1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy warto zrobić biopsję i USG?
marzena66

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4018

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-25, 11:10   Temat: Czy warto zrobić biopsję i USG?
Nymeria napisał/a:
i kazał udać się do chirurga onkologa. W piątek jestem umówiona z babcią

Idź i nie patrz na innych, że gadają jakieś brednie, tu chodzi żeby babci pomóc a nie słuchać jakiś "mądrych rad".
Nymeria napisał/a:
wydaje mi się, że najbardziej wiarygodny wynik da zbadanie wycinku zmiany pod mikroskopem,

Tak, trzeba to pobrać do badań hist.pat. mikroskop. barwienia, wprawne oko patologa.
Nymeria napisał/a:
szczególnie, że na wyniki będzie trzeba trochę poczekać,

Tak 2-3 tygodnie.
Nymeria napisał/a:
a tak to do lekarza onkologa pójdziemy już z konkretnymi informacjami.

Do onkologa trzeba już iść z jakąś konkretną diagnozą, on leczy raka ale musi wiedzieć jakiego, czyli musi mieć wynik hist.pat.

pozdrawiam
  Temat: Czy warto zrobić biopsję i USG?
marzena66

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4018

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-24, 18:19   Temat: Czy warto zrobić biopsję i USG?
Nymeria napisał/a:
Jednak część rodziny mówi, żeby absolutnie nie iść na biopsję, ponieważ jeżeli okaże się, że jest to rak to biopsja tylko przyśpieszy jego rozwój i spowoduje rozsianie po organizmie- wydaje mi się to nieprawdopodobne


I słusznie Ci się wydaje jak jest rozsiew to jest on drogą krwionośną albo limfatyczną, biopsja nic nie rozsieje. Nie ma możliwości postawienia diagnozy na "oko", trzeba zawsze pobrać materiał do badań hist.pat. czy to wycięciem zmiany, czy też biopsją.

Nymeria napisał/a:
A może jest coś innego co warto by było zrobić, żeby nie tracić czasu?

Może pierw usg, jest w stanie cokolwiek wyjaśnić. A dermatolog, czy chirurg nie mógł by tego obejrzeć, może wystarczy pobrać kawałek zmienionego miejsca w formie "wyskorobania", wycięcia fragmentu, nie wiem, podpowiadam bo nie mam pojęcia jak to wygląda, czy to powierzchniowo, czy coś głębszego?

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group