1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak żołądka
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-23, 17:13   Temat: rak żołądka
Magdalesz

Przyjmij moje najszersze wyrazy współczucia. ::rose::

Cieżka to choroba i tak wiele osób niestety zostaje przez nią pokonane, wciąż walka z tą chorobą stawia nas w większości na przegranej pozycji.
Życzę Ci dużo sił, bo przed Tobą jeszcze tych dni ciężkich dużo ale i dla Ciebie kiedyś zaświeci słoneczko, mocno przytulam.
  Temat: rak żołądka
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-19, 18:59   Temat: rak żołądka
Magdalesz napisał/a:
W związku z powyższym mam pytanie czy jest możliwe aby rak żołądka z Tymona przerzutami po prostu odpuścił?


Przykro mi, że jednak nadziei Ci nie dam. Mało prawdopodobne. Czasami krótko przed końcem pacjent odzyskuje siły, radość, apetyt żeby za parę dni wszystko wróciło ze zdwojoną siła i nastąpił koniec. Poza tym w Hospicjum dobrali mamie zapewne dobre leki, odpowiednie dawkowanie i wróciły siły, na jak długo nie wiem ale przy rozsianej chorobie nowotworowej raczej ten czas za długi nie jest.

Nie analizuj, nie wybiegaj w przyszłość tylko cieszcie się z kazdego wspólnego,dobrego dnia, bo nie wiadomo ile tych dni jeszcze będzie a ta radość będzie i w mamie i w Was a chwile zapamiętane na długi czas.

Pozdrawiam
  Temat: rak żołądka
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-27, 22:57   Temat: rak żołądka
Magdalesz,

Złe wiadomości, duży rozsiew choroby, niestety widać po tym co napisałaś postęp choroby, bardzo mi przykro.
Magdalesz napisał/a:
Ogólnie jest słaba.

Przy takim zaawansowaniu niestety nie ma się co dziwić, organizm wyniszczony.
Magdalesz napisał/a:
Bardzo szybko to wszystko się dzieje

Taka jest ta choroba i z przykrością to napisze ale teraz może pójść jeszcze szybciej, oby nie ale jesli mama bedzie słabła to i chemia zostanie przerwana.

Trzymaj się i życze dużo sił.
  Temat: rak żołądka
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-27, 04:46   Temat: rak żołądka
Magdalesz napisał/a:
czy ta chemia jest tak skuteczna jak ta która podawana jest dozylnie ?

Cytat:
Najczęściej spotykana w praktyce leczniczej jest chemioterapia kroplówkowa, czyli podawanie leków cytostatycznych (toksycznych dla komórek) do krwiobiegu drogą dożylną. W ten sposób chemioterapia dociera do wszystkich części organizmu i niszczy ukryte komórki nowotworowe. Podobny mechanizm działania wykazują tabletki zażywane doustnie. Chemioterapia doustna wchłania się przez przewód pokarmowy i może być przyjmowany w domu.

https://www.zwrotnikraka....pia-jak-dziala/
Chemioterapia doustna jest w równym stopniu skuteczna w walce z nowotworami, jak ta tradycyjnie stosowana.

pozdrawiam
  Temat: rak żołądka
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-03, 21:45   Temat: rak żołądka
Magdalesz napisał/a:
Moja pytanie czy podadzą jej chemię A jeżeli nie to co dalej.

Może być przesunięta chemia, najpierw trzeba opanować to co w tej chwili się dzieje. Jak spuchła noga/zakrzepica trzeba sprawdzić to jak najszybciej.

pozdrawiam
  Temat: rak żołądka
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-03-30, 06:48   Temat: rak żołądka
Magdalesz,

Witaj na forum.
Czy mama miała tylko usg jamy brzusznej?, żadnego TK?
Magdalesz napisał/a:
dlaczego lekarze nie sugerują wycięcia guza na żołądku?

Po tym usg można wnioskować, że choroba już jest rozsiana, liczne przerzuty, usg jest badaniem mniej dokładnym ale już w nim jest mowa o licznych zmianach: niejednoznaczny obszar przy trzustce, wątrobie i liczne drobne ogniska w jamie brzusznej, do tego wodobrzusze, to świadczy, że mamy do czynienia już z zawansowaną chorobą, usunięcie w tym wypadku żołądka nic by nie dało bo choroba już wykroczyła poza żołądek.

Nie wiem jak jest rzeczywiście, bo dokładnego wyniku nie mamy, tylko usg i to badanie sugeruje przerzuty ale jest mało wiarygodnym badaniem więc tylko oceniam stan mamy na podstawie tego co wstawiłaś.

Jeżeli stan mamy pozwoli, to oczywiście lekarze podejmą się leczenia chemioterapią.

Wstaw proszę wyniki badań, które już macie, będzie łatwiej pomóc, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group