1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marzena66

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 118945

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-06, 06:49   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marysia5,

Przyjmij proszę moje najszersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marzena66

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 118945

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-11, 09:13   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marysia5 napisał/a:
może być gorzej i wiem, że tak będzie.


marysia5,

Niestety ale taka jest okrutna prawda. Bardzo mi przykro to pisać ale sama to wiesz. Musisz zbierać siły na ten właśnie czas, mimo, że tych sił coraz mniej.

Całym sercem życzę Wam ogromnych pokładów sił i miłości :tull:
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marzena66

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 118945

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-09, 21:40   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marysia5 napisał/a:
Boję się, aby w przyszłości nie prześladowała mnie moja postawa, że nie zrobiłam tak jak powinno być


Marysiu tak na prawdę to obojętnie co zrobicie to i tak w przyszłości może Cię prześladować Twoja decyzja. Już tłumaczę dlaczego. Dasz w spokoju odejść to za jakiś czas pomyślisz a może gdybym ratowała, jeszcze coś robiła to może mąż żyłby dłużej. Będziesz ratowała, robiła wszystko, męczyła badaniami, szpitalami to w przyszłości pomyślisz dlaczego ja nie spędziłam tego czasu w ciszy i spokoju tylko męża męczyłam. Tak źle i tak nie dobrze. W obu wypadkach możemy mieć wyrzuty sumienia, bo tracimy kogoś kogo kochamy, kto jest dla nas ważny, na kim nam zależy i nie potrafimy wyrwać go z choroby i ze szpon śmierci, Ktoś nam Go zabrał. A dlaczego mogą Cię męczyć wyrzuty bo kochasz, bo patrzysz na cierpienie, bo jesteś codziennie, opiekujesz się i masz serce.

Nie myśl teraz o tym co będzie kiedyś, myśl co jest teraz, to jest dla Was teraz najważniejsze.

:tull:
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marzena66

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 118945

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-09, 20:56   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marysia5

Wiem, że to bardzo trudna decyzja czy dalej męczyć chorego badaniami czy też na siłę utrzymywać Go przy życiu czy może lepiej zadbać o Jego komfort psychiczny, spokojny sen, dni bez bólu, spokój i miłość w gronie najbliższych, co wybrać?, trudne pytanie i trudna odpowiedź. Ratujemy, staramy się robić to do końca ale czy to nie jest ze szkodą dla naszych najbliższych, czy to ich za bardzo nie męczy? W chorobie potrzebujemy spokoju a nie męczenia i tak wymordowanego do granic możliwości organizmu. Decyzja należy tylko do Was ale jeśli mąż świadomie nie chce już leczenia to myślę, że powinno się uszanować Jego wolę.

Z mojego doświadczenia w jednym wypadku umordowałam strasznie badaniami, chemią, szpitalami, operacjami moją chorą w drugim wypadku pozwoliłam na spokój, komfort w domu, wśród bliskich bez niepotrzebnych na siłę "reanimacji". I powiem Ci, że w pierwszym wypadku do dziś mam do siebie żal, że tak postępowałam, powinnam była dać spokojnie i godnie przeżyć resztę życia, które pozostało.

Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i mocno przytulam.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marzena66

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 118945

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-01, 22:23   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marysia5 napisał/a:
Ta odleżynowa rana jest nadal taka wilgotna i nie zasycha


a może Sudocremem posmarować, nam nie wszystkie odleżyny wyleczył ale niektóre zasuszał.

Co do cewnika, to moja mama go wyrywała i tu miałam podpowiedź od pielęgniarki z hospicjum, żeby wkładać spodnie od piżamy i koszulę nocną i tą koszulę wiązać jak body, to zabezpieczało i cewnik i pampersa, którego zresztą nie raz też zrywała. Mówiła również, że nie tylko panie ale i panów tak zabezpieczają. Może to nie wygląda za pięknie ale proszę uwierzyć, że bardzo pomocne.

Marysiu pamiętam, że wiele razy miałam do siebie żal, bo prosiłam Boga, żeby zabrał już mamę do siebie, ganiłam się za te myśli strasznie. Patrząc jednak na cierpienie, ból, nieprzespane noce i nie tylko naszego chorego ale i nasze cierpienie, bo cierpią wszyscy, na to że nie ma już żadnej nadziei człowiek staje się zupełnie bezradny, fizycznie działa, psychicznie siada i nienawidzi tej choroby całym swoim sercem. Też nienawidzę tej choroby, boję się jej, jest straszna i zabiera nam wszystko co kochamy.

Dużo siły Ci życzę i mocno przytulam.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marzena66

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 118945

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-01-12, 19:18   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Marysiu to nie maż, którego kochałaś 40 lat i On Ciebie to choroba robi takie rzeczy i Ty to wiesz.

Moja mama i ciocia też rozmawiały, widziały osoby, których już nie było na tym świecie.
Mama miała tak jak Twój mąż straszne bóle rąk i nóg, że każdy dotyk to cierpienie.

Tak jak piszesz, nasi chorzy nie potrafią utrzymać łyżki a w tej chorobie w jakimś "ataku" dostają niesamowitych sił, zachowanie ich jest nie adekwatne do ich stanu jak i dawnego zachowania. W naszym przypadku takie zachowanie było niestety spowodowane przerzutami do OUN.

Życzę dużo siły na ten ciężki czas i tych fizycznych i psychicznych.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
marzena66

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 118945

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-01-06, 22:13   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Marysiu tak mi przykro, że musisz to przechodzić. Moja mama w ostatnim stadium choroby też nie poznawała nikogo z nas, nie mówiła bo choroba nowotworowa spowodowała wylew ale czasami jakieś pojedyncze słowo Jej się wyrwało i zwracała się do mnie "mamo" zostaw, mamo boli, mamo nie, strasznie to było przykre, łzy same ciekły więc rozumiem Twój ból, tylko tyle mogę powiedzieć. Bądź silna.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group