1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika i rak piersi
marzena66

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 56473

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-20, 18:29   Temat: Rak jajnika i rak piersi
kucja15,

Przykro mi ale jest gorzej, to wszystko brzmi mało optymistyczne.

Mam nadzieję, że nowa chemia choć na jakiś czas zatrzyma rozwój choroby.
kucja15 napisał/a:
Dokucza mi ból pleców w odcinku lędżwiowym. Czy to może mieć związek z powiększonymi węzłami w okolicy nerek?

Nie wiem czy węzły mogą dawać ból w okolicach lędźwiowych, wydaje mi się, że nie ale może się mylę, od nerek ból w tej okolicy może występować. Na Twoim miejscu zrobiłabym albo prześwietlenie albo TK, żeby sprawdzić co jest powodem bólu.

pozdrawiam i dużo sił Ci życzę.
  Temat: Rak jajnika i rak piersi
marzena66

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 56473

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-06-11, 10:08   Temat: Rak jajnika i rak piersi
kucja15,

Po opisie TK można wnioskować, że jest progresja choroby. Fakt, że radiolog miał utrudnienia w ocenie wątroby ale skłania się do licznych przerzutów na wątrobie. Może to być realne, zwłaszcza, że wątroba jest trochę powiększona i ogniska, które są uznawane przez radiologa za przerzuty uległy zwiększeniu.

Można zrobić biopsję wątroby, żeby się upewnić, że to przerzut ale nie wiem czy to ma sens.

kucja15 napisał/a:
Konsylium zadecydowało o TK koniec września + marker i wizyta z badaniami na 6 X.


Zazwyczaj robi się badania kontrolne po trzech miesiącach jak widać coś niepokojącego, więc tutaj lekarze zastosowali odpowiedni termin.
Nie ma co ukrywać, że przez ten okres dużo złego może się wydarzyć i wszystko ewoluować w złym kierunku.

Co do lekarza nie pomogę, jestem z przeciwnej strony Polski i korzystałam z lekarzy hepatologów w naszym rejonie.

Co do obrzęków to bardzo częsta przypadłość chorych. Często są skutkiem niedoboru białka. Generalnie obrzęki leczą się dość niewdzięcznie. Możesz robić masaże, nie pomoże na długo ale trochę tak.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group