oraz stanu sprawności.
U chorych z nawrotem DRP po upływie przynajmniej 3 miesięcy od zakończenia wcześniejszej
CTH, która przyniosła obiektywną odpowiedź, można podjąć próbę ponownego
zastosowania pierwotnego schematu. U chorych, u których nie uzyskano odpowiedzi na
pierwszorazowe leczenie lub czas jej trwania nie przekraczał 3 miesięcy, szansa uzyskania
odpowiedzi pod wpływem leczenia drugiej linii (np. schematu CAV po wcześniejszym stosowaniu
schematu PE) jest niewielka. W przypadku dobrego stanu sprawności można zastosować
topotekan w monoterapii (1,5 mg/m2 i.v. — dzień 1.–5., co 21 dni).
W przypadku progresji wyłącznie w mózgu wybór metody postępowania (CTH lub RTH) należy
uzależniać od stanu chorych, rodzaju wcześniejszego leczenia oraz obecności i stopnia
nasilenia objawów neurologicznych.
Liczbę cykli CTH drugiej linii powinny wyznaczać tolerancja leczenia i uzyskane obiektywne
korzyści. W wybranych przypadkach można podjąć próbę paliatywnej RTH.

http://www.onkologia.zale...%20oplucnej.pdf

pozdrawiam
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-10-30, 19:27   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80 napisał/a:
A może coś wiecie więcej o badaniach klinicznych?

Poszukaj tutaj
https://www.clinicaltrials.gov/

pozdrawiam
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-02, 03:55   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80 napisał/a:
kiedy powinna być zrobiona kolejna tomografia? Po 6 cyklach czy może w połowie?


Powinni w połowie żeby sprawdzić czy jest sens męczyć pacjenta tak wyczerpującym leczeniem, czy leczenie przynosi jakieś korzyści.

kaska.k80 napisał/a:
Przerzuty są właściwie prawie wszędzie.

Bardzo smutna i przykra informacja.

Życzę Wam jak najwięcej sił, mocno przytulam :tull:
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-05-11, 14:40   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,
Niektóre skutki uboczne występują od razu, inne nawet po miesiącach lub latach. Niestety chemio i radioterapia ma leczyć raka ale równocześnie przynosi efekty uboczne.

pozdrawiam
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-05-10, 20:07   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,
Kreatynina jest dobra i zapewne zrobią TK, podwyższony mocznik może być jeszcze po chemioterapii albo coś dzieje się z nerkami, może za dużo białka?
Do poczytania
https://portal.abczdrowie.pl/mocznik-we-krwi

pozdrawiam, dzielne "Kochanie"
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-18, 16:02   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80 napisał/a:
My jak i Nasza Pani Doktor Onkolog wychodzimy z założenia, żeby jeść to co pacjent może i na co ma ochotę (ważne, żeby w ogóle coś konsumować)

Bardzo słuszne podejście.
kaska.k80 napisał/a:
Trochę się rozpisałam, mam nadzieję, że mi wybaczycie - miałam dobre intencje.

No jasne, najprawdopodobniej tak zareagował partner na kontrast. Zawsze po badaniu gdzie podawany jest kontrast trzeba bardzo dużo pić żeby go szybko wypłukać.

pozdrawiam
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-11, 18:22   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80 napisał/a:
Dziś rano znowu było 37,5

To jeszcze nie tragedia, obserwuj.
Może być to po kontraście, może być to wynik samej choroby ponieważ przy chorobach nowotworowych stany gorączkowe występują ale jeśli nie będzie mijać to oczywiście trzeba będzie konsultacji lekarskiej.

pozdrawiam
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-10, 21:13   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,
Jeśli nie zauważasz jakiś oznak przeziębienia to może to być wynik stresu związany z badaniem albo lekki skutek uboczny po podaniu kontrastu. Przed badaniem Twoje kochanie nie jadło więc głód i głowa mogła boleć a gorączka wynik stresu lub kontrastu. Prawidłowo, że podałaś lek, teraz obserwować, powinno przejść a jak będzie się utrzymywało nadal to wtedy trzeba skontaktować się z lekarzem.

pozdrawiam
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-08, 11:51   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,
Wyniki idealne, można spać spokojnie i oby takie same były z TK.
Tylko trochę mniej cukru a więcej solić.

pozdrawiam
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-31, 17:35   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80 napisał/a:
Coraz bardziej się boję i widzę, że Moje Kochanie też zaczyna panikować.

To normalny stan, boicie się tego co będzie, chcecie żeby było dobrze więc strach przed badaniem będzie zawsze a oczekiwanie na wyniki jeszcze bardziej stresujące.
Trzeba to przeżyć i już.

trzymajcie się
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-29, 19:36   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,
To na pewno jest neuropatia może też być uszkodzenie nerwów po chemioterapii, powinien to stwierdzić neurolog bez problemu i do niego należy leczenie.
Można spróbować witaminy z grupy B, cudów nie uczynią ale trochę mogą pomóc tylko nie te w tabletkach bo to nic nie da, trzeba domięśniowo ale to powinien zlecić lekarz jeśli uważa, że to neuropatia.

Może inny neurolog jak ten się boi osób z chorobą nowotworową.

pozdrawiam
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
marzena66

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53761

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-27, 14:58   Temat: DRP mojej drugiej połowy
kaska.k80,
Jak najbardziej niech Twoje kochanie coś robi jeśli chce, ma taką potrzebę, to pozwala Mu zapomnieć, odgonić złe myśli i nabrać sił, żeby mięśnie nie wiotczały, nie broń niech działa. Jak poczuje słabość, sam zrezygnuje z prac.

powodzenia u lekarza, pozdrawiam.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group